Výměna žárovek

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Světlo?

Příspěvek od Vazoun »

Robert Znojmo píše::shock:
-----------------------------------
No jo " Roberte " světlo :idea: ale kde ho v noci najdeš když jsi v lese a nesvítí ani měsíc - který by byl v takové situaci asi stejně na dvě věci :!:
ještě že mi tenkráte ti policajti posvítili :lol: samo že jsem poděkoval.
Zdraví " Vazoun " :lol:
Reklama
 

Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Já bez baterky nejezdím. Kdysi jsem měl i příruční světlo, které se napájelo ze zapalovače v autě, ale bůhví kde je mu konec. Stejnak již by nepasovala koncovka, ale baterka to u mě jistí.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Jsi pašák

Příspěvek od Vazoun »

V.Brousek píše:Já bez baterky nejezdím. Kdysi jsem měl i příruční světlo, které se napájelo ze zapalovače v autě, ale bůhví kde je mu konec. Stejnak již by nepasovala koncovka, ale baterka to u mě jistí.
---------------------------
To protože jsi pašák a vzornák " Václave " stydím se, že jsem ji nevozil ale už je vše napravené a baterku vozím od té doby - TAKY :lol: čau " Vazoun"
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

ja som na škodovkách vozil,ale (kde sa to ani nebolo nevyhnutné,lelebo sa dalo posvietiť vitiahnutím žiarovky spolu s objímou z telesa zadnáho skup.svetla),ale počnúc Ibizou nevozím,lebo verím,že ju nebudem potrebovať,ale ako čítam Vaša riadky,asi ju zase začnem voziť so sebou.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
lotos
Příspěvky: 48
Registrován: ned črc 08, 2007 19:58
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od lotos »

tak to koukam , ze to po tobe chteli menit na miste, me dali pokutu a dal se se mnou nebavili, at si to pry nekde vymenim... bylo to ale uz dyl, tak cca 2 roky dozadu, vzali si 200 a jeli.... :( :( natoz , aby mi posvitili...
Matiz 0,8 SE, rok výroby 99, najeto 90000, klima, servo, el.okna
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Jiný kraj jiný mrav

Příspěvek od Vazoun »

To víš , že se cukali a chtěli také spustit něco o nepředpisovém osvětlení,ale
když viděli ochotu to odstranit na místě a navíc starej chlap s invalidní ženou,zůstala peněženka bez úbytku. Holt to máte vy Pražští kluci horší :lol: zdravím všechny na foru :lol: " Vazoun " :lol: -i :o) :PP:
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Podla mna by vyrobcovia mali zacat rozmyslat nad jednoduchsou vymenou ziaroviek. Dnes ked prakticky v celej Europe je treba svietit cely den a cely rok bude vymena ziaroviek velmi casta. Ja musim tiez vymontovat cely svetlomet ked musim vymenit ziarovku.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No já mám najlahšie vybrať svetlo aj dneska bolo vonku je to asi 10 minutová robotička mne sa toto páčí lebo výmena žiarovky je na Legyne vďaka tomu jednoduchá :D :D :D
Tony M
Příspěvky: 61
Registrován: pát pro 29, 2006 01:07
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Tony M »

Aj mňa chytili, akurát som sa ponáhľal na prednášku. Vysvetľoval som tým dvom, že ma čaká plná poslucháreň študentov, že tam moju tučnú pracku nestrčím, ale nedali si povedať. Tak sme tam stáli pol hodinu, ako ......, a nič. Potom som začal byť drzý. Povedal som, že si opíšem ich čísla a budem s sťažovať. Tak ma pustili. Tam pri baterke je miesta naozaj málo. A v Sparkovi na pravej strane (po smere jazdy) hneď za žiarovkou umiestnili jednotku ABS!!! Takže miesta ešte menej ako pri baterke. Mal by im to niekto povedať, že dnešné autá sa trochu líšia od Spartaka. Však ten motorový priestor je tak naprataný, že ani matica z neho nevypadne.

Čaute všetci
Chevrolet Spark 0.8 , pred tým Daewoo Matiz 0,8 S
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Zjištění

Příspěvek od Vazoun »

