Brzdy

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
miso1
Příspěvky: 62
Registrován: sob zář 08, 2007 13:37
Bydliště: Martin

Brzdy

Příspěvek od miso1 »

Ahojte bol som na STK a akosi som mal problem z brzdamy , zadok je uz ok new valceky , celuste, lana ale predok mi pri prudkom brzdeni mi auto taha do strany .... kotuce a platnicky som menil pred rokom ... nebude to nieco v strmenoch ? kolko stoja ? Mam 8V . bez ABS ...
Tmavo zelena metalizaNexia 1,5 8V 55kW Tmavé fólie Chromolux,modro ladeny interier. Xenóny 6000k.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Petr S. »

miso1 píše:Ahojte bol som na STK a akosi som mal problem z brzdamy , zadok je uz ok new valceky , celuste, lana ale predok mi pri prudkom brzdeni mi auto taha do strany .... kotuce a platnicky som menil pred rokom ... nebude to nieco v strmenoch ? kolko stoja ? Mam 8V . bez ABS ...
Skus se podívat na prachovky u brzdového pístu a taky to pořádně odvzdušni.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
miso1
Příspěvky: 62
Registrován: sob zář 08, 2007 13:37
Bydliště: Martin

Re: Brzdy

Příspěvek od miso1 »

Ahoj no tie prachovky su nove menil som ich spolu z platnickamy . a ked som to teraz pozeral tak niesu poskodene . ..
Tmavo zelena metalizaNexia 1,5 8V 55kW Tmavé fólie Chromolux,modro ladeny interier. Xenóny 6000k.
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Problem bude inde ako v tych kotucoch a dostickach (teda pokial to neni mastne, alebo sasr.ne od brzdovky). Neviem kedy si menil brzd. kapalinu, mozeto byt zavzdusnene, ale tiez to moze byt prasiatkami :cry: Tie orig. sa dost casto priecia a nechce sa im. Uz sa to tu rozoberalo x-krat, takze bud ine, alebo vymenit valceky, alebo iba pretesnit a poriadne to ocistit a rozhybat. Ja som menil cele brzdice pretoze, zevraj ta diera pre valcek uz mala axialnu volu a tak by mi asi nepomoholo ho vymenit za novy, ale ja uz mam na Nexii cez 200.000 km.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Petr S. »

miso1 píše:Ahoj no tie prachovky su nove menil som ich spolu z platnickamy . a ked som to teraz pozeral tak niesu poskodene . ..
Tak to skus odvzdušnit. Mě to dělalo u Kadetta. Vyměnil jsem prachovky a pak to táhlo do leva,tak e to odvzdušnilo a pak už to bylo v pohodě.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
miso1
Příspěvky: 62
Registrován: sob zář 08, 2007 13:37
Bydliště: Martin

Příspěvek od miso1 »

No ja mam na nej uz 195tis. tiez to nieje ziadna mladica ale vyzera ok . ale k veci ... mam podozrenie ze aj ja mam asi diery na voditkach ci ako sa to vola vydrate a najradsej by som to vymenil cele musim kuknut kolko stoja ine mi asi neostava ..
Tmavo zelena metalizaNexia 1,5 8V 55kW Tmavé fólie Chromolux,modro ladeny interier. Xenóny 6000k.
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Neplas kone s novymi, najskor poriadne ocisti a odvzdusni a ak by to nepomohlo tak potom pozerat po nejakom vrakovisku, avsak nie z Nexie, ale z Opla Astry.
Uživatelský avatar
miso1
Příspěvky: 62
Registrován: sob zář 08, 2007 13:37
Bydliště: Martin

Příspěvek od miso1 »

ferino28 píše:Neplas kone s novymi, najskor poriadne ocisti a odvzdusni a ak by to nepomohlo tak potom pozerat po nejakom vrakovisku, avsak nie z Nexie, ale z Opla Astry.

