Leganza VS Octavka 1,8TURBO 20V 4x4

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

To abych hodil malým kamínkem :lol: :lol: :lol: Kombíka jsme potřebovali mnohokrát, ale spotřeba se neřeší :lol: :lol: :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

SkylineGTR píše:Nechápu, co máte proti nejlepší Oktávce?? Vážně nejpovedenější Oktávka od Škodovky. Ten motor je prostě boží. Ale srovnávat ji s Leganzou... :roll: To jsou diametrálně rozdílná auta. Ale kdybych si měl vybrat, tak beru Oktávku, za předpokladu, že bude v top stavu.
to Goose: Tvrdší sedadla jsou rozhodně lepší na dlouhé cestování. 8)
No tak to ja mam zkusenost uplne jinou...dam priklad...na predlonskou dovolenou jsem jel Fabii...a tak neskutecne me boleli zada,mam s nima problemy...jeste pred tim jsem jel Zigulem a totez...boleli zada...a loni kdyz jsem jel Leganzou tak me zada vubec neboleli..neni to kec ale pravda... ;)
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

vaculcim píše:
SkylineGTR píše:Nechápu, co máte proti nejlepší Oktávce?? Vážně nejpovedenější Oktávka od Škodovky. Ten motor je prostě boží. Ale srovnávat ji s Leganzou... :roll: To jsou diametrálně rozdílná auta. Ale kdybych si měl vybrat, tak beru Oktávku, za předpokladu, že bude v top stavu.
to Goose: Tvrdší sedadla jsou rozhodně lepší na dlouhé cestování. 8)
Souhlas, Oktávka v kombíku vede. Až budete něco většího potřebovat odevést, vzpomenete si. Já sedana proklel už několikrát. Pořád si musím půjčovat kombíky po rodině. A motor, super, ale radši bych TDI 96kw - kvůli spotřebě.
A teď, ty kdo jsi nikdy nepotřeboval kombíka a nechtěl nižší spotřebu, hoď kamenem! :lol:
Ja tedy hazu kamenem noi...spotreba mi je jedno...sice by mohla byt nizsi ale nejak spotrebu neresim...a sic mam sedana tak jsem vzdy prevezl co jsem potreboval...na jeden naklad LCD televize uhlopricka 82cm a k tomu velke domaci kino...do kufru se neveslo tak televize sla na sedacky zadni a kino na misto spolujezdce...a jeste predtim jsem prevezl na zadnich sedackach kozene kreslo...bylo to sice umeni ho tam dostat a pak ho dostat ven ale veslo se... :lol: :lol: :lol:
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Já kamenem nehážu...ty nervy co jsem měl s Rackem kvůli tomu že to byl sedan...brr...to už jsem na tom líp teďka s krátkou Feldou...kufr sice poloviční, ale dobře přístupnej a to se počítá...takže moje příští auto bude buď kombík nebo Oktávka... :D
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Ale jo tak pro dva lidi octavka staci no...pro dobre rostlou rodinu to ale neni... :lol: :lol: :lol:
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Je logicke ze kombik je praktikcejsi rodinne a ucelne auto a zrovna Ochcavka je vyjimkou jelikoz jako rodinne auto je utrpeni kvuli nedostatku mista vzadu ale pro dva je idealni nebo kdyz jsou deti jeste male.Jinak Leganza je sedan a to auto podobne Superbu a to je vhodne hlavne pro kufrikove blbecky bez rodiny jako jsem momentalne ja ale po prakticke strance je sedan na prd vo tom zadna... ;)
Jinak ty sedadla skoda ze nevim kde jsem to cetl a uz davno ale byl test autosedadel a prave jedny z nejhosich sedadel melo prave VW a i uvadelo samo VW ze na tom musi zapracovat a samo nejlepsi sedadla jak jina Svedove VOLVO a SAAB
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
hasič
Příspěvky: 110
Registrován: ned čer 10, 2007 21:09
Bydliště: Malacky

Příspěvek od hasič »

Pridám sa aj ja. Oktávka combi je v pohode, ak chceš niečo väčšie previesť, ale sedieť v zadu či v kombíku, alebo v sedane je utrpenie. Ludia čo ju maju si to chvalia, ale oni jazdia sami, keď budu mať rodinu tak to určite zmenia. Podla mňa pre jedneho-dvoch OK :? ale pre viac cestujucich určite nie :lol: :lol: :lol:
Espero 2,0 LPG, full,
Matísek 0,8
SKYPE raduskok
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Podvozok je z golfu a tak to má len veľké previsy a nič viac.
Škoda Roomster TSI
obadal.rada
Příspěvky: 166
Registrován: sob zář 08, 2007 17:21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od obadal.rada »

motor v octavce 1,8TURBO 20 V je nejpovedenější motor ze kterého vychází RSO a závodní motory, a když je mechanik co si neví rady s opravou tak to bude asi rukama a ne technologií motoru, je to fakt skvělý motor a spotřeba je okolo 7,8-8l/100km, při sportovní jízdě je 9-10/100km, což není zas tak moc, ale jde o tu akceleraci ta je fakt suprovní
phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phalanx »

V tom aute som nikdy nesiel, ale znamy tu oktavku mal, a nadseny rozhodne nebol. Vraj sa to kazilo, dost zralo a charakteristika vykonu bola zla. Potom si kupil sestvalcovu lagunu a bol spokojny ( sice tam nadava zase na kaziacu sa elektriku, ale s motorom je spokojny)
Ale nekamenovat, je to len sprostredkovane :)

Obladal.Rada: 9-10l pri sportovej jazde?? :shock: sory, ale lepsi vtip som uz davno nepočul :D
Honda Accord 1997 2.0 96kW Obrázek
Ford Mondeo 2004 96kW TDCI - to keď zneužívam otcove :)
EX: Espero 1.5 66kW, Leganza 2.0 98kW - obe bývalé rodinné
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Já nevím s tou spotřebou....když jedu sportovně s Nubirou 1,6 (bez turba) a řadím na 3 500 až 4 000 (tak si představuju aspoň trochu sportovní jízdu), tak bych řekl, že těch 12 litrů si to sebere....takže 1,8čka nepoleze míň ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

No ja kdyz jezdim sportovnejsi jizdou tak se blizim tak 14 litrum... ;)
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
obadal.rada
Příspěvky: 166
Registrován: sob zář 08, 2007 17:21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od obadal.rada »

ono taky záleží jak se o to auto majitel stará a ta spotřeba je tak níská díky turbu, vím to, protože JI MÁM TAK NEKECÁM A PORUCHOVOST EJ FAKT MINMÁLNÍ, STRÝC JE V SERVISU A MÁ JE NA STAROSTI
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Myslím, že o naše auto je postaráno vzorně, takže tady chybu nehledej. Ale jak si ty představuješ sportovní jízdu? Jak řadíš, jak dupeš na plyn apod.?
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SkylineGTR »

phalanx píše:V tom aute som nikdy nesiel, ale znamy tu oktavku mal, a nadseny rozhodne nebol. Vraj sa to kazilo, dost zralo a charakteristika vykonu bola zla. Potom si kupil sestvalcovu lagunu a bol spokojny ( sice tam nadava zase na kaziacu sa elektriku, ale s motorom je spokojny)
Ale nekamenovat, je to len sprostredkovane :)

Obladal.Rada: 9-10l pri sportovej jazde?? :shock: sory, ale lepsi vtip som uz davno nepočul :D
Jestli ten známý s tím jezdil jak hovado a po takové jízdě to nenechal v klidu schladit, tak se nedivím, že se mu to kazilo. Takové experty mám nejradši. ;)
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“