Lacetti SW - první dojmy po necelých 400 km

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Lacetti SW - první dojmy po necelých 400 km

Příspěvek od milosh »

Ctete zde, diky Danovi za super clanek ;)

http://nubira.daewooclub.com
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Reklama
 

Uživatelský avatar
bobpe
Příspěvky: 58
Registrován: čtv led 27, 2005 10:51

prve dojmy

Příspěvek od bobpe »

nazdar

tiez gratulujem k novému autu. Tie dojmy vpodstate vystihujú aj moje prvé dojmy pri kúpe Lacetti. Mám ale podľa toho čo píšeš dve odlišnosti: 1. bederná opierka má 3 polohy - off, 1/2, on, t.j. ja ju mám na 1/2 vysunutú a vtedy je to akurát, úplne vysunutá tlačí, to je jasné a 2 vec - po ostriekaní a ostieraní okna mi voda nejde na vodičove okno - totiž na čelnom skle je taká ta drážka či lišta alebo ako to nazvať a tá tú vodu zadrží a nepustí práve na bočné okno - fajn keď je pootvorené - toto som si špeciálne všímal keď som kúpil auto - ako je to dobre vyriešené. Takže tak, možno ti to dáva veľa vody - alebo že by tam bol nejaký rozdiel - na čelnom skle?

najlepšia veta v tom tvojom popise je:I když, mezi námi, párkrát jsem měl tu "čest" vézt se v C i E a doteď jsem nepochopil, co za zázrak na tom všichni vidí..
to môžem potvrdiť - hlavne C - skúste vystúpiť zo zadu - ja mám 176 a teda tie nadávky čo som ....
Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 127
Registrován: ned úno 19, 2006 22:25
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Dan »

Dík za tip, tu opěrku vyzkouším hned jak pojedu z práce domů. S množstvím vody máš pravdu, vždycky přidržím páčku ostřikovačů déle než je zvykem, aby se přední sklo pořádně umylo. Otestuju 2x krátce místo jednou dlouze. :lol:

Jak Ti funguje ukazatel stavu paliva? Překvapilo mě, že v první půlce ručička klesala děsně pomalu a pod půlkou se snad zbláznila, během cca 50 km se pohnula pomalu o 1/5.. :roll:

Nejen v C, ale i v E. To je dělané pro maximální komfort vpředu a vzadu je místa snad jak v Oktávce. :?
Lacetti 1.8 SW světle zelená metalíza 35U, předtím Racer 1.5 GSi 8V 1993
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Ahoj Dane, dik za peknej clanecek. Chtel bych se zeptat k pazvukum: jak to je se zvuky z palubky pri pomale jizde po kostkach? A potom to, co me uz dost rozciluje na me Nubi, zvuky ze zavesu prednich pasu - takove jemne "cvrlikani" zpusobene nejspis mechanismem, ktery vyskove stavitelne pasy aretuje ve vybrane poloze. Jeste jednou dik a mnoho bezproblemovych kilometru.
Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 127
Registrován: ned úno 19, 2006 22:25
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Dan »

PavelZ píše:Ahoj Dane, dik za peknej clanecek. Chtel bych se zeptat k pazvukum: jak to je se zvuky z palubky pri pomale jizde po kostkach? A potom to, co me uz dost rozciluje na me Nubi, zvuky ze zavesu prednich pasu - takove jemne "cvrlikani" zpusobene nejspis mechanismem, ktery vyskove stavitelne pasy aretuje ve vybrane poloze. Jeste jednou dik a mnoho bezproblemovych kilometru.
Taky dík ;)

Zvuky z palubky zatím naštěstí žádné neregistruju, kromě mapy v kastlíku, kdy její hřbet narážel do zavírání (už je v kapse za sedačkou) a pak ještě pouzdra na brýle tamtéž. Asi je budu muset přendat do pouzdra nad řidičem. Jediným pazvukem byl zatím tapecírunk dveří řidiče, a to jsem vyřešil troškou silikonového oleje, jak jsem psal.

Větší problémy mám s klepání věcí v kufru, když je převážím. Sedan má díky oddělenému kufru jednoznačnou výhodu, ale zase byl pro mě nepraktický.

Pásy nevím. Zatím jsem žádný takový zvuk neregistroval, ale zkusím se na to zaměřit.
Lacetti 1.8 SW světle zelená metalíza 35U, předtím Racer 1.5 GSi 8V 1993
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Dobře napsáno -i
Táta si jde teď v pátek svoje Lacetti SW vyzvednout, takže postřehy se hodí.

Jinak mimochodem mě zaujala tahle věta: "Když jsem jel Racerem třeba 90, musela si dokázat každá Felicie, Favorit a o Fabiích HTP ani nemluvě, že na to má a předjede mě."

Mám stejný dojem...každej si na Racera dovoloval, i když dotyčný měl o 20 koní míň...já jsem teda ještě navíc provokoval nálepkou Začátečník :D
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Dan píše: Taky dík ;)

Zvuky z palubky zatím naštěstí žádné neregistruju, kromě mapy v kastlíku, kdy její hřbet narážel do zavírání (už je v kapse za sedačkou) a pak ještě pouzdra na brýle tamtéž. Asi je budu muset přendat do pouzdra nad řidičem. Jediným pazvukem byl zatím tapecírunk dveří řidiče, a to jsem vyřešil troškou silikonového oleje, jak jsem psal.

