Lacetti SW - první dojmy po necelých 400 km

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Mr.Vik
Příspěvky: 28
Registrován: pon kvě 28, 2007 17:48

Příspěvek od Mr.Vik »

Tak jsem se vrátil z dovolené, kterou jsem absolvoval ve svém Lacetti. Najel jsem asi 850 km po silnicích 1. třídy (někdy to tak tedy ani nevypadalo) a mnoha okreskách v Jizerských horách, Krkonoších, polabské nížině a částečně i Orlických horách. Asi na 40 km jsem měl zaplou klimatizaci. Auto jsem nehonil, dodržoval jsem rychlost v obci i mimo ni a kochal jsem se krásami naší země. No a průměrná spotřeba mi vyšla asi 7 litrů/100 km. Což je tedy celkem velký skok oproti poslední naměřené hodnotě 9,3 l/100km. Motor jsem většinou udržoval mezi 2000 - 3500 otáčkami, při předjíždění jsem jej točil ojediněle na 5000 ot. Mám už najeto 4500 km a toto je poprvé, co jsem naměřil přijatelnou spotřebu, dosud se mi pohybovala mezi 8 - 9,3 l/100km. Fakt je, že toto byla má první delší trasa, jinak nejčastěji jezdím v průměru denně asi tak 50-60 km v obci a mimo ni. Takže jsem se přesvědčil, že Lacetti se umí dostat na hodnotu uvedenou v techničáku, ale škoda, že se tak děje opravu si jen na dlouhých trasách. Při kratších jízdách si asi bude stále brát minimálně přes 8l/100km. Závěr: za ty prachy výborné auto, jsem spokojen...jen kdyby se výrobci podařilo udělat něco s tou spotřebou (aby i při kratších jízdách byla max. oklo 7,5 l...to by byla paráda).
Chevrolet Lacetti HB, 1,4, Elite, 2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

No vzhledem k tomu, že Nubira/Lacetti je auto na delší výlety a trasy, tak je to jasný...na kratší trasy a do města dělají Spark a Kalos...takže ta spotřeba je myslím odpovídající....ještě větší spotřebu na krátké trasy bys měl u Epicy , Captivy atd.

Já když jezdím krátký trasy (je jedno jestli s Kombi nebo Sedanem), tak to mám stejný. Krátký - vyšší spotřeba, delší a dlouhé - malá spotřeba...dokonce u Sedana 2,0 mám pocit, že má na delší trasy spotřebu max. okolo 7mi litrů (ale to je jen dohad)....jen, že ručička skoro neklesá ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od Jura »

Nazdar, lidi. Moje dlouhodobá spotřeba je vidět pod textem (to je za posledních cca 10 tisíc km). Jezdím trasu 30km do práce - 1/3 město, 1/3 I. třída, 1/3 okreska, jízda docela klidná, v rozmezí 2-3000 otáček, v rámci předpisů, bez drsných rozjezdů, ale jak každý zná, občas i předjíždění s plynem na podlaze a otáčkoměrem kolem 5.000 rpm. Do omezovače nechodím, to jeho škubání je nepříjemné. Příští týden mne čeká Chorvatsko s rodinou, tentokrát doufám již bez rakve na střeše (loni to bylo s rakví průměrně za 8,3/100km) a předpokládám spotřebu mírně nad 7l. S motorem 1.8 se dá krásně jet i pod 7 litrů, ale musí to být dlouhá trasa a slušná silnice (loni Znojmo - Hradec Králové, s rakví nahoře, 5 osob (z toho 2děti), plný kufr - 6,7 l/100km. Výsledek spotřeby z dovčy napíšu, čau.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
Jan Tyml
Příspěvky: 23
Registrován: stř srp 02, 2006 09:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jan Tyml »

Mr.Vik píše:Tak jsem se vrátil z dovolené,
Krásná spotřeba, já mám Lacíka rok, najeto cca 15.000km a se spotřebou jsem se nedostal pod 9l/100km. Ale zase je fakt že Praha -Brno jezdím za hodinu dvacet a jinak většinou po Praze do práce 6 km.
Mimo téma - připadá mi, že když natankuju venku (Rakousko, Německo), tak spotřeba je asi o jeden až dva litry nižší. Nijak jsem to zatím detailně nesledoval, ale subjektivně to tam je. :PP:
Naposledy upravil(a) Jan Tyml dne ned zář 02, 2007 22:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od Jura »

No, tak jsem se vrátil z Chorvatska. Nebýt těch kolon, tak jsem spokojený. Při plném autě i kufru průměr 7,58/100km, normln jízda, v rámci limitů. Max. 9/100 (chorvatsko), min. 6,8 (Znojmo - HK).
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Mr.Vik
Příspěvky: 28
Registrován: pon kvě 28, 2007 17:48

Příspěvek od Mr.Vik »

Ujel jsem dalších 700 km již jen na kratších trasách po městech a většinou silnicích 1. třídy, na polovině km jsem měl zaplou klimatizaci. Naměřil jsem průměrnou spotřebu 7,7 l /100 km. Motor je stále živý a dobře táhne, přestože jej příliš nevytáčím, většinou to mám tak kolem 2-3000 ot. Jsem už spokojen, oproti prvním kilometrům po zakoupení nového vozu to vypadá, že si motor "sedl" a že spotřeba se snížila o 1,5-2 litry/100km. Doufám, že to už tak zůstane.
Chevrolet Lacetti HB, 1,4, Elite, 2007
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

