sport filter nexia

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

danko
Příspěvky: 9
Registrován: sob úno 16, 2008 21:01

sport filter nexia

Příspěvek od danko »

mohli by ste mi poradit konkretnu znacku a model filtra pre nexiu 1.5 16V 97? takisto privod ci pasuje nejaky original hlinikovy k&n alebo ako to mate riesene? buduci tyzden mi dojde rj od svobika a chcel by som upgradnut aj filter a sviecky nech do toho nemusim tolko slapat.

bude citit nejaky vykonovy narast po upgrade rj, filtra a sviecok?
do vyfuku sa mi velmi nechce nechcem velmi budit pozornost silnym zvukom a slabym motorom
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Pokud vyměníš vzduchový filtr a svíčky, zajistíš motoru pouze to , co má mít a žádný extra vylepšený výkon nečekej. :roll: ;) :D Laděný výfuk se projeví nejvíce u dvoutaktních motorů. U čtyřtaktu má výfuk, pokud je aspoň částečně průchozí, na výkon motoru jen minimální vliv.
Naposledy upravil(a) Hynek dne čtv bře 06, 2008 21:08, celkem upraveno 1 x.
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
danko
Příspěvky: 9
Registrován: sob úno 16, 2008 21:01

Příspěvek od danko »

a co este vymenit aby to malo trosku vyssi vykon okrem vyfuku, motora alebo celeho auta? :)
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Buď si jist,že pokud dáš motoru vše, co má mít, bude výkon motoru postačující i pro "hrabání" na asfaltu. Pokud by se s tím radikálně dalo něco dělat, fabrika by to udělala. Toto je kompromis mezi výkonem, cenou a spotřebou. Dobrá rada: Nevymýšlej vymyšlené. Perpetum mobile nelze ani vymyslet, ani realizovat. ;) :) :D
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No a keď chceš ješte dačo vymeniť tak to skus za tohle :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Člověče, kde jsi vzal tu fotku toho křápu? To bych za svoji Nesinku nevyměnil!!!! :D :roll: :D :roll: :D :roll: ;)
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: sport filter nexia

Příspěvek od Ivan »

danko píše:mohli by ste mi poradit konkretnu znacku a model filtra pre nexiu 1.5 16V 97? takisto privod ci pasuje nejaky original hlinikovy k&n alebo ako to mate riesene? buduci tyzden mi dojde rj od svobika a chcel by som upgradnut aj filter a sviecky nech do toho nemusim tolko slapat.

bude citit nejaky vykonovy narast po upgrade rj, filtra a sviecok?
do vyfuku sa mi velmi nechce nechcem velmi budit pozornost silnym zvukom a slabym motorom
Ahoj kolego, tímto vývojem jsem už prošel, poslyš proto rady od zkušenejšího. Výkon sériového motoru samozřejmě zvýšit můžeš, ale nečekej od toho zázraky - z hovna bič neupleteš. Navíc si uvědom, že u atmosférických motorů je každý kůň navíc neskutečně drahý a efekt obvykle nestojí za to. Ale jestli si skutečně nedáš říct a máš dost peněz, tak na to jdi takto:

1) nejprve si dej auto do absolutního pořádku - brzdy, podvozek, geometrie apod.
2) vyzkoušej Svobikovu řidicí jednotku, věřím, že budeš spokojený - Svobik ji má ode mne, takže vím, že není špatná;
3) pokud mohu doporučit svíčky, tak si nechej originální NGK, vyzkoušel jsem jich celou řadu a dlouhodobě se jeví jako nejlepší. Jestli Tě někdo bude lákat na např. Denso Iridium, tak ho pošli do prdele. Svíčky jako takové Ti výkon nezvýší.
4) vzduchový filtr - pokud si koupíš kužel, budeš muset řešit přísun studeného vzduchu, jinak dosáhneš opačného efektu - teplý motor v sání motoru neprospívá. Jako nejelegantnější možnost se jeví náhrada originálního filtru za např. Green, který má lepší propustnost. Originálnmí airbox nechej jak je, protože je relativně dobře odstíněný od motoru.
5) výfuk - při zvyšování výkonu poměrně klíčová věc; ekologické to zrovna není, ale nejvíce pomůže odstranění katalyzátoru, který brzdí výfukové plyny. Jinak bych do výfuku už dále "nešahal". Pseudosportovní laděné koncové tlumiče na výkonu nepřidají.
6) Kola - nechej 14", dosáhneš optimálního přesunu výkonu na vozovku. Větší kola jsou na hovno a akorát brzdí.
7) Dalšího zvýšení výkonu můžeš dosáhnout ostrýma vačkama, sníženou hlavou apod. Ale mám dojem, že s tím na Nexia motoru nemá nikdo z klubu zkušenosti a osobně to považuju za vyhazování peněz.

