Vymena Loziska zadneho kolesa

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Vymena Loziska zadneho kolesa

Příspěvek od Dark69 »

Chcem sa opytat ci zvladnem vymenu loziska zadneho kolesa sam....za vymenu predneho mi zobrali 2500sk aj s robotou...zadne sa mi zda ze vymena je omnoho lahsia tak sa chcem opytat na postup..staci vybrat naboj a stiahnut lozisko a nasadit na neho nove???netreba silou ho tam nalisovat alebo nieco podobne??chem mat uz pokoj s tym :cry: ..za rychle odpovede dsakujem dnes mam vonlo chcem sa do toho pustit 8)
Reklama
 

ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Preco chces menit tie zadne loziska? Hucia ti? Mam najazdene cez 200 t km a zatial v pohode a bez vole. To skor zacinaju trapit rozne silentbloky ktore su uz vytlacene a je to poznat trochu na spravani sa auta.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

takze za 1
mas abs nebo ne?
a za 2
neni to tak tezke
s abs se meni cely naboj a stoji asi 6 tisic
bez abs se musi stare panve vyklepat ven a nove naklepat zpet a pak spravne vymezit vuli loziska.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

dikes uz je to hotove zmakol som to sam usetril som minimalne 600 sk co by mi za to zobrali :D
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

ok tak to je fajn.jeste ze to tak nedela kazdy asi bychom byli uz davno bez prace. :D
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

Palikx---- este sa ta chcem opytat ked som vymenil to lozisko zadne asi som zle *vymezil vuli loziska*pisem v tvojom jazyku aby sme sa porozumely :) ..ako zistim ci mam spravne vymedzenu vuli loziska?zda sa mi ze mi to neako suchoce tam asi som moc dotiahol tu skrutku na naboji co zatiahnem nou bubon.Ako zistim ci mam alebo spravne vymezim tu vuli loziska diki vopred. :D
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

na takovy veci je momentovy klic kdyz si to lozisko pretah tak za chvili budes potrebovat dalsi
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

ložisko

Příspěvek od Serpico »

...to Slávku neděs ho....určitě dotáh ( utahovací moment, anebo to máš v ruce není velkej 1,5 - protočil - a povolil na závlačku, zajištění - a hlavně kolo lépe řečeno buben musí jít lehce protočit ale nesmí mít stranovou vůli, líp to ji nahmatáš s celým kolem - a nema problema...když je to přetažený tak je po chvilce horkej buben i když nebrzdíš...projeď to a uklidni se....

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

ložisko

Příspěvek od Serpico »

...to palikx bez obav - Ty bez práce nebudeš - máš šikovný ruce pálí Ti to ( školení z vlastní iniciativy, pantáta na to nemá ) jde jenom o to za koho ( GOLC CAR ? ) a za kolik budeš makat a kolik lidí budeš v práci živit....jsem rád, že už seš zase na našich stránkách...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

vdaka chlapy zmakol som to a mam po probleme dik ;)
Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Re: Vymena Loziska zadneho kolesa

Příspěvek od foker »

Ahoj ludia.Skúste mi poradiť,pri trocha intenzívnejšom brzdení mi niečo búcha pri pravom zadnom kolese.Pomykal som kolesom a má vôlu ako keby neboli dotiahnuté šróby.Samozrejme sú,takže chyba musí byť niekde v náprave.Žeby ložiská?Neviem to teraz rozobrať,mal som totiž úraz v robote(karbina teda zvíťazila v boji s rukou :oops: )a mám sádru, tak skúste trocha teoretizovať
Kvety a bonboniery nepijem
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Vymena Loziska zadneho kolesa

Příspěvek od Dark69 »

foker píše:Ahoj ludia.Skúste mi poradiť,pri trocha intenzívnejšom brzdení mi niečo búcha pri pravom zadnom kolese.Pomykal som kolesom a má vôlu ako keby neboli dotiahnuté šróby.Samozrejme sú,takže chyba musí byť niekde v náprave.Žeby ložiská?Neviem to teraz rozobrať,mal som totiž úraz v robote(karbina teda zvíťazila v boji s rukou :oops: )a mám sádru, tak skúste trocha teoretizovať
Zdarec ne je to nic vazne....Mas len povolenu maticu naboja, pravdepodobne ti z matice vypadla zavlacka co isti aby sa matica nepovolila a casom sa ti povolila...Takze daj dole koleso a presne zo stredu brzdoveho bubna vypac taky okruhly pliesok srobovakom...a pod nim najdes tu maticu a len ju dotiahni a cez nu daj novu zavlacku su tam dierky v matici....len pozor! - dotiahni to slabo, len tak aby sa bubon uz nekyval....ak to dotiahnes silnejsie tak ti oddide lozisko skoro a sa ti bude prehrievat to tam hned....takze jemne dotiahnut! len vymedzit volu v kolese aby sa nekyvalo...na niektorych nexiach som to videl tak dotiahnute ze rukou som to v pohode odkrutil tu maticu.......
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Re: Vymena Loziska zadneho kolesa

Příspěvek od foker »

Ty brďokoky,to ma ani nenapadlo,dúfam že maš pravdu.Zajtra to možno skúsim,aj keď neviem či sa mi to podari s jednou rukou.Niekoho si budem musieť niekoho zavolať na pomoc.Díki moc za radu

Takže to dopadlo takto:svokor čakateľ mi pomáhal,zhodili sme koleso,závlačka bola na mieste,matica sa ani nepohla.Zhodili sme náboj,všetko vyzeralo v poriadku,ložiská ok.Tak sme to všetko zase zložili naspäť a už to bolo v poriadku,Pomykali sme všetkým čo sa pod autom hýbe,výfuk a trubky ale nedošli sme na to čo tam búchalo.Takže zatiaľ je to dobré.Pre zmenu mi zase začal zdochýnať motor.Nedrží voľnobežné otáčky,pri pridaní plynu to chce zdochnúť.Keď už má otáčky tak je v pohode ale na voľnobežných sa mu nechce.Ale len niekedy.V meste mi to aj zdochlo v kolóne ale po naštartovaní to išlo normálne.Takže idem študovať staršie príspevky tohto múdreho fóra
Kvety a bonboniery nepijem
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“