klimatizacia

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
djneo
Příspěvky: 55
Registrován: stř led 14, 2009 09:01

Příspěvek od djneo »

Viete koľko stojí 1Kg chladiva R134?Ja to viem presne ,keď firma zoberie 60Kg stojí ju 1Kg 185Sk aj s daňou.To sa potom podniká ,všetci sú to zlodeji.Jedna fľaša farbiva na zisťovanie úniku stojí asi 2400Sk a vydrží to tak na 30 klimatizácii.Takže to výjde na jedno naplnenie farbivom na zhruba 80Sk,to by mali dávať pri tých cenách automaticky ako bonus.
Reklama
 

Uživatelský avatar
benky71
Příspěvky: 154
Registrován: ned říj 21, 2007 14:29
Bydliště: SEREĎ
Kontaktovat uživatele:

re.

Příspěvek od benky71 »

Jasné,že sú to zlodeji tak ako v servisoch,obchodoch a podobne.Na Slovensko je to tak.Len ako niekoho dobre oklamať.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

super takze po roku je klima zase nefunkcna, to som zvedavy ci to ruplo tam kde som to utesnoval alebo na novom mieste a ci vobec bude farbu niekde vidno
Uživatelský avatar
Sato
Příspěvky: 434
Registrován: čtv srp 12, 2004 09:58
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sato »

Fuha ale mi odlahlo... Klima uz ide :lol:

Ja som to skusal tak, ze som na parkovisku nastartoval, nechal bezat motor na volnobeh a zapol klimu na plno... nechal som to bezat cca 5minut. Vosiel som do auta... a nic... ziadne ochladenie... preto som na druhy den isiel do servisu... a reku zapnem len tak zo srandy pocas jazdy do servisu este klimu. A po asi 1 minute uz bola v aute zima... :lol:


Preto teraz na vas taka otazka... to ked stoji auto na mieste a ide len na volnobeh a zapnem klimu na plno, tak to chladit nema??? Lebo mne klima chladi len pocas jazdy...
R.I.P

aktuálne: Renault Megane III. 1.6 16V 100k
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

chladí ale čím víc otáček, tím to je lepší ;)
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

servisman píše:Viete koľko stojí 1Kg chladiva R134?Ja to viem presne ,keď firma zoberie 60Kg stojí ju 1Kg 185Sk aj s daňou.To sa potom podniká ,všetci sú to zlodeji.Jedna fľaša farbiva na zisťovanie úniku stojí asi 2400Sk a vydrží to tak na 30 klimatizácii.Takže to výjde na jedno naplnenie farbivom na zhruba 80Sk,to by mali dávať pri tých cenách automaticky ako bonus.
To si hezky napsal ale vis kolik stoji ta masina co to dela...???Desitky tisic nevim ted uz presne ale kolem 50000kc se to myslim toci...od toho se odviji ceny vseho kolem...pivo taky nakoupis sud levne ale ta hospoda stoji k tomu balik a ten co ti to pivo natoci taky musi z neceho zit... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
djneo
Příspěvky: 55
Registrován: stř led 14, 2009 09:01

Příspěvek od djneo »

Hanzy píše:
servisman píše:Viete koľko stojí 1Kg chladiva R134?Ja to viem presne ,keď firma zoberie 60Kg stojí ju 1Kg 185Sk aj s daňou.To sa potom podniká ,všetci sú to zlodeji.Jedna fľaša farbiva na zisťovanie úniku stojí asi 2400Sk a vydrží to tak na 30 klimatizácii.Takže to výjde na jedno naplnenie farbivom na zhruba 80Sk,to by mali dávať pri tých cenách automaticky ako bonus.
To si hezky napsal ale vis kolik stoji ta masina co to dela...???Desitky tisic nevim ted uz presne ale kolem 50000kc se to myslim toci...od toho se odviji ceny vseho kolem...pivo taky nakoupis sud levne ale ta hospoda stoji k tomu balik a ten co ti to pivo natoci taky musi z neceho zit... ;)
Mašina sa dá do odpisov .Na plnenie klimatizácií ti stačí garaž s takmer nulovými nákladmi a mašina sa pri 10 zákazníkoch pri tých cenách musí zaplatiť do desiatich dní,leňochovy do mesiaca.A pivo ti v hospode nepredražia 10 násobne.Ja vydím len zlodejinu,reálne by to malo stáť aj s rozumným ziskom tak okolo 700-800Sk.Všetko nad je zlodejina.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Servisman má pravdu :lol: jo já presne chodím do garáže plniť aj s kontrolou za a menšou opravou (výmena plniacieho ventilku) za 800 sk tak to je reálná cena a hlavne som spokojný :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

