Výměna žárovek

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Výměna žárovek

Příspěvek od Vazoun »

Zdravim kluky a holky vlastnící Matize - netušil jsem co to dá za fušku,
když je v noci zapotřebí vyměnit H 4 na pravé straně, kde je usazený
akumulator. Sakramentský výrobci - ti si snad mysleli že tam žárovky
vydrží věčnost. Máte nějaký fígl jak na výměnu bez vyndání akumulátoru?
Stalo se mi to v noci v lese a potkala mne policejní hlídka, donutili mne tu
výměnu provézt na místě a ještě mi důležitě asistovali " blbouni " zato mi
posvítili do motorovýho prostoru,čímž se mi zavděčili. Ale to je za trest.
Pokud máte zkušenost - dejte vědět. Levá strana to je hračka ale pravá,
je fujtajblová hlavně ten přístup - zdravím všechny Matízkáře :lol: VazounObrázekObrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Na niektorých typoch áut je to ešte 5x horšie.Tam v servise to trvá asi 30min a na ceste nemáš šancu lebo nemáš servisné náradie.Minule to preberali v rádiu ,že vôbec nač mať rezervnú žiarovku ked ju nedokáže vodič vymeniť. Podla toho ,že si to dokázal spraviť na mieste je jasné ,že bude steba dobrý mechanik.A auto máš perfektné.Obrázek
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Vazoune pohodlnější je vyndat světlo, ale musíš to mít natrénované. Na silnici se to fakt dělá blbě. A nakonec jen technická připomínka, veškeré pojmy nalevo, napravo se berou podle směru jízdy
Naposledy upravil(a) V.Brousek dne pát zář 14, 2007 21:00, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Preeeeeeeeeeesne,mne to práve pred chvíľkou vravela manželka,my sme mali problém hneď pri kúpe,žiarovky na pravej strane si niekto "požičal",asi technici v Bratislave,alebo ešte dovozca,čo ho viezol z Luxemburgska,proste ja som s tým maturoval,aj môj asi prvý príspevo na tomto webe bola prosba o radu ako odpojiť konektor,lebo mi to nešlo,ale druhý deň nám to zadarmo urobili technici tu v nitrianskom AAA,u toho som ale nebol,ale manželka spomínla,že ten servisák si vybral von celý reflektor,ale podrobnosti neviem,nakoľko som bol vtedy v práci.
Naposledy som menil žiarovku v reflektore na GETZe,ram je to phoda,podobne,ako na wartburgu,najhoršie to bolo na stovke,povoliť tie zahrzdzavené skrutky,už potom som ich mazával A 00-kou,bolo to lepšie :P :P
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

V.Brousek píše:A nakonec jen technická připomínka, veškeré pojmy nalevo, napravo se berou podle směru jízdy
No však, Václave, Vazoun to napsal správně, podle směru jízdy - COUVAL :twisted: .
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna žárovek

Příspěvek od Ondras »

Vazoun píše:Máte nějaký fígl jak na výměnu bez vyndání akumulátoru?
Mi se tam vždy podařilo narvat ruku. Jak u M100, tak M150
V.Brousek píše:Vazoune pohodlnější je vyndat světlo
Ne u M150. Vymontování světla je tam kvůli "masce" problematičtější než u M100.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Docent píše:
V.Brousek píše:A nakonec jen technická připomínka, veškeré pojmy nalevo, napravo se berou podle směru jízdy
No však, Václave, Vazoun to napsal správně, podle směru jízdy - COUVAL :twisted: .
:D máš pravdu. i tak to jde jezdit, ale potom kurevsky bolí za krkem :D
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Výměna žárovek

Příspěvek od V.Brousek »

Ondras píše:
Vazoun píše:Máte nějaký fígl jak na výměnu bez vyndání akumulátoru?
Mi se tam vždy podařilo narvat ruku. Jak u M100, tak M150
V.Brousek píše:Vazoune pohodlnější je vyndat světlo
Ne u M150. Vymontování světla je tam kvůli "masce" problematičtější než u M100.
Ondráši, asi máš pravdu, na Matízovi II co má Vazoun to neznám, ale naše ruce již nejsou tak ohebné. Psal jsem, že by si to musel natrénovat.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Výměna žárovek

Příspěvek od Vazoun »

