Jak to mohlo startovat,je mi záhadou!

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Jak to mohlo startovat,je mi záhadou!

Příspěvek od Hynek »

:roll: Čtrnáct měsíců máme Kalose a jsme spokojeni.Koupil jsem ho manželce na cesty do zaměstnání.Když přišla první vlna mrazů,vrátila se ráno domů,že jí Kalousek nestartuje a jela do práce autobusem.Když jsem k tomu přišel ,zjistil jsem měřákem,totálně prázdnou baterii. Vyjmul jsem ji a hurá na nabíječku.Ale ouha!Baterie se chovala jako nekonečný odpor,tedy nebylo ji možné k nabíječce připojit. Nasadil jsem si brýle a teprve jsem si všimnul,že na kontaktech baterie jsou "zapomenuty" průhledné umělohmotné krytky,přes které byly nasazeny "svorky" kabelů.
Na tom olovu je nebylo skoro vidět.Sundal jsem je nožem a bylo po problému.Baterku jsem nabil a je naprosto v pořádku.A teď mi odborníci řekněte,na co jsem jezdil,když kontakty byly odizolované?Jak se přes toto spojení dostaly startovací proudy?Jsem elektrotechnik,ale tohle jsem ještě neviděl. :) Mějte se čauky!
Reklama
 

Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

ja si myslim, ze su urcite veci medzi nebom a zemou............. a toto bude jedna z nich...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
schomi
Příspěvky: 183
Registrován: sob led 15, 2005 20:23
Bydliště: Krupka (tj blízko Teplic)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od schomi »

myslim ze to bude nejakej hack v matrixu jinak to nevidim :lol:
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Taky bych to viděl jako chybu v Matrixu byl to učitě plast ??? nebyl to nějaký ztvrdlý konzervační tuk jelikož bych to taky jinak nepochopil ;)
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

No tohle je hodne divny.uz jsem par kolouchu videl ale zadnej plast na kontaktech nebyl.a jestli to byl plast tak ho tam asi soudruzi zapomeli ve vyrobe a kontakt byl asi nekde nahodou.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

petrm píše:Taky bych to viděl jako chybu v Matrixu byl to učitě plast ??? nebyl to nějaký ztvrdlý konzervační tuk jelikož bych to taky jinak nepochopil ;)
Jsou to skutečně umělohmotné čepičky,podobné těm, co se používají pro označení plus a minus pólů,červené a modré.V akumě mi řekli,že se takové "kloboučky" používají na krytí kontaktů při povrchové úpravě. Asi je tam opravdu zapoměli a svorky se pak "prořízly " po silném utažení až do olova.Jinak nevím!! :lol: :( Ahojky!
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo to je jediné rozumné vysvětlení ;)
Odpovědět

Zpět na „KALOS“