AUTOBATERIE

Moderátor: Blue Lanos

Radim Fajkus
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 08, 2006 18:46

AUTOBATERIE

Příspěvek od Radim Fajkus »

Po 3 letech ježdění mi z ničeho nic 2x klekla baterka. Zajímalo by mě po kolika letech jste měnili baterii vy?
Reklama
 

Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

U mna 4 roky a pohodička.
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Mně vydržela 2 roky a 2 měsíce, potom úplně KO. Vyměnili mi ji v rámci záruky.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D Plumlov už zítra ;)
Teda nestrašte.Já v srpnu čtyři a zatím svítí zeleně ;)
Vždyť čtyři roky vydržela nová která se dávala před dávno dávno tomu .
Tak dva vydržela renovace a to jsem ji tenkrát vyplachoval a šla ještě rok. Tydle nový bezúdržbový by měli vydržet aspoň šest let !
No uvidíme :?
Ať nám jezdí a nezlobí a ani baterka :P
poly
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 15, 2009 15:47

Re: AUTOBATERIE

Příspěvek od poly »

Já jsem před ani ne půl rokem měnil za novou .... trochu se ochladilo, a já včera startoval ztuha! ...ale zatím nastartoval, jsem zvědal, co zima :roll:
Koumeles
Příspěvky: 48
Registrován: čtv srp 30, 2007 08:52
Kontaktovat uživatele:

Re: AUTOBATERIE

Příspěvek od Koumeles »

Mam Kalos rocnik 2005 a jeste jsem ji nemenil ani nenabijel....jak klekla? To ti nepomuze ani doliti destylky a nabiti? :shock:
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Nemám sice Kalose, ale u mého Matíze vydržela baterie 7 let a preventivně jsem ji vyměnil před jízdou do Chorvatska ( možná předčasně, ale nechtěl jsem riskovat problém s baterií). Ještě dnes ji mám na dílně a svítí. Samozřejmě ji nabíjím (občas).
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
martinko
Příspěvky: 215
Registrován: pon lis 19, 2007 20:39
Bydliště: HC

Příspěvek od martinko »

ja som mal v nexii origos DELCOR nieco vyse 11 rokov a nabijal som ju asi posledne 4 roky aj to az ked ani netukla... :lol:
Telekom [Bot]
Příspěvky: 347
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Telekom [Bot] »

6,5 roku...
Uživatelský avatar
jojco
Příspěvky: 33
Registrován: pon říj 08, 2007 21:29
Bydliště: Gáň

baterka kaput?

Příspěvek od jojco »

minuly tyzden som v pondelok vecer dal auto do garaze a rano pri otoceni klucikom sa mi sice kontrolky rozsvietili, ale starter leddva pretocilo a vsetko zhaslo. Dal som baterku na nabijacku. Po nabiti na druhy den mi nastartovalo bez problemov. Na dalsi den uz zase nie. Dal som baterku zase nabijat a ked som ju napojil na dalsi den, uz sa mi nastartovat nepodarilo. Pomohol mi sused so startovacimi kablami, nakolko som surne potreboval odcestovat. Isiel som autom vyse 100 km a po vypnuti zapalovania som skusil auto o5 nastartovat, ale ani tuk. Nechal som ho u svojho znameho mechanika, ktory premeral dobijanie a vraj je v poriadku (ved ani kontrolka na panely mi nesvietila). Je mozne, ze odisla baterka zo dna na den, ked ma presne rok a to kontrolne okienko na nej stale svieti na zeleno? Nemohlo ju neakym sposobom poskodit auto? Znacka baterky je Exide a nabijal som ju original nabijackou kupenou v Tescu.
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Možné to je. Mohla někomu upadnout při přepravě , špatná montáž,špatné upevněné izolační desky atd. i když je to velmi neobvyklé. Znám ale takové případy.že to lidi v záruce vraceli.
Pokud to lze nastartovat na sousedovy kabely tak je jisté, že vada je v baterce. Máš-li možnost půjč si nějakou a zkus. Hlavně v ničem "nešťourej" ať neuděláš víc škody jak užitku.
Ještě mne napadla jedna možnost. Nezůstává ti svítit nějaké světýlko, nebo nějaký jiný spotřebič? Takový světlo v kufru,nebo přihrádce dokáže taky dost dobře baterku vybít!
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Nechat baterii změřit zátěžovým testem - ten určí přesný stav. Jinak je tu ještě možnost špatného kostření mezi motorem a karoserií. Vše vyčistit a vyloučit tuto možnou závadu.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
jojco
Příspěvky: 33
Registrován: pon říj 08, 2007 21:29
Bydliště: Gáň

Příspěvek od jojco »

ako zistim, ci je niekde spatne ukostrenie? Nevyhadzovalo by to v tom pripade neake poistky? A ten zatazovy test nech si spravi predajca, ked tu baterku pojdem reklamovat.
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
jojco
Příspěvky: 33
Registrován: pon říj 08, 2007 21:29
Bydliště: Gáň

Příspěvek od jojco »

:D tak to nie, umelohmotne krytky tam urcite nemam
Odpovědět

Zpět na „KALOS“