Kolik stoji montáž tažného zařízení?

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
SKUBI
Příspěvky: 147
Registrován: sob kvě 28, 2005 22:40
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SKUBI »

Tak to zvládnu i v zimě.... Buď zítra a nebo v neděli... Teoreticky by tam příprava být mohla, když mají i kontrolku na přístrojovce, že je připojenej vozejk... Ale čert ví.... :?
Nubira 1,6 Wagon, 98
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

No a o tu kontrolku mi právě jde ! Když to napojím na svorky , jak píše Brainman , jak to auto pozná , že mám vozejk , kvůli tý kontrolce , žeby podle poklesu (větší spotřebě ) proudu .....
Skubi , tobě po připojení ta kontrolka svítí ?
Já se jí nažil najít - svítil jsem na palubku baterkou - a mám pocit , že jí tam nemám , tak nevím ......
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Příspěvek od Damek »

Len tak pomimo...kazde tazne sa musi davat dole, aj to na 2 srouby
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Tomáš píše:No a o tu kontrolku mi právě jde ! Když to napojím na svorky , jak píše Brainman , jak to auto pozná , že mám vozejk , kvůli tý kontrolce , žeby podle poklesu (větší spotřebě ) proudu .....
Skubi , tobě po připojení ta kontrolka svítí ?
Já se jí nažil najít - svítil jsem na palubku baterkou - a mám pocit , že jí tam nemám , tak nevím ......
mel jsem ofiko koupene i namontovane tazne a nic me nesvitilo. ale to je mozna tim ze I. Nubiry meli pristrojovky dve. Jedna se vyznacuje blikajicim zameckem a kontrolkou " voziku" a druha nema nic. Ta signalizace je urcite pres kostru jinak to ani nejde a v kufru musi byt nejakej drat :)
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

Jenda píše:Kdyz jsem viděl pracnost - sundání nárazníku, vyřezávání,
No a nekde si praci usetri tim, ze nic nevyrezavaji, ale vyhodi Ti z narazniku vyztuhu (muj pripad, jak jsem zjistil, kdyz jsem se toho tazneho z auta zbavoval, protoze ta fuserina mi akorat znicila puvodni naraznik). :x BTW taky jsem tam mel tazny od SVC Nachod (resp. jeste se mi v dilne nekde povaluje spolu s prasklym naraznikem)...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
SKUBI
Příspěvky: 147
Registrován: sob kvě 28, 2005 22:40
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SKUBI »

Tomáš píše:No a o tu kontrolku mi právě jde ! Když to napojím na svorky , jak píše Brainman , jak to auto pozná , že mám vozejk , kvůli tý kontrolce , žeby podle poklesu (větší spotřebě ) proudu .....
Skubi , tobě po připojení ta kontrolka svítí ?
Já se jí nažil najít - svítil jsem na palubku baterkou - a mám pocit , že jí tam nemám , tak nevím ......

Konečně jsem se dostal po dlouhé době na net...
Kontrolka mi taky nesvítí, ale podle uživatelský knížky tam je...
Jinak to mám nabastlený taky těma prořezávacíma svorkama....
;)
Nubira 1,6 Wagon, 98
Uživatelský avatar
SKUBI
Příspěvky: 147
Registrován: sob kvě 28, 2005 22:40
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SKUBI »

Ciernygepard píše:Len tak pomimo...kazde tazne sa musi davat dole, aj to na 2 srouby
Tak v SK to tak možná je, ale v ČR platí:

"Současná vyhláška nařizuje, že koule tažného zařízení musí být odejmuta tehdy, když je provedena tzv. bajonetovým způsobem, to znamená, když je odjímatelná způsobem bez použití nářadí. A nebo je tu ještě druhá podmínka - odejmuta musí být i v případě s použitím nářadí, pokud mi překrývá SPZ. Pokud je tedy koule přes SPZ, musím ji mít též sejmutou, pokud netáhnu přívěs."

V ostatních případech, když je tažné zařízení připevněno dvěma šrouby nebo je dokonce přivařeno a nepřekáží při pohledu na registrační značku, nemusí být koule sejmuta při běžném provozu. Pokud ale jezdíte s tažným zařízením, které je jednoduše odjímatelné, jen tak bez přívěsu, hrozí vám pokuta až 2500 korun.

8)
Nubira 1,6 Wagon, 98
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Já myslím, že stačí, když si to necháš namontovat u nějaký certifikovaný firm, která ti dá lejstro a berana.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Dr. Taby píše:Zeptám se trochu z jiného soudku. Nemám fyzicky tažné zařízení, ale mám ho napsané ve velkém techničáku. Taky mě ho musí přidělat autorizovanej servis?
Když ho máš napsanej, tak si ho tam dej sám...... už o nic nejde. Nic zapisovat nebudeš. Přidělej ho pořádně, ať ti neujede i s vozejkem... :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Pokud se neshoduje číslo na tažném zařízení s číslem uvedeným v techničáku, budeš muset prokázat , jak jsi jej získal/faktura,prodejka,sml. o koupi a pod/. Když jsi jej nainstaluješ sám, dojedeš na STK, kde ti to zkontrolují a máš v ruce doklady na stejné úrovni jako z certifikovaného servisu.
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Dr. Taby píše:Zeptám se trochu z jiného soudku. Nemám fyzicky tažné zařízení, ale mám ho napsané ve velkém techničáku. Taky mě ho musí přidělat autorizovanej servis?
Nebo si vyměníme techničáky a je to . Ty ho nemáš a máš zápis , já ho chci a nemám zápis . :lol: :lol: :lol:
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“