prosba o radu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
mapory
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 27, 2007 10:21
Bydliště: Havířov

prosba o radu

Příspěvek od mapory »

Dobrý den, mám stejnou závadu, škubání a po určité době se zhasne motor a navíc se mi rozvítila kontrolka motoru. Když to nechám vychladnout, a pak nastartuji, jede to 10 minut v poho a pak se to objeví po zahřátí motoru opětovně. Můžete mi poradit, Kabely jsou nové svíčky jsou nové. Díky Martin
Reklama
 

Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Môže to byť všeličo ak sa jedná o 1.generáciu matiza s 1 indukčkou,mohla by to byť aj tá na vine,ale môže to byť aj nejaký sajrajt v benzíne,to som už zažil na predošlých vozoch,presne tak isto sa to prejavovalo,prejavuje sa to najčastejšie práve šklbaním vozu až po pár kilometroch a následným zhasnutím motora keď je nečistota v nádrži,po pauze,keď sa usadí hladina paliva v nádrži zas motor chvíľu beži,kým nenasaje tú nečistotu.
Zistiť sa to dá tak,konkrétne u matízka som to ešte nerobil,to Ti poradí niekto skusenejší s Matizmi,ale napr. u škodoviek,že som na chvílu odpojil prívodnu hadicu k palivovému čerpadlu a napojil naň druhú,dlšiu,čo dosiahla až do kabíny,spolujazdcovi k nohám položil bandasku s cca 2 litrami,benzínu ,do nej strčil druhý koniec hadice, tak sme prešli pár km,že motor ťahal benzín z bandasky a všetko bolo Ok. Tak sme vyčistili nádrž a už sa závada neopakovala.Ale neviem,či je táto rada vhodná aj pre Matízka,nevšimol som si,či má nádrž na spodku vypušťací otvor. 8)
Takže,podľa mňa,s najväčšou pravdepodobnosťou bude nečistota v palivovej nádrži,resp.systéme.
ľudovo povedané,že si natankoval nejaké svinstvo v benzíne :( 8) :lol: :lol: :lol:
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Bergman
Příspěvky: 143
Registrován: čtv bře 23, 2006 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bergman »

Musíš vyloučit z jednu možností. Buď je to benzín a nebo obvod zapalovaní. To znamená, až ti přestane motor jet, okamžitě demontuj svíčky a vyzkoušej zda-li hazí jiskru. Pokud s tím má někdo nějakou zkušenost, určitě ti tu poradí. Musíš počkat jestli se ti neozve Palix, ten dělá všechno a podle referencí účastníků fóra je dobrej.

Jinak rada Alvina nejde použít, protože Matíz má benzinové čerpadlo tuším v nádrži
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Základ je pozrieť ked to zdochne sviečky ako motor páli.Ak sú čierne a od sadze tak máš zlý benzín -málo oktánový.Inak podla sviečky sa dá dedukovať možná závada.ako vyzerajú sviečky pri závade
Uživatelský avatar
pietre
Příspěvky: 51
Registrován: sob kvě 07, 2005 17:54
Bydliště: Bohužel Most

Příspěvek od pietre »

Kabely jsou nové, svíčky také, vše jsem měnil zhruba před měsícem, když jsem měl problémy s tím sáním a tahem motoru. Problém je asi opravdu v tom zobrazeném dílu, když jsem zase pořádně nastrčil hadičku na ten domršenej nátrubek tak to kolísání přestalo. Ještě mě napadlo jestli mi nemohl přeskočit rozvodový řemen, včera při jednom z rozjezdů to chcíplo (moje vina málo plynu, rychle spojka) :oops: a docela to ,drblo, s autem. Nevím.
Modročerný Mates 0,8 S, r.v. 2000 spotřeba město 5,8l
Uživatelský avatar
pietre
Příspěvky: 51
Registrován: sob kvě 07, 2005 17:54
Bydliště: Bohužel Most

Příspěvek od pietre »

OMLOUVÁM SE!!! vlítnul jsem místo na svou ,prosbu o pomoc, na ,prosbu o radu, Trocgu jsem zabloudil, no. ;)
Modročerný Mates 0,8 S, r.v. 2000 spotřeba město 5,8l
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Prosba o radu, Prosba o pomoc... Bývá zvykem psát do názvu threadu vo co go, takovéhle názvy jsou na 2 věci...
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

Tak tu sa pisalo nieco na podobnu temu..precitaj si to a ak mas podobne priznaky , co teda podla toho co pises mas tak je to na 90% opticky snimac otacok.
Tu je odkaz https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=7553
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Re: prosba o radu

Příspěvek od Happy »

mapory píše:Dobrý den, mám stejnou závadu, škubání a po určité době se zhasne motor a navíc se mi rozvítila kontrolka motoru. Když to nechám vychladnout, a pak nastartuji, jede to 10 minut v poho a pak se to objeví po zahřátí motoru opětovně. Můžete mi poradit, Kabely jsou nové svíčky jsou nové. Díky Martin
Já mněl to samý a byla to voda v rozdělovači.Když jsem jel na studenej motor tak to škubalo,ale jelo,jak se motor zahřál,tak vznikla v rozdělovači pára,rozsvítil se check a mates zdechnul.skus na to mrknout.Happy
Uživatelský avatar
pietre
Příspěvky: 51
Registrován: sob kvě 07, 2005 17:54
Bydliště: Bohužel Most

Příspěvek od pietre »

Pro DOCENTA, za předmět se omlouvám, když mě Mates nemaká, jsem zoufalej, třeba jako topící se a ten taky řve ,POMÓÓC!, místo ,JÁ seSE TOPÍM!, :lol: :lol: Blbá výmluva, vím.
Modročerný Mates 0,8 S, r.v. 2000 spotřeba město 5,8l
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“