Únik oleje!!!Zvýšená spotřeba oleje?

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Příspěvek od Picasso »

Jestli mi to všechno vyjde,jak to mám nalajnovaný,tak se tento týden ještě zastavím v tom servisu,kde mi ty rozvody dělaly a proberu to s nima.Jsou tam super kluci a dá se s nima perfektně domluvit.Uvidím co mi na to řeknou,i když asi logicky chybu moc přiznat se jím chtít nebude.Ale rozhodně dám vědět co mi na to řekly.

Ale díky ti za to že jsi mě trochu"nakopl",protože jsem z toho trochu paf.Tak jsi mi dal alespoň naděj.
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Reklama
 

Seoma [Crawler]
Příspěvky: 155
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Seoma [Crawler] »

Jasný,od toho tady jsme.Taky se mi nechce moc dávat pětikilo za 4l oleje/měsíc.Zdá se mi to zbytečně moc.A taky se budu informovat u toho kdo mi to dělal.Starší pohodovej chlápek a taky si myslim,že nebude chtít kápnout božskou.Taky dám vědět ;)
Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Příspěvek od Picasso »

Ty dáváš pětikilo za 4l,to je sice dost,ale já 320,- za litr.A to je už neúnosný.
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Seoma [Crawler]
Příspěvky: 155
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Seoma [Crawler] »

Tak to teda je neúnosný :? .Já dávám 10-40W Speed - polosintetika za 500kč ve značkový Paramácký prodejně u nás v Pardubkách.Taky nic moc,ale když si představim,jestli bych to měl dávat každej měsíc,tak to teda ne-e s tim musíme začít něco dělat ;)
martin12321
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba oleje

Příspěvek od martin12321 »

Tak se musím také přidat s problémem se žravostí oleje. Máme stejnou Nubiru jako Picasso, jen stříbrnou ale motor stejný a spotřeba oleje je asi 1l na 500km, auto má sice dost studených startů, ale i tak mi to přijde nenormální. V servisu nám u nás v maloměstě řekli, že závada je to neopravitelná a že nové Octavie mají s naší závadou stejný problém, prý máme dolévat měsíčně olej za cca 500Kč, což hodně zvedá naše provozní náklady, ale jelikož jsem tam s autem nebyl já tak přesně nic moc nevím. Přijde mi to trochu jako blbost a tak se teď v týdnu vydáme do jiného servisu, a to tam, kde jsme auto před rokem koupili. Pak dám vědět co řekli tam.
Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Příspěvek od Picasso »

Tak že byl jsem v pátek v servisu(na který se mohu dost spolehnout) a tam mi zjistily,že olej 5W/40 je jen jako alternativa a origo by tam měl být 10W/40.Což je o něco hustší olej a mimo jiné pokud k tomu dochází,tak při 10W by měl být i méně hlučný motor než při 5W při startu - nebudou tak slyšet hydroštele.Pak prý změřit "asi" spotřebu oleje a pak se dohodneme na dalším posupu.Jinak prý tu výměnu oleje na 10W/40 mám vyměnit pouhým nezbytným doléváním oleje,co mi ubyde.Dnes se prý oleje mohou míchat.
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Seoma [Crawler]
Příspěvky: 155
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Seoma [Crawler] »

To je Picasso super,ale jak už jsem psal dříve,tak já používám motorový olej 10w/40 Speed a je pravda, že motor je daleko méně hlučnější a všechno kolem je super,ale únik oleje zde stále je.Zítra budu volat do servisu,tak se zaptám a dám vědět ;)
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

olej

Příspěvek od Serpico »

...to Picasso - dnešní oleje se mohou míchat ( všechny jsou v podstatě aditivované ) - nesrazí se ale pozor na zkušenosti mechaniků - plná syntetika ( je to zavedené přežívající označení - dnes se označuje pouze třída 0W / 5W / 10W / 15 W a druhé číslo 30 / 40 - plná syntetika není - jsou pouze lépe zpracované minerální oleje ), tedy oleje 0W / 5W mají silnější detergenty a disperzanty - odstraňují nečistoty a neutralizují kyseliny - dle palikxe jsou " ostřejší " a prostě toho uvolní víc a v tom je problém...více na www.oleje.cz

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Seoma [Crawler]
Příspěvky: 155
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Seoma [Crawler] »

Čus,tak já to asi dneska s únikem oleje nerozseknu :cry: Byl sem u mechanika,u kterého jsem si nechal dělat ty rozvody viz níže.Když jsem mu řekl,co se děje,tak kroutil hlavou a řikal, že je to nemožné a strašně se divil.Prej na 1000km by měla být spotřeba tak 0,5l oleje.Nedokázal mi přesně říct kvůli čemu to je.Prej se mu mám do 14 dnů ozvat a uvidí se.Zatim zdarec ;)
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“