pri studenom starte mi motor poprdkava

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

pri studenom starte mi motor poprdkava

Příspěvek od kesko »

ad 1.: rano, ale aj v priebehu dna mi motor pri studenom starte poprdkava aj v lete aj v zime), ak ho necham na mieste tak cca 2-4 minuty potom sa to vsetko ukludni a us ide pekne
ad 2.: niekedy sa mi stane ze pri brzdeni mi prudko padnu otacky, kde by mohla byt pricina?
vopred dakujem za vase odpovede a pomoc :)
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Může to být výfukem (to prdlání) on se netěsný výfuk projeví vždy víc při studeném motoru (jde tam víc paliva = větší tlak výf. plynů). Po ohřátí už to žere míň. Zkoukni vlnovec výfuku, tam může být problém.
S tím brzděním nevím, jestli není něco s posilovačem, a tím že bere podtlak, má motor potíže se s tím vyrovnat, ale tohle fakt jen střílím od boku..... Třeba se ozve JRD a uvede mou úvahu na správnou míru :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Příspěvek od kesko »

Diky Richard skusim sa na to pozret len mi nejde do hlavy preco ked by bol problem s vyfukom by sa to prenasalo na otacky, sry ale mozno som lama este je to len moje prve auto a mam ho rok, predtym som mal zavodne firemne :P
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Tiež mám s tým "poprdkávaním" skusenosť že buď tesnenie na výfukovom kolene,alebo labutia pieseň výfuku - začiatok jeho konca,nejaké mikrotrhliny :(
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Příspěvek od kesko »

sakra len asi k tomu poprdkavaniu este som zabudol dodat ze mi kolišu otacky :cry:
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Bullmastiff
Příspěvky: 112
Registrován: úte led 13, 2009 21:38
Bydliště: Praha - Východ

Příspěvek od Bullmastiff »

mne tiez klesali otacky az skapinal motor pri brzdeni na LPG,otocil som splynovac o 180 stupnov a teraz skapina v zakrutach
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Příspěvek od kesko »

no takze sa to podarilo vyriesit, aspon teda myslim lebo teraz to nerobi :) generalka splynovaca, popukane membrany a tak mi prepustalo plyn a motor ked startovat tak mal bohatu zmes, teda preto to robilo
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“