pomoc BRZDY !!!

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

pomoc BRZDY !!!

Příspěvek od Dark69 »

Zdravim vas mam vazny problem dnes ked som zabrzdil smykom zistil som ze mi brzdi smykom iba lava strana a prava vobec!!pritom ma vobec netaha do strany...a problem je v tom ze som myslel ze brzdy su ok a o tyzden idem na STK :( mna uz porazi od kedy som kupil to auto problem na problem sa vali :(...ked som pozrel na brzdy zistil som ze lave strana oblozenie ktore brzdi je skoro cele zodrete a k tomu este aj podlozene plechmi aby strmen dotlacil oblezenie o kotuc ale brzdi to dobre ta strana!!druha strana prava ma skoro nove oblozenie a nebrzdi..ako to opravim??tu pravu stranu...lavu vymenim za nove dosticky a s pravu si neviem poradit aby to brzdilo neviem co s tym...dakujem za rychlu pomoc...a mozem pouzit brzdne dosticky ktore su z nexie 1.5 8V 55KW na moje auto nexia 1.5 16V 66KW?dakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc BRZDY !!!

Příspěvek od Petr S. »

Dark69 píše:Zdravim vas mam vazny problem dnes ked som zabrzdil smykom zistil som ze mi brzdi smykom iba lava strana a prava vobec!!pritom ma vobec netaha do strany...a problem je v tom ze som myslel ze brzdy su ok a o tyzden idem na STK :( mna uz porazi od kedy som kupil to auto problem na problem sa vali :(...ked som pozrel na brzdy zistil som ze lave strana oblozenie ktore brzdi je skoro cele zodrete a k tomu este aj podlozene plechmi aby strmen dotlacil oblezenie o kotuc ale brzdi to dobre ta strana!!druha strana prava ma skoro nove oblozenie a nebrzdi..ako to opravim??tu pravu stranu...lavu vymenim za nove dosticky a s pravu si neviem poradit aby to brzdilo neviem co s tym...dakujem za rychlu pomoc...a mozem pouzit brzdne dosticky ktore su z nexie 1.5 8V 55KW na moje auto nexia 1.5 16V 66KW?dakujem
Chlape tak to je nemilé. Destičky z 1.8 8v nejdou na 1.5 16v ,protože jsou menší. 16ventil má větší kotouče. No já bych začal u odvzdušnění celé brzdové soustavy,pěkně kolo po kole.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Kedze tu jednu stranu ako pises ze mas podlozenu nejakym plechom tak by som to typoval asi tak ze ten strmen ma uz volu v prasiatku a dobre ho nevysuva (zadiera). Tam asi nepomoze nic ine ako vymena (alebo ho najskor skus rozhybat a vymenit gumicky a to same aj tu druhu stranu). Brzdy (prevadzkova) ma dva okruhy a to prave predne + lave zadne a l. predne + p. zadne takze ak nemas gumeny pedal tak zavzdusnene to asi nebude. Brzdy su zaklad :!: Skus zajst po vymene dosticiek niekam na brzdove valce, este pred tou STK. A bud v klude, pretoze to co vymenis tak aspon vies ze je v dobrom stave a vies ze to nieco vydrzi (len si nechavaj doklady co si tam uz menil, dost to robi pri predaji)
SK
Příspěvky: 203
Registrován: stř bře 29, 2006 09:02

Příspěvek od SK »

rozobrat, precistit vsetky pohyblive casti na strmenoch, taktiez tie vodiace tycky na ktorych to beha......ako bolo spominane skontrolovat piestiky ak su v poriadku len vymenit manzety a rozhybat aby to lahko chodilo....ten plech....to je asi rozpadnuta dosticka po tom co sa poriadne prehrieva..to som mal tiez ked som uz mal tenke kotuce a po kratkom brzdeni brzdy "zvadli" (boli prehriate) tak sa dosticky rozpadli tak ze to vyzeralo akoby boli podlozene plechom.......neviem kolko mas KM najazdene ale ak kotuce uz maju nieco za sebou tak ich vymen tiez, nieje to az tak vysoka cena a mozes si byt isty ze mas potom brzdy v poriadku (1 kotuc na moju 16V, priemer 256 mm, ventilovany -dvojity stal 1400 SK od BREMBO + dosticky TEXTAR nejakych 1200 SK)

hodne zdaru
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

vdaka hned sa na to pozriem kotuce nie su zodrate skoro vobec su dobre...s tym plechom mas pravdu tak to bude ze je to podlozene.. sa to aj prehrieva len ta druha strana nebrzdi asi nedotlaci dosticky o kotuc skusim to dat precistit tie piestiky zatial dik ak vas nieco napadne kludne napiste
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

Idem robit to iste na mojej nubire, uz brzdim skackavo pri zohriatych brzdach (tenke predne kotuce).
Len neviem na slovensku zohnat nic za rozumnu cenu, kamarat co predava autodiely mi ponukal od Feroda kotuc za 1950Sk/ks a dosticky za 1400Sk a ked som pozeral v cechach u krca tam je kotuc za 775Kc a dosticky za 680Kc, tak to asi objednam tam...
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“