KIA SW

Příspěvek od Serpico »

....no tak vážení vono to sem napatří jenom se taky jedná o SW a to KIU CEÉD....no prostě jsem neodolal a svezl se....perfektně přijalo mé bezmála dva metry - i natáhl jsem si i nohu a ještě za mnou bylo místo prodejce se tam posadil...podíval jsem se bylo...jízda v naftě příjemná slušný zátah odspoda 1,6 by mi stačila ( navíc s bájnou spotřebou 3,9 na letišti a to jí redaktoři šlapali na krk...se zpětnou vazbou volantu to není tak hrozný jak se píše...je tam, ale jde o cit pro auto...řazení kratší než mám u nexie...jinak stejný včetně zpátečky...trošku horší odhad přední kapoty...utíká hodně dolů ( nejsem směrodatný - u aut většinou čumím na celou...přestože to 17 a profil 45 tak komfort zůstal + lepší vedení v zatáčkách = lépe sedí...můj názor octavia to může zabalit čerpadlo - tryska už je poněkud zastaralé...jo a kufr taky přes 500...a s cenou do půl melounu na ní octavia nemá....
Mějte se fajn

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Dede
Příspěvky: 314
Registrován: ned úno 27, 2005 15:22
Bydliště: Košice

Re: KIA SW

Příspěvek od Dede »

Serpico píše:....no tak vážení vono to sem napatří jenom se taky jedná o SW a to KIU CEÉD....s bájnou spotřebou 3,9 na letišti a to jí redaktoři šlapali na krk...
Reál spotreba málokedy klesne pod 5l/100km

A naozaj to tu nepatrí
DAEWOO NEXIA DOHC 1996- moje 1. osobné motorové vozidlo
CITROEN C4 Seduction 2010
Hyundai SANTA FE -T 2,4 16V 2006
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Kia SW

Příspěvek od Serpico »

...to Dede těch 3,8 a 3,9 je hodnota redaktorů Světa Motorů z letiště a ti jsou relativně hodně objektivní ( mimo koncern Škoda VW ) a i ve srovnání s Octavií to musely uznat ( TDI 1,9 a 1,6 Kia ) a věř tomu, že ji šlapali na krk....spotřebu ovlivňuje hodně faktorů....nicméně to lze považovat za slovenské auto ( je to i fy. štítku ) co ty na to....


Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Dede
Příspěvky: 314
Registrován: ned úno 27, 2005 15:22
Bydliště: Košice

Re: Kia SW

Příspěvek od Dede »

Serpico píše:...to Dede těch 3,8 a 3,9 je hodnota redaktorů Světa Motorů z letiště a ti jsou relativně hodně objektivní ( mimo koncern Škoda VW ) a i ve srovnání s Octavií to musely uznat ( TDI 1,9 a 1,6 Kia ) a věř tomu, že ji šlapali na krk....spotřebu ovlivňuje hodně faktorů....nicméně to lze považovat za slovenské auto ( je to i fy. štítku ) co ty na to....


Mějte se fajn

Mám rovnaký motor v Accente, reálna spotreba v premávke (nech je akákoľvek veľmi pod 5l/100km nepôjde) Deci hore dole. Nieje to iba moj výmysel, váčšina užívateľov s ktorými komunikujem na hyundai/kia fóre nemá priemernú spotrebu na CRDI pod 5l/100. Tých 3,9 je až veľmi pritiahnuté za vlasy, možno už aj KIA získala nejakú páku na redaktorov SM :lol: :lol:
DAEWOO NEXIA DOHC 1996- moje 1. osobné motorové vozidlo
CITROEN C4 Seduction 2010
Hyundai SANTA FE -T 2,4 16V 2006
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Ale no tak... Šup-šup na Hyundai a Kia forum.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
BlueSpirit
Příspěvky: 5
Registrován: pát zář 14, 2007 10:45
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Dotaz

Příspěvek od BlueSpirit »

Zdravím, mám nové Lacetti SW, téměř přesně měsíc, vše je OK, jen mi pořád připadají ty 15tky kola do těch blatníků malý. Myslíte že by tam pasovaly větší? Samo že by se pak muselo nějak pořešit že by to pak ukazovalo jinou rychlost a špatně počítalo najetý kilometry...
A ještě jedna věc, je možné do Lacíka dát xenony?
Asi se ptám na kraviny, ale tak nějak mi to napadlo ;)
Jinak jak se tu píše o spotřebě, já mám po cca 1600 km docela velkou, přes 9 litrů, ale přičítám to jednak pojíždění teda spíš poskakování po Praze, jednak mám odjakživa nohu na plynu poněkud těžší 8) teda ne že bych měl nějaké šílené akcelerace, ale jezdím rád rychle - po běžné silnici přes kilo, po dálnici 150-160, a i když se snažím držet otáčky okolo 4000, nějak se mi to prostě pořád rozjíždí...
Chevrolet Lacetti SW 1.6 výbava Elite, stříbrná metla
Uživatelský avatar
jegi
Příspěvky: 191
Registrován: ned led 21, 2007 11:45
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jegi »

je možné do Lacíka dát xenony?
Do kalosa sa to dať dá, tak si myslím, že lacík by tiež nemal byť problém...
ex Espero 1.5 GLX
Mazda 6, 1.8
Moje hobby: http://www.cactuslandia.websnadno.cz
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“