Novy majitel Daewoo Nubira II

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Matias Lolop
Příspěvky: 46
Registrován: čtv led 03, 2008 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matias Lolop »

Ahojte , chcem sa opytat ci je to naozaj normalne ked mi niekedy v predu (myslim ze na naprave) nieco dost pukne. Nie je to casto ale stava sa mi ze niekedy mi tam nieco pukne , hlavne ked sa rozbieham a tocim volantom. Inak auto ide bez problemov, volantom netrasie , skusal som aj ine rychlosti , bol som skontrolovat pneumatiky a vsetko je v poriadku.
Dufam ze to nie je nic vazne bol by som nerad kedy som musel ist s autom do servisu. Dakujem za odpoved.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Hmmm, to je mi ještě nestalo, ale slýchávám občas takovej divnej zvuk - něco jako puknutí, nebo jak kdyby něco drnklo o drát....a řekl bych, že to souvisí s ABS, jelikož když to u Sedana zadupnu, tak se to ozývá...při tom přechodu mezi zablokováním kol a odblokování...zrovna v tom zlomku vteřiny....ale ABSko funguje, tak to nijak neřeším ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Matias Lolop
Příspěvky: 46
Registrován: čtv led 03, 2008 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matias Lolop »

Dakujem za odpoved Ivos. V ABS to isto nebude lebo ja na nubire ABS nemam. Je to naozaj take silne puknutie niekde v predu, ale neviem to presne lokalizovat. No nic uvidim ako casto to bude pukat , popripade s tym skocim do servisu nech to pozru od spodu.
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Já bych to typoval na vůli v některém čepu. Pravděpodobnější ale bude vůle v unašeči.Dělá to jen na jedné straně?
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No já bych to typoval na silentbloky v ramenech, mě to taky občas bouchne (rána jakoby kladivem) a dělá to při rasatní akceleraci a natočených kolech doprava, budu se muset na ty ramena (siletbloky) podívat a vyměnit je. 8)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Právě u Sedana máme silentbloky skoro v háji a nic nepuká...ale je asi možné, že ještě nejsou úplně v háji, proto se nic neozývá.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Matias Lolop
Příspěvky: 46
Registrován: čtv led 03, 2008 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matias Lolop »

Presne tak sa mi to sprava ako tebe Richard. Problem je v tom ze uz sa mi na to pozeral chlapik ktory sa v autach dost vyzna a povedal ze silentbloky vyzeraju v poriadku. Preto by ma Richard zaujimalo keby si dal vediet ci pomohla vymena silentblokov. Dakujem Vam vsetkym za odpovede.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Nic jsem zatím neměnil, řeším to tak, že při rozjezdu se snažím nehrabat :lol: :lol: :lol: Ale nemám dobrý pocit, kdybych náhodou potřeboval prudce zabrzdit :roll: :roll: U mě silentbloky vypadají taky OK, ale jsou už asi měkké a tak bouchnou ramena o rám při namáhání. Upadnout to asi nemůže, viděl jsem Oktávku a Mondeo a těm se při brždění a akceleraci kolo hejbalo + - alespoň 5 cm :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Matias Lolop
Příspěvky: 46
Registrován: čtv led 03, 2008 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matias Lolop »

Vies ja mam auto len druhy tyzden tak sa snazim o neho starat a pozorujem na nom vsetko mozne. Chcem sa snazit auto drzat co mozno v najlepsej kondicii a toto pukanie ma dost znepokojuje. Idem asi zhanat nejaky servis a dam si to urobit.
Daewoo Nubira II 1.6 16V r2001 LPG
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Příspěvek od cobyll »

Ivoš píše:Hmmm, to je mi ještě nestalo, ale slýchávám občas takovej divnej zvuk - něco jako puknutí, nebo jak kdyby něco drnklo o drát....a řekl bych, že to souvisí s ABS, jelikož když to u Sedana zadupnu, tak se to ozývá...při tom přechodu mezi zablokováním kol a odblokování...zrovna v tom zlomku vteřiny....ale ABSko funguje, tak to nijak neřeším ;)
ahoj všichni
to je přesně ten zvuk o kterém jsem psal cca před půl rokem. Jako když něco drnkne o drát... Dělá mi to pořád,ale ABS funguje (a ten zvuk při razantním sešlápnutí brzdy je vážně podobný) a tak to nechávám brnkat. Měl jsem auto u svého stájového servismena (ale ve škodovce se už hrabat nechtěl,tak jsem pořídil nubču) a ten nic nenašel,ale auto pochválil.
Jinak mně říkají Cobyll (čti Kobyl) a nubirku mám od dubna,takže ani ne rok. A tady ve Valašském Meziříčí potkávám dvě další. Stříbrnou a tmavě modrou.
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

No bezva, tak to budem konečně 2 se stříbrným kombikem ;) Těšim se na sraz ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

To Richard a Matias Lolop:
puká vám to iba pri vytočených kolesách a prudšom rozjazde???
Ak áno tak by som povedal, že to budú homokinetické kĺby v náboji, čím viac sa snažíš hrabať tak tým viac to odnášajú...
a skúste pozrieť či nemáte poškodené manžety na polosách a či sa nedostala špina do kĺbov, tie by mali byť dobre namazané
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Uživatelský avatar
Matias Lolop
Příspěvky: 46
Registrován: čtv led 03, 2008 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matias Lolop »

Ahoj lubinob, ano vecsinou mi to pukne pri rozjazde alebo brzdeni ale len vtedy ked dlhsie nejazdim. Napriklad ked prejdem asi tak 30km vkuse a potom prudsie zabrzdim alebo zahrabem tak nic nepukne. Mam problem s tym ze neviem co su homokineticke klby a kde sa nachadzaju a tiez neviem kde mam manzety . Nemas nejake obrazky ?
Daewoo Nubira II 1.6 16V r2001 LPG
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

To je zaujímavé, na to by nemalo mať vplyv či je auto studené alebo po 30km.
Obrázky nemám, manžety sú na polosách, jedna pri prevodovke a druhá pri náboji kolesa, je to gumové perforované na koncoch stiahnuté páskou a tou pri náboji je zakrytý homokinetický kĺb, prenáša silu z poloosy na koleso a čím viac vytočíš kolesá tým viac je namáhaný.
Inak to už neviem popísať... :roll:
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Uživatelský avatar
Matias Lolop
Příspěvky: 46
Registrován: čtv led 03, 2008 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matias Lolop »

No nic, necham to ja na jar a ked bude lepsie pocasie tak sa najprv na to pozriem ja a ak sa to nestrati tak to dam do servisu. Momentalne mi to pukne iba ked sa prudsie rozbehnem alebo zabrzdim , ale pri normalnej jazde ide auto v pohode a nic neklepe . Mam servisny manual tak to skusim trocha postudovat co su to tam tie veci o ktorych si pisal a potom budem mudrejsi.
Daewoo Nubira II 1.6 16V r2001 LPG
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“