Jsem rád, že ten nedostatek korejských konstruktérů - netrápí pouze mne, Matízkáře, ale ztotožnují se s tímto nedostatkem i " Sparkaři " a to už je přeci vozítko s určitým vylepšením a inovací, ale zřejmě ani tady nedošlo k usnadnění a přístupu při řešení problému - výměny žárovek. Při této příležitosti , bych se rád zeptal těch zkušenějších Matízkářů - na kolika šroubech vlastně drží světlomety a jak obtížné je jejich demontáž / vyjmutí a zpětná montáž :?: děkuji za odpovědi a eventuelní rady jak spolehlivě ,rychle , vyměnit žárovky v hlavních světlometech. Přiznám se , že jsem ještě světlomet nezkoušel vyjmout ač se domnívám že zřejmě to nebude až takový problém a snadnější přístup k výměně žárovek o které je zde řeč.
Na vaše rady se těší všichni " Matízkáři " a hlavně " Vazoun " :lol: Obrázek
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Presne jak pise peha...u Leganzi se musi vyndat svetlo...jinak je tam pristup nemoznej...jedine clovek s hooooodne hubenou rukou...a staci blba parkovacka...kdyz ji musim menit tak sem nasranej...uz mi odesli dve a je to sileny tam kroutit ruku... ;) Takze kazdy auto ma nejakej figl jak na to...jedna kamoska mela Fiat Brava a ta to mela rok a za cely ten rok ani neprisla na to kde se otvira kapota...natoz meni zarovka... :lol: :lol: :lol:
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Tony M píše:Aj mňa chytili, akurát som sa ponáhľal na prednášku. Vysvetľoval som tým dvom, že ma čaká plná poslucháreň študentov, že tam moju tučnú pracku nestrčím, ale nedali si povedať. Tak sme tam stáli pol hodinu, ako ......, a nič. Potom som začal byť drzý. Povedal som, že si opíšem ich čísla a budem s sťažovať. Tak ma pustili. Tam pri baterke je miesta naozaj málo. A v Sparkovi na pravej strane (po smere jazdy) hneď za žiarovkou umiestnili jednotku ABS!!! Takže miesta ešte menej ako pri baterke. Mal by im to niekto povedať, že dnešné autá sa trochu líšia od Spartaka. Však ten motorový priestor je tak naprataný, že ani matica z neho nevypadne.

Čaute všetci
Neviem ako to bolo Spartaku so žiarovkami,ale na takej stovečke to tiež vedela byť lahôdka,keˇboli tie skrutky zahrdzavene,čo obvykle aj bývali :P :P .Naj pohodlnejšie sa mi to robilo na wartburgu,tam to bolo podobne,ako na Matize,ovšem s ďaleko lepším prístupom.Na Getze je to naprosto rovnaký systém,ako na Matize,ale toho miesta pre ruky je tam trochu viac.
Inak väčšina policajtov u nás sa cíti byť na to povolaná,aby ľudí trestali,alebo aspoň buzerovali,ale nie pomáhali im,česť výnimkám.Keď boli našinci v Kanade,tak im skoro oči vypadli z jamôk,keď menili v lejaku koleso a zastavila pri nich hliadka,prvé,čo sa pýtali či nepotrebujú pomoc.u nás by ich asi sprdli,že ten trojuholník nieje presne v predpísane vzdialenosti za autom,alebo niečo podobné :lol: :lol: :lol: :lol:
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

Tak na stovecke som si aj ja zazil svoje s vymenou ziarovky, ale policajti ma este nenutili do vymeny ziarovky na mieste, asi to bolo tym ze mi nesvielilo prave svetlo a lave svietilo...
Ked som isiel menit ziarivky na Tigre tak tiez som najkor rozmyslal nad vymontovanim svetla, ale nakoniec sa mi to podarilo aj bez toho :lol:
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikeš »

Kdyz sem menil na Matesovy Há ctyrku po prve tak taky ku..y litaly,ted po X vymenach uz je to "v ruce" a cele svetlo bych kvuli tomu urco nevydelaval...
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna žárovek

Příspěvek od alvin »

Dnes som mal to potešenie meniť žiarovku v osvetlení zadne ŠPZ,tak sem napíšem podrobnosti,pre ďalších z Vás ,kto to ešte nemal "tu česť " :lol: :lol: :lol: :P to robiť.
ešte šťastie,že na dvojkovom matejovi je ŠPZ v zadných dverách,takže sa dá uľahčiť prístup k skrutkám,otvorením a nadvihnutím dveti.Po vyskrutkovaní skutky,treba vytiahnuť von celé teleso,neodoberá sa len samotná kryt,ako som si pôvdne myslel, a treba ho vytiahnuť opatrne von,ale ide to takmer presne na milimeter,miesta navyše,vzhľadom na dlžku kábla, tam nieje, Nakoľko vonkajšia teplota,aj napriek slnečný lúčom bola pod nulou,prstami sa mi vepodarilo povoliť upevnenie žiarovky,musel som si jemne pomôcť kombinačkami,pooročenim plastovej matice uvoľni sa bajonet žiarky,ide ju vytiahnuť,ale pozor,pre toho kto to ešte nerobil na Matize a mal predtým škodovku či wartburg a pod. Samotná žiarovka nemá bajonetové uchytenie,je to bez kovovej pätky,uvoľnúje sa, IBA VYTIAHNUTÍM smerom von. Pri bemontovaní doporučujem ako kontakty tak aj skrutky pred montážou postriekať WD40,potom bude opätovná demontáž podstatne ľahšia :D :D
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“