Palivoměr

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

zkoušel sem tam dát vedle z airbagu a taky nic a a tam svítí. A která pojistka to je???
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

Franta P. píše:zkoušel sem tam dát vedle z airbagu a taky nic a a tam svítí. A která pojistka to je???
Jo to kdybych věděl. Podívej se na kryt pojistkovky tam je to napsané.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

Franta P. píše:Chlapy nevim co stim. rafička ukazuje bez problémů ale oko nesvítí. Dnes mi kvuli tomu došel benzin, naštěstí kousek od baráku. Pročistil sem kontakty kouknul jestli neni prasklá žárovička a vše je OK ale Oko nesvítí.
presne presne na chlp mam ten isty problem :? :? a do teraz to nemam vyriesene..skusal som aj vybrat plavak z nadrze zo spodu ale nepodarilo sa mi...cudne tam drzal vo vnutri nadrze nesiel vonku :cry: ...mam objednany novy plavak za 720 sk ..ta chyba ze oko nesvieti asi bude v tom plavaku v nadrzi...alebo ma palivomer aj poistku ako vravite??? :shock: jedine to nemam skontrolovane kde to je :roll:
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Tak žárovka je nová, a nic. Zkoušel sem ten placatý kovektor zkostřit jinde a oko se taky nerozsvítilo tak nevim co s tim.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

Franta P. píše:Tak žárovka je nová, a nic. Zkoušel sem ten placatý kovektor zkostřit jinde a oko se taky nerozsvítilo tak nevim co s tim.
no ved to iste i ja...ziarovka je nova,kable v poriadku,kontakty boli ciste pod autom ale som ich aj tak este ocistil a nic..dokonca som ich aj premeral multimetrom a je v nich elektrika...problem bude na isto v plavaku,pomoze jedine jeho vymena a po vymene sa spolieham ze to bude aj lepsie ukazovat stav paliva :lol:
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

ja dal i konektor novy a nic. to je divny do ted to v pohodě šlo ale rafika ukazuje jak ma.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

Franta P. píše:ja dal i konektor novy a nic. to je divny do ted to v pohodě šlo ale rafika ukazuje jak ma.
ved aj mne to dobre ukazuje ta rucicka stav benzinu....ale nesvieti ta kontrolka to hladove oko :roll: ..ale ked som na priamo spojil kontakty tu kostru s tamtym nepamätam uz ktorej farby kablikom tak to oko zasvietilo len ked to zpojim na plavak tak to nezasvieti :cry:
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
stulpa
Příspěvky: 68
Registrován: pát led 26, 2007 20:34
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od stulpa »

Zdravim panove,moc toho este o tomto auticku nevim,ale pokd se kontrolka rosviti v pripade primeho propojeni konektoru na kostru (primo na plovaku pod autem),ale jinak ne, tak je to jednoduchy:plovak v nadrzi ma dve ramena. 1. je pohyblivy zakonceny plastovym plovakem,ten ukazuje mnozstvi paliva v nadrzi a 2.je pevny kus dratu na jehoz konci je jakysi odpor s proměnlivou hodnotou.Bohuzel joho konkretni hodnoty neznam. Takze to ze nesviti "hladovy oko" (rezerva) ale jinak je vse v poradku je tim ze ten odpor primo na konci toho dratu je spalenej. Mam presne ten samy problem. Uz sem taky parkrat zustal vyset,ted si vozim v kufru 5L. kanistrik ;) Pokud nekdo vite co je to primo za odpurek nebo co to je konkretne,prosim dejte to sem.
Naposledy upravil(a) stulpa dne pát úno 20, 2009 14:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

