Brzdy u Matize - prosím o pomoc

Moderátor: Blue Lanos

takky
Příspěvky: 6
Registrován: pát bře 06, 2009 13:01
Bydliště: sturovo

Příspěvek od takky »

Tak mam hotovo. :D
Dnes jsem Matize odvzdušnil podle popisu V.Brouska (pouze kola).
Je to výrazně lepší, bylo to zavzdušněné.
Tak jsem to hned jel projet, taky jsem zkoušel brzdit jako prasátko, až na ABS, je to velmi dobré.
Ale prohlídka zadních bubnů stejně proběhne, pro klid duše a pro provedení údržby.
Jsem rád, že se to potvrdilo. :PP:

Jinak bych ještě napsal svůj dojem z Matize.
Nikdy jsem nebyl na malá auta, ale tohle vůbec není špatné. Měli jsme ovšem štěstí a vybrali dobrý kus.
Při dnešní projíždce jsem to docela pohonil, po dálnici do 140, proti kopci atd. Motorek se snažil, že jsem až zapomněl, že je to jenom 800-ka.
Obul jsem nové Barum Polaris2 155/65 R13, výborně seděj na silnici. Pro ženskou ideální auto a i já se občas rád svezu. Je to mazel.

Ještě dotaz: Jak se to má hustit? :?:
Naposledy upravil(a) takky dne pon lis 17, 2008 22:40, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Mne to hned po odvzdusneni tiez brzdilo dobre, ale potom sa mi to vratilo kde som bol, lebo cez to prasiatko sa to mierne zavzdusnovalo :cry:

Co sa tyka hustenia pneu, bolo tu pisane, ale zhrniem po svojom:
- podla knizky su predne 2.0, zadne 1.8
- zavisi, ci dojdes na pumpu s teplymi gumami
- podla pneu je kazde hustenie ale inak posunute :)
- ja to riesim opticky (kukam na tvar "hrusku", az kym nezmizne). Kludne narvem do kola 2.6, a ked vyzera dobre, dam aj do druheho 2.6 . Raz som narval dokonca 2.8 a zdalo sa mi to uplne primerane. Treba vymaknut ten spravny tlak na styl jazdy. Vyborne sa otacalo na mieste kolesami, kedze som nemal posilovac. Ale brzdenie sa trochu zhorsilo. Mozno aj trochu vykon, kedze bolo treba roztocit o nieco vecsie kolesa. Ale vykon minimalne.

Takze moj nazor - narvi na vsetky kola 2.5 . Ak ale riesis zimne, daj nejakych 2.3
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Telekom [Bot]
Příspěvky: 347
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Telekom [Bot] »

Rado77 píše:Co sa tyka hustenia pneu, bolo tu pisane, ale zhrniem po svojom:
- podla knizky su predne 2.0, zadne 1.8
Podle štítku v předních dveřích jsou všechny 2,1 :) .
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

ccedar:
já bych se tak neradoval, musíš zjistit příčinu, z jakého důvodu se vzduch do systému dostal. Je možné, že se za nějaký čas bude situace s propadem pedálu opakovat. Chtělo by to zvážit, jestli neudělat celkovou výměnu všech gumových částí v brzdovém systému. :D tak a máš o čem přemýšlet :D
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Presne tak hustím ako píše Rado 77,akurá ja aj zimné aj lentné dávam všetky 4 na 2,5
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Já hustím přední 2,5 a zadní 2,00.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

V.Brousek píše:ccedar:
já bych se tak neradoval, musíš zjistit příčinu, z jakého důvodu se vzduch do systému dostal. Je možné, že se za nějaký čas bude situace s propadem pedálu opakovat. Chtělo by to zvážit, jestli neudělat celkovou výměnu všech gumových částí v brzdovém systému. :D tak a máš o čem přemýšlet :D
Aj to je možné,ale dosť častá príčina zavzdušneia býva,aj nedbalé odvzdušnenie po výmene brzdovej hadičky,či kvapaliny,ale aj úplne prozaická - brzdová kvapalina (ďalej len BK), po záruke,resp.nevyhovujúcich parametrov,t.j. s nedostatočným bodom varu,ale aj nevhodne zmiešaná.napr.nieje DOT4 ako DOT4, iné je minerálna a syntetická,vzájomne zameniteľné sú,pri celkovej výmene BK,ale ROZHODNE NIE MIEŠATEĽnÉ. taká zmeska môže pri intenzívnom brzdení spôsobiť tzv.parný vankúš a ono sa to potom presne chová ako zavzdušnéný systém,nasleduje neraz aj šliapnutie do prázdna
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
takky
Příspěvky: 6
Registrován: pát bře 06, 2009 13:01
Bydliště: sturovo

Příspěvek od takky »

Výměna prasátek mě určitě nemine, už se pomalu chystají.
Jinak ABS funguje vítečně, na mokré vozovce si pěkně zachrochtalo.

Ještě by mě zajímala věc ohledně chladiče:

V nádobce chlazení je jakási žlutá chladící kapalina. Né rezavá, prostě žlutá.
Já znám pouze zelenou K11 nebo růžovou K12.
Co by se tam mělo lít? Zatím jsem nestudoval návod, musím se tam podívat.
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikeš »

Žlutá?Tak takovou jsem ještě neviděl :D Já tam měl origo nějakou zelenou a někdy před asi čtyřmi roky ji vyměnil za červenou G+ od Velvany.Má prodlouženou výměnou lhůtu na 5 let.Ale hlavně by to měla být taková,která nepoškozuje hliníkové části motoru...
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Zelena s cervenou = hneda
Modra s cervenou = zelena
Modra so zelenou = hmmm, teraz uz neviem :roll:
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Příspěvek od sepo »

Na zaciatku ked sa ta kvapalina leje je zelena po case hneda a este po dlhsom case je ta farba neurcita....
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

No to som chcel poukazat, ze modra so zelenou vytvori zltu, ak si dobre spominam z vytvarnej vychovy :D Takze tam niekto sprcol aj aj :D
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Telekom [Bot]
Příspěvky: 347
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Telekom [Bot] »

Žlutá je taky letní směs do ostřikovačů :lol: .
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“