Uf, to jsem se rozepsal. Dotazy?

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
kaso
Příspěvky: 1723
Registrován: pát bře 11, 2005 00:05

Příspěvek od kaso »

Ak das sportovy filter a zabezpecis studene sanie k tomu pridas chipnutu RJ pri tychto maloobjemovkach ako je Nexia bude narast vykonu od 8 do 10 koni.Zmeni sa aj krutiaci moment.Auto pojde skor do otaciek.Ale o RJ ti moze viac povedat Ivan.
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Kolego, tady mas taky nejake info, ale psal jsem to v dobe kdy jsem veril vsemu v clanku dnes uz by to taky bylo jinak :D

https://www.nexiaclub.com/sportovni-filtr-vlozka-kn/
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

kaso píše:Ak das sportovy filter a zabezpecis studene sanie k tomu pridas chipnutu RJ pri tychto maloobjemovkach ako je Nexia bude narast vykonu od 8 do 10 koni.Zmeni sa aj krutiaci moment.Auto pojde skor do otaciek.Ale o RJ ti moze viac povedat Ivan.
Kaso, 10 koní to asi nebude, spíš tak 5-6. Těžko říct, na brzdě s tím nikdo nebyl...

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

danko
Příspěvky: 9
Registrován: sob úno 16, 2008 21:01

Re: sport filter nexia

Příspěvek od danko »

reakcia na ivana

1) po technickej stranke je ok, nedavno som bol na STK
2) skusim ju a dam vediet
3) sviecky uz mam menene, ale asi za nejake lacne musim pozriet uz nepamatam
4) vies mi poradit konkretny typ filtra green ktory bude pasovat do boxu?
5) ten zatial necham tak
6) nechavam 14"
7) ako si vravel, z hovna bic nebude

Daewoo Nexia 1.5 16V, r.v. 1997, 120 000 km
vybava: servo, airbag, elektrika, autoradio+mp3, abs

co som doteraz menil>
1x rozvody, sviecky, kable od zapalovania, brzdove dosticky vpredu a vzadu, obe zadne pruziny, 2x oprava chladica, vodna pumpa, diodovy mostik v alternatore, cievka v rozdelovaci, ovladanie okien sofer, motorcek ovladania okien, oba snimace abs na prednych kolesach, 2x oprava startera, zlomene sedadlo sofera, zalomene kable na ovladanie okna vpravo vzadu, odlomena cast madla na kufri, vsetky predne capy, predne loziska kolies
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Pokud by to zvýšení výkonu mělo být znatelné, tak by to chtělo komplexní úpravu vačka, hlava, řídící jednotka...ale jak už Ivan psal, na Nexii je s tím problém, protože se tím nikdo nezabývá...

...kdybys měl Feldu, tak ti můžu poradit, jak z toho bez problémů vytřískat 110 koní, ale takhle bohužel... :D
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
krtkuvdort
Příspěvky: 115
Registrován: čtv bře 08, 2007 09:23

Re: sport filter nexia

Příspěvek od krtkuvdort »

Caues, ted sem na aukru nasel JR sport filtr na Nexii za slusny penize, uz sem si jeden vzal!

Kód: Vybrat vše

http://www.aukro.cz/item601037899_sport_vzduchovy_filtr_jr_daewoo_opel_249211.html
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: sport filter nexia

Příspěvek od milosh »

slusna cena, ja kupoval KN za dvojku :roll:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
krtkuvdort
Příspěvky: 115
Registrován: čtv bře 08, 2007 09:23

Re: sport filter nexia

Příspěvek od krtkuvdort »

no práááávě... já viděl na Nexii něco přes 1500Kč
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“