stulpa píše:Zdravim panove,moc toho este o tomto auticku nevim,ale pokd se kontrolka rosviti v pripade primeho propojeni konektoru na kostru (primo na plovaku pod autem),ale jinak ne, tak je to jednoduchy:plovak v nadrzi ma dve ramena. 1. je pohyblivy zakonceny plastovym plovakem,ten ukazuje mnozstvi paliva v nadrzi a 2.je pevny kus dratu na jehoz konci je jakysi odpor s promnenlivou hodnotou.Bohuzel joho konkretni hodnoty neznam. Takze to ze nesviti "hladovy oko" (rezerva) ale jinak je vse v poradku je tim ze ten odpor primo na konci toho dratu je spalenej. Mam presne ten samy problem. Uz sem taky parkrat zustal vyset,ted si vozim v kufru 5L. kanistrik ;) Pokud nekdo vite co je to primo za odpurek nebo co to je konkretne,prosim dejte to sem.
myslis ze to bude tym odporom co tam je na tom drote????pretoze ja som sa nastval kupil som jeden ojazdeny plavak z nexie a ten mi len par krat blikol kontrolkou rezervy,svietilo to na oranzovo to hladove oko...a od vtedy nefunguje zas to...myslis ze nahoda ze ani ten druhy plavak je nefunkcny??je to seriova chyba u kazdej nessi? :shock: :shock: mam taky dojem ze ta kontrolka kedysi svietila mi na cerveno a nie ako nedavno kusok na oranzovo! ako svieti vam na aku farbu to hladove oko??
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Mě by zajímalo když budu vyndavat celej měřák paliva z nádrže jestli budu muset pak koupit nové těsnění pod něj nebo ne.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

Franta P. píše:Mě by zajímalo když budu vyndavat celej měřák paliva z nádrže jestli budu muset pak koupit nové těsnění pod něj nebo ne.
ja som ho mal dva krat vonku vybraty plavak a netrebalo mi nove tesnenie...ono ked to povolis tak zacne vytekat benzin..ho trochu zvlhci to tesnenie a pekne sa odlepi od nadrze..len treba kusok citu...je to korkove tesnenie....ale zas na inom aute ked sme to rozoberali rychlejsie tak sme ho roztrhly..enjoy vela stastia...neboj podari sa to
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

nexia

Příspěvek od Serpico »

...to Petře neříkal, nepsal jsem to?, no v jednoduchosti řešení je krása - na šroub příruby na nádrži ?, přívod benzínového čerpadla má samostatný mínus - jsem mizerný elektrikář... co na to případný zkrat benzínového čerpadla - ale fakt nedloubu...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
stulpa
Příspěvky: 68
Registrován: pát led 26, 2007 20:34
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od stulpa »

To Dark69
Barva kontrolky neni podstatna,ta zavisi na barve prusvitky primo na pristrojove desce (jinak od vyroby je oranzova-sapon myslim)
Kdyz ten konektor co vede na plovak odpojis a ukostris ho tak se kontrolka rosviti(pokud mas v poradku ostatni kabely) Ten konektor vede zkrz viko plovaku-izolovane,na nej je priletovany dratek a ten vede do toho "blbince" na konci te tycky a na nem to vse zalezi.Bohuzel. Nedari se mi zjistit co to konkretne je. :cry: Co se tyka tesneni,tak plovak jsem mnel jiz 3X sundanej a tesneni mam stale puvodni.Jak psali chlapi chce to pomaloucku,polehoucku.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Palivoměr

Příspěvek od Dark69 »

Kedze nemam stale vyriesene preco mi nesvieti hladove oko a skusal som uz vselico mozne, dnes som si vsimol jednu vec....premeral som kable co idu do plavaka a vysledok? kabel co ukazuje stav paliva mal normalne okolo 12 V, a druhy kabel co ma rozsvietit hladove oko mal len nieco okolo 6 V...neviete niekto ci to tak ma presne byt???pretoze mam taky dojem ze tych 6V je strasne malo ked ziarovka v pristrojovej doske na rozsvietenie rezervy ma 14V a preto si myslim ze ju nerozsvieti..jeden cas mi len sem tam slabucko sa rozsvietila a blikla a konec, nechapemm..ak niekto moze, skuste zmerat aj vy kolko mate V alebo ak viete z pamäti pisnite..dikess
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Palivoměr

Příspěvek od Dark69 »

Prikladam foto plavaka....neviete niekto na co sluzi ten valcek co je na foto v kruzku cislo 1?? viem ze sluzi na rozsvietenie rezervy ale ako funguje potrebujem vediet.Kedze som dnes skumal preco nesvieti hladove oko, zistil som ze okrem toho valceka tam nic ine pokazene nemoze byt aby svietila rezerva...

Kód: Vybrat vše

http://img155.imageshack.us/my.php?image=dsc02415aq9.jpg
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“