Pekne povedane som sa aj zasmial ze neplas kone !!!!! ved jasne skusim odvzdusnit . som chcel aj dnes ale nestihol som .. a ked hovoris ze z Opla tak preco astra ma co ine ?
Tmavo zelena metalizaNexia 1,5 8V 55kW Tmavé fólie Chromolux,modro ladeny interier. Xenóny 6000k.
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Astra ma ine, prave ten posuv brzdica je na inom principe (lepsom) Obrázek Obrázek ObrázekAle inak tam pasuju bez problemu, daju sa zohnat aj pod 13-ky disky
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

ferino28 píše:Astra ma ine, prave ten posuv brzdica je na inom principe (lepsom) Obrázek Obrázek ObrázekAle inak tam pasuju bez problemu, daju sa zohnat aj pod 13-ky disky
Ty Ferino,já mám na Nexii stejné brzdiče,jako ty jsi kupoval. Tak ted už vím,proč ta moje holka tak dobře brzdí.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Tak to by si mohol napisat ake platnicky do toho kupujes, pretoze ja neviem z coho presne to je. Ja som ich zhanal koli tomu, ze mam sadu pneu na diskoch o rozmer 13". Teda ak si si isty, ze mas presne to iste.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

ferino28 píše:Tak to by si mohol napisat ake platnicky do toho kupujes, pretoze ja neviem z coho presne to je. Ja som ich zhanal koli tomu, ze mam sadu pneu na diskoch o rozmer 13". Teda ak si si isty, ze mas presne to iste.
Ja mam presne tie iste strmene!!!!na milimeter presne tie iste jednoznacne !! :D mam ich pod 14 palcovymi kolesami pod 13-nastky nevojde strmen..a je to z auta Opel Astra F Combi 2.0 Gsi r.v 93
Uživatelský avatar
Dede
Příspěvky: 314
Registrován: ned úno 27, 2005 15:22
Bydliště: Košice

Příspěvek od Dede »

Potvrdzujem. Dané brzdiče sú minimálne na 14" disk !
DAEWOO NEXIA DOHC 1996- moje 1. osobné motorové vozidlo
CITROEN C4 Seduction 2010
Hyundai SANTA FE -T 2,4 16V 2006
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Dark69 píše:
ferino28 píše:Tak to by si mohol napisat ake platnicky do toho kupujes, pretoze ja neviem z coho presne to je. Ja som ich zhanal koli tomu, ze mam sadu pneu na diskoch o rozmer 13". Teda ak si si isty, ze mas presne to iste.
Ja mam presne tie iste strmene!!!!na milimeter presne tie iste jednoznacne !! :D mam ich pod 14 palcovymi kolesami pod 13-nastky nevojde strmen..a je to z auta Opel Astra F Combi 2.0 Gsi r.v 93
Nemas presne tie iste, pretoze mne tam 13" disky pasuju (z O. Astry). Alebo mas, avsak mas nejake blbe disky (ine ET cislo). Zalezi podla tych vyrazenych cisiel na tom brzdici Obrázek Ja vazne neviem z coho to je, viem iba to, ze je to z Opla, pretoze ten borec to nemal vobec popisane, mal to iba rozdelene podla automobiliek, takze som tam musel zhodit koleso aj s povodnym brzdicom a postupne skusat, co tam bude pasovat (naradie som si musel pozicat) :lol: Az budem chciet vymenit platnicky, tak bude sranda ich kupit :lol: Takze, si si isty, ze tie niektore cisla z toho brzdica su aj na tvojom?
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

nexia

Příspěvek od Serpico »

...to miso 1 svůj problém hledej v pojezdech prostě na jedný straně vázne anebo vůbec nechodí - jednostraně sjetý brzdový kotouč - u chytrých a tedy dobrých prodavačů ti dají s destičkami tzv. sádlo - právě na pojezdy - na ty tyčky...no a tomto je...prostě tam to musí být pohyblivé...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“