Ano chlapci , všeci máte pravdu tu svoji, ten kdo toto v terenu nemusel řešit, neví nic o tom, co je to za hnusnou činnost. Za ten pojem levá, či
pravá strana se omlouvám,vzal sem to při otevřené kapotě. Na tu větu od
" Docenta " o couvání raději nereaguji,musel bych být vulgární :!: :!:
Však ono na něj taky dojde. Nejvíce mne ale zlobí,že vždy když musím z vozu odpojit akumulátor,tak si rozhasím autorádio které zřejmě nemá tu schopnost trvalého uložení stanic do paměti,nebo to neumím :lol: také se musí vždy seřídit digi hodiny ve voze. Jinak to nemá na nic vliv, centrál je funkční a vše ostatní rovněž. " Ondrášův způsob se mi nepovedl ani když jsem odsunul baterii až co nejdál - v tom má " Václav" pravdu ,že ty naše ruce už nejsou tak podajné a ohebné :lol: zdraví :lol: " Vazoun " :lol: ObrázekObrázek
J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna žárovek

Příspěvek od J.Bad »

Ahojky Vazoune,možná mám více ohebnější ruce nežli ty - jsou o pár let mladší,ale potkala mě tak cca před rokem ta samá závada - akorát jsem dojel k pumpě pod osvětlení a měnil - trvalo to skoro hodinu když už se zdálo že to tam klaplo tak zase ne a takhle se to opakovalo snad nesčetněkrát - nakonec se to zdařilo.S vyndáním světla mě to taky napadlo,ale říkám si snad ty mrňavý Korejci to maj snad nějak vymyšlený aby se nemuselo kvůli žárovce rozebrat půlka auta.Jinak tím si snad každej Matizák musí projít.
Tak místo ať nám jezdí a nezlobí - se dá napsat ať svítí a nemusí se měnit.
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Ľudkovia moji,len sa tu nepobite,vo všeobecnosti sa rozumie Ľává strana vodičova,teda,kde je volant,pravá spolujazdcova,tak som to myslel aj ja aj pri objednávaní nahradnych dielov sa to vo všeobecnosti berie tak,Ľavá-vodičová,pravá spolujazdcova,po lopate povedané :D :D :D :D
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Tak dnes som to mal možnosť vyskúšať si v praxi výmenu žiarovky v reflektore na vodičovej strane,môžem dať svoj postup pre MATIZ II,bez demontáže čohokoľvek.
Ak konekto nejde vytiahnuť holou rukou,zhora naň nasunieme opatrne vidlicový kľuč,neviem teraz,či to bola 17,alebo 19 a o opatrne s citom zapáčime (vidlicový kľúč preto,aby nedošlo k ťahu či tlaku do jednej strany,a aby bol ťah rovnomerný, stačí talto len uvoľniť ten "prilepený" konektor potom už ide ľahko vytiahnuť rukou potom stiahneme gumovú manžetu,uvoľnime žiarovku s pružín,vytiahneme a vymeníme,mne osobne sa tam lepšie vkladala žiarovka ľavou rukou,hoci som 100% pravák a pravou som zaistil pružinovú poistku,Manžetu som pred spätnou montážou postriekal z vnútornej strany slikonovym olejom v spraji a samotný konektor sprayom WD-40,tak sú zároveň ošetrené aj kontakty,ale hlavne ďalšia demontáž by mala byť ľahšia,ako aj samotná montáž manžety a konektora.
Podotýkam,že nie som nejako nadpriemerne manuálne zručný,normál,šedý priemer :P .Akurát,že som to robil za denného svetla,mať ta, dobré svetlo ja hlavná podmienka.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

Chlapci budte rádi,že nemáte Citroeny. Třeba u takové xsary,je potřeba sundat nárazník,plast,podběh a pak jde teprve vyndat světlo a vyměnit žárovka! Děs a hrůza. No a u takové Fabie 1.4 MPI to je taky žrádlo. :(
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Robert Znojmo
Příspěvky: 67
Registrován: stř říj 27, 2004 19:03
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert Znojmo »

:roll: nevím,ale já myslím že horší je výměna obrysových žárovek,ty hlavní my šli celkem dobře.ale je fakt potřeba světlo..
Uživatelský avatar
Robert Znojmo
Příspěvky: 67
Registrován: stř říj 27, 2004 19:03
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert Znojmo »

:shock:
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“