strata otacok a zrazu OFF

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
maco-lv
Příspěvky: 460
Registrován: ned čer 24, 2007 08:01
Bydliště: Brhlovce. Slovensko

strata otacok a zrazu OFF

Příspěvek od maco-lv »

cavte mam taky problem z nicoho nic mi nedrzi otacky a pri jazde ni hoc kedy zhasne motor hlavne ked vyradim rychlost alebo ked brzdim.
potom sa da nastartovat v pohode ale uz mam nervy. poprosim o radu. neviem ci to bude v krokovom motorceku alebo v elektrike. :( :( :(
Skoda 105l (Uz nebohá*)

Daewoo Espero 1.5I GLX rv 1997,Elektrony, Klima,Servo.El.okna,el.zrkadla.Zelená metaliza. Radio pioneer 4*45w zošrotované

Ford Scorpio ll Klaun combik, 2,5TD.92kw 123koni
polokoža,Tempomat,šiber,klima,central, 17´225x45 kolesá
Reklama
 

Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

len pohladaj ostatne clanky, uz to tu bolo riesene dost rozsiahlo...
Ale najskor kukni krokovy motorcek, skrtiacu klapku, cievku, palec rozdeľovača...
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Kiko
Příspěvky: 110
Registrován: pát bře 25, 2005 15:08
Bydliště: Bratislava

Re: strata otacok a zrazu OFF

Příspěvek od Kiko »

maco-lv píše:cavte mam taky problem z nicoho nic mi nedrzi otacky a pri jazde ni hoc kedy zhasne motor hlavne ked vyradim rychlost alebo ked brzdim.
potom sa da nastartovat v pohode ale uz mam nervy. poprosim o radu. neviem ci to bude v krokovom motorceku alebo v elektrike. :( :( :(
Pri akej rýchlosti Ti to robí a či svieti CHECK?
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Mě to v poslední době udělalo taky, jedu třeba 90 dobržďuju k žel. přejezdu, vyřadím a najednou chcípne. Znova nastartovat jde v pohodě na první škrtnutí, tak jsem z toho byl taky docela překvapenej. Kontrolka motoru nic nehlásí, tak zatím nevím jestli je to v elektrice nebo v palivu.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Sato
Příspěvky: 434
Registrován: čtv srp 12, 2004 09:58
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sato »

conpet píše:Mě to v poslední době udělalo taky, jedu třeba 90 dobržďuju k žel. přejezdu, vyřadím a najednou chcípne. Znova nastartovat jde v pohodě na první škrtnutí, tak jsem z toho byl taky docela překvapenej. Kontrolka motoru nic nehlásí, tak zatím nevím jestli je to v elektrice nebo v palivu.
To robilo aj mne... napr. aj v zakrutach pri podradeni z trojky do dvojky. V momente ked som daval z trojky cez neutral do dvojky, motor chcipol (samozrejme sa v zakrute necakane vypne posilnovac brzd a riadenia )... ked dobre pamatam, tak pomohla vymena vys.nap. kablov... jeden z nich som mal zly... ale o tom tu uz bolo vela popisane... treba len hladat... pricin vsak moze byt aj viac :(
R.I.P

aktuálne: Renault Megane III. 1.6 16V 100k
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

Kiko, s CHECK-om to nema nic spolocneho... nezalezi ani na rychlosti ani na zakrutach, ani palivo, ani elektrikla...je to pri preradovani a urobi to cez neutral...tak ako bolo pisane a takisto to robilo aj mne...

toto je problem skoro kazdeho espera. klapka a krokovy motorcek sa dost zanasaju /ja cistim min 1x rocne a zatial je to OK/, na 80 % je to jeden z nich /toto si kazdy urobi aj sam doma, treba zacat od najlhahsieho/, staci vycistit a ak to bude robit dalej, potom odporucam skontrolvat rozdelovac, palec, cievku ci nie su zaoxidaovane... az nakoniec vymenit kable /za predpokladu, ze na nich nieje viditelne poskodenie/...
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Uživatelský avatar
benky71
Příspěvky: 154
Registrován: ned říj 21, 2007 14:29
Bydliště: SEREĎ
Kontaktovat uživatele:

re.

Příspěvek od benky71 »

Jasne,najprv treba skontrolovať krokový motorček-vyčistiť,hlava rozdelovača+palec vyčistiť.Netreba hneď vymieňať nejaké veci,treba isť na vylučovacou metódou.Hlavne vyčerpať všetky možnosti,najskôr to bude nejaká maličkosť.Mne niečo podobné robili zaoxidované kontakty v hlave rozdelovača a palec.Vyčistil som to jemným šmirglom a je pokoj. :D
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

benky - presne tak... ;)
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Uživatelský avatar
maco-lv
Příspěvky: 460
Registrován: ned čer 24, 2007 08:01
Bydliště: Brhlovce. Slovensko

zrazo ON

Příspěvek od maco-lv »

Takze motorcek som vycistil sviecky su nove aj kable ide ako nove je neuveritelne zive jak dabel. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Skoda 105l (Uz nebohá*)

Daewoo Espero 1.5I GLX rv 1997,Elektrony, Klima,Servo.El.okna,el.zrkadla.Zelená metaliza. Radio pioneer 4*45w zošrotované

Ford Scorpio ll Klaun combik, 2,5TD.92kw 123koni
polokoža,Tempomat,šiber,klima,central, 17´225x45 kolesá
Uživatelský avatar
Sato
Příspěvky: 434
Registrován: čtv srp 12, 2004 09:58
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sato »

hh tak blahozelam k oprave :) sice to par koruniek stalo ale aspon mozes kludne jazdit...
R.I.P

aktuálne: Renault Megane III. 1.6 16V 100k
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Kdyby to byl VN kabel tak to musí být jedině kabel cívka /rozdělovač, protože jedna nefunkční svíčka by motor nezastavila ;) Mě se to vždycky stalo u úplně ohřátýho motoru, proto ně to překvapilo. Kouknu na krokáč , naposled jsem ho měl venku tak před dvěma lety a nebyl moc špinavej - uvidíme.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

conpet píše:Kdyby to byl VN kabel tak to musí být jedině kabel cívka /rozdělovač, protože jedna nefunkční svíčka by motor nezastavila ;) Mě se to vždycky stalo u úplně ohřátýho motoru, proto ně to překvapilo. Kouknu na krokáč , naposled jsem ho měl venku tak před dvěma lety a nebyl moc špinavej - uvidíme.
nielen krokovy kuknia le aj klapku!
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

na čištění klapky a sání je nějakej sprej , že jo ?
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

ano je na to sprej, neviem presne nazov, ale klapku napriklad staci len dobre vyutierat od toho nasadaneho sjarajtu co je na nej...
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“