Vytekla chladící kapalina

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Vytekla chladící kapalina

Příspěvek od vaculcim »

Ahoj,
po cestě do práce mi vytekla chladící kapalina - povolila se příruba na motoru a všechna mi vychrstala. Motor jel celou dobu normálně a jde i mormálně nastartovat. Je pravděpodobné, že se i přesto, že se všechno tváří normálně mohlo něco poškodit? (těsnění pod hlavou atd.) Nebo jsem měl štěstí, že je teď po ránu docela kosa...
Díky za odpovědi!
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
Reklama
 

wysawac
Příspěvky: 27
Registrován: čtv bře 15, 2007 22:53
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od wysawac »

nazdar ,presne toto sa mi stalo pred dvomi dnami !!!, bol som sa na to spytat v servise a povedali mi ze to je tesnenie pri termostate,ktory je pod rozvodovym remenom ,kde ti to vlastne presne prasklo ???bolo mi tiez naznacene ze sa to neda opravit bez rozobratia rozvodoveho remena ,bol si uz stym v servise???...a tiez sa mi auto sprava uplne normalne....
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no to co popisujes je asi mozne ale ze by vytekla takhle najednou to je docela sila.
a da se to udelat bez sendani remenu ale u jednovacky je to skoro jedno.
nebo teda ja to bez sendani rozvodu umim.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
wysawac
Příspěvky: 27
Registrován: čtv bře 15, 2007 22:53
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od wysawac »

....sorry nechcem sa moc vaculcim-u pliest do prispevku
...no mne ta kvapalina nevytiekla cela ale iba cast -nastastie,mam taky pocit ze pri odparovani sa z nej stalo kvalitne tesnenie takze dalej neunika ,zatial :lol: , ale buduci tyzden idem to dat do servisu nech to spravia ,lebo viac ako na celne sklo sa teraz pozeram na budik teploty motora ,rovno aj s rozvodmi naraz....nech to tam za 5tis.kilometrov nemusim davat zase :roll:
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytekla chladící kapalina

Příspěvek od Slavek »

vaculcim píše:Ahoj,
po cestě do práce mi vytekla chladící kapalina - povolila se příruba na motoru a všechna mi vychrstala. Motor jel celou dobu normálně a jde i mormálně nastartovat. Je pravděpodobné, že se i přesto, že se všechno tváří normálně mohlo něco poškodit? (těsnění pod hlavou atd.) Nebo jsem měl štěstí, že je teď po ránu docela kosa...
Díky za odpovědi!
no pokud si to nezavaril tak se nic stat nemohlo
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Příspěvek od vaculcim »

Tak uz vim, co se mi stalo. V miste, kde vstupuje chladici kapalina do motoru mi praskla priruba, na ktere je nasazena hadice od chladice (puvodne to vypadalo, ze je jenom povolena). U jednoho prodejce dilu mi tvrdili, ze se to prodava jenom komplet i s termostatem (za 1260kc), nastesti se mi podaril sehnat jenom ten domecek s prirubou za 260kc v Renocaru, zitra jim ma prijit. Kvuli tomuhle rozvody dolu doufam nemusi, ufff. Hlavne, ze motor bude v poradku, doufam.... :?
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
igor.ma
Příspěvky: 149
Registrován: čtv srp 25, 2005 18:33
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Trochu iný problém

Příspěvek od igor.ma »

Mám podobný problém, len mne zmizne asi cca 0,5 l kvapaliny z nadržky za 1000 km. Vsetko vyzerá v poriadku, štartuje a mám podozrenie, či to nie je načaté tesnenie pod hlavou. Už som aj rozmýšlal, či nekúpim tekutý "zaslepovač" do chladiacej sústavy, ale pokial to je tesnenie, tak to asi nepomôže. Poradíte?
Daewoo Lanos 1,5 SX 12/97
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

muze to byt tesneni muze byt spatny vicko exzpanzky ktery propousti, vzhledem ze ti mizne pulitr na 1000 km tak si ani zadne louzicky nevsimnes pokud ti nekde tece, spis se podivej kolem chladice jestli nemas nekde mastny flek, hlavne rohy chladice trpej nejvic, tim ze tam nalijes ucpavadlo tak tesneni ti to neopravi, pomuze ti kdyby ti rosil chladic nebo topeni, jeste obcas pomuze na praskli kolinko na pumpe.
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
igor.ma
Příspěvky: 149
Registrován: čtv srp 25, 2005 18:33
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Příspěvek od igor.ma »

"Odborníci" mi odporúčajú použiť prášok na utesnenie chladiča, vraj je to pravdepodobne malá netesosť chladiča alebo hadice. Tak to skúsim, dúfam tomu neublížim :roll:
Daewoo Lanos 1,5 SX 12/97
Odpovědět

Zpět na „LANOS“