servisman píše:
Hanzy píše:
servisman píše:Viete koľko stojí 1Kg chladiva R134?Ja to viem presne ,keď firma zoberie 60Kg stojí ju 1Kg 185Sk aj s daňou.To sa potom podniká ,všetci sú to zlodeji.Jedna fľaša farbiva na zisťovanie úniku stojí asi 2400Sk a vydrží to tak na 30 klimatizácii.Takže to výjde na jedno naplnenie farbivom na zhruba 80Sk,to by mali dávať pri tých cenách automaticky ako bonus.
To si hezky napsal ale vis kolik stoji ta masina co to dela...???Desitky tisic nevim ted uz presne ale kolem 50000kc se to myslim toci...od toho se odviji ceny vseho kolem...pivo taky nakoupis sud levne ale ta hospoda stoji k tomu balik a ten co ti to pivo natoci taky musi z neceho zit... ;)
Mašina sa dá do odpisov .Na plnenie klimatizácií ti stačí garaž s takmer nulovými nákladmi a mašina sa pri 10 zákazníkoch pri tých cenách musí zaplatiť do desiatich dní,leňochovy do mesiaca.A pivo ti v hospode nepredražia 10 násobne.Ja vydím len zlodejinu,reálne by to malo stáť aj s rozumným ziskom tak okolo 700-800Sk.Všetko nad je zlodejina.
Na odpisy desitek tisic za masinu vemes kde?Na najem garaze kde?Nulove naklady garaze kde?Zakazniky sezenes kde a jak?Z ceho budes kdyz vse poplatis zit ty?Z ceho zaplatis odvody socalni a zdravotni pojisteni a dane?A za co budes zit zbyle 3/4 roku kdyz leto je jen ctvrtina?Uz si v necem podnikal?Neni vse tak jednoduche jak na prvni pohled vypada... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Tak konečne máme na Slovensku dačo lacnejšie ako u vás :lol: cena tady v okolí je za naplnenie a tlakovú skúšku 800-1000 sk takže paráda :lol: :lol: :lol:

Jóóó a cena LPGčka :lol: ---16,50--- :lol: to sa to jazdí huráááá :lol:
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Jj je to o tom kazdy ma pravo na svou cenu a nikdo nikoho nenuti jezdit tam kde je plneni klimy nejdrahsi ale najit si svou cenu a ta se vsude ruzni... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

takze mam deravy chladic, neviem ci kamen alebo nejaka haluz ale je tam flak 5cm v priemere. Takze vaham ci pojde novy alebo to skusim vycistit a zasilikonovat velkou hrudou silikonu.
djneo
Příspěvky: 55
Registrován: stř led 14, 2009 09:01

Příspěvek od djneo »

ppp píše:takze mam deravy chladic, neviem ci kamen alebo nejaka haluz ale je tam flak 5cm v priemere. Takze vaham ci pojde novy alebo to skusim vycistit a zasilikonovat velkou hrudou silikonu.
Daj tam nový chladič ,to sa ti nepodarí zasilikónovať .Bude ti to púštať je tam pri prevádzke vysoký tlak to ti povolí. :D :D
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

silikon je skutocne somarina ale nejake pevne dvojzlozkove lepidlo alebo zaletovat by to mohlo ist, trhlina musi byt malicka pretoze nejaky tlak si to udrzalo, dostatocny aby zoplo cerpadlo a ale maly na to aby to chladilo
roberto33
Příspěvky: 224
Registrován: stř zář 12, 2007 11:24
Bydliště: Vranov n. T.

Příspěvek od roberto33 »

ja už mám druhý chladič, lebo prvý som dal spraviť zaletovať a nepomohlo to ani pol roka tak vždy len nový fakt nemá zmysel lepiť, letovať.... :D :D :D
Daewoo Espero 1,5 16V (1996), klíma, ABS,Alu 185/60 Michelin, hudba SONY GTX616U,Ground ZERO 165MK2,Sinus Live SL240, MACAUDIO Z4200!,Neóny, Poťahy na mieru, podsvietený interiér na červeno, modré neóny,
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“