Větší problémy mám s klepání věcí v kufru, když je převážím. Sedan má díky oddělenému kufru jednoznačnou výhodu, ale zase byl pro mě nepraktický.

Pásy nevím. Zatím jsem žádný takový zvuk neregistroval, ale zkusím se na to zaměřit.
Dik za upresneni. Je dobre, ze je ticho. O 1.8 SW uvazuju taky, takze kazde dalsi informace jsou pro me hodne zajimave.
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Dane, super recenze, Jinak Fabie, Octavie, Audi atd. si na mě dovolujou pořád, ale jen do doby, když trochu přidám plyn:-) V Sedanu to stačí a v Kombi je nechám klidně předjet, ale mezi našimi a tvým autem je rozdíl 8 a 7 let:-)

Pazvuky neřeším, jsou a budou. Řešil bych to, kdyby to byl kočár za milion.

Pak jak jsi psal, že voda z ostřikovačů ti po setření steče na okno řidiče....u Nubi se to stává taky...vyřešili jsme to ofuky na přední okna.

Interiér Lacika je moc pěkný, ne tak strohý jako třeba Fabia, ale zas ne moc tvarovaný, bohatý atd. Prostě vypadá moc pěkně.

Jako další investici vidíš co? Myslím doplňky, popř. tuning....
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Perfektní článek !!! K tomu zvuku po rozjetí , jak píšeš : to se aktivuje ABS . ;)
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 127
Registrován: ned úno 19, 2006 22:25
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Dan »

djpsx píše: Jako další investici vidíš co? Myslím doplňky, popř. tuning....
Zařídit se. Přítulkyně doráží víc a víc..Jako koníčka mám truhlařinu, takže momentálně se snažím udělat manželskou postel a ložnici jako takovou, pěkně z masívu.. I tak se bohatě vejdu do cen hotového nábytku z náhražek jako dřevotříska ;) No a pak jeětě kuchyň.

Tuning jako takový moc neuznávám, takže zůstanu u originálu. Chtěl bych ještě nosič na kola na střechu, chtěl jsem je původně vozit vevnitř, možná by se vešla, ale nechci auto vevnitř zamazat a odřít. Přemýšlím o Thule, ale je drahý jak čert. Nemáte tip na něco kvalitního, ale levnějšího?
No a pak něco na lyže, ale rakev asi ne. Stojí dost, zabírá místo, když se nepoužívá a nosič poslouží stejně..

Jo a pak zimní kola s disky, ale to až na zimu. Koukal jsem, že nový Roomster má stejný rozměr kol 195/55/R15, třeba budou pak k dostání levnějc.

Odpoledne se chci jít kouknout na Roomstera, ať vidím, co jsem mohl mít za stejné peníze. Už se těším ;)
Lacetti 1.8 SW světle zelená metalíza 35U, předtím Racer 1.5 GSi 8V 1993
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Stojany na kola jsme měli obyčejný z Globusu za směšnou cenu. Kola v tom odvezeš, ale máš poškrábaný rám kola od těch úchytů, takže jsme se nakonec rozhodli koupit právě THULE, jelikož jsou na přepravu kol opravdu nejlepší a kola nepoškozující.

Držáky lyží, jsme kupovali původně taky v Globusu, ale vzhledem k tomu, že jsem začal koketovat se snowboardem, nechtělo se nám vozit hůlky v kufru a hlavně bát se, že nám lyže kdekdo může okamžitě z těch držáků ukrást, jsme koupili rakev. Koupili jsme jí v Baumarktu, byla v akci a má moc pěkný aerodinamický tvar (ne jako klasický obdélníkový rakve) a stála tuším asi 2500 Kč. Je neznačková do nějaké české firmy. A zatím slouží (2 roky) bez problémů. Sice jí nevozíme na letní dovolenou (kvůli spotřebě), ale jinak paráda.
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

K těm držákům a rakvím a všemu co se týká střešních nosičů se mrkni na stránky NEUMANN . Je to český výrobce , ale z těch kvalitních....
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Dan píše: Jo a pak zimní kola s disky, ale to až na zimu. Koukal jsem, že nový Roomster má stejný rozměr kol 195/55/R15, třeba budou pak k dostání levnějc.
Zimni kola, k tomu sem se chtel zeptat, jestli i tenhle Lacik ma v technicaku povoleny kola 185/65 R14, jestli by se na to daly dat na zimu takovyhle gumy a plechace.
Uživatelský avatar
bobpe
Příspěvky: 58
Registrován: čtv led 27, 2005 10:51

palivomer

Příspěvek od bobpe »

presne tak, ten palivomer ukazuje do polovice inak a od polovice dolu inak - na hrdlo - t.j. pokial sa pohne ručička spravím tak 120km, potom klesá pomaly dolu ale pod polovicou ju asi ťahá príťažlivosť...
k tým pazvukom - no, niesom si istý či sú to pásy, lebo taký kovový zvuk to vydávalo aj keď som ten pás vyhodil - skôr by som povedal, že je to zámok - stačilo to premazať vazelínou a trochu som ho posunul dovnútra - ten kus železa čo je na stlpiku a prestalo to. Premazal som to zvonka - normálne som natlačil vazelínu za tie záklapky čo sú v zámku vo dverách.
Rezonovala prístrojovka - pri lavom fukači hore - stačí lahnuť pod pristrojovku a hore medzi rozvod vzduchu a vrch pristrojovky - zvnutra - strčiť kus peny. Potom je to ticho.
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orgi »

Dan píše:
djpsx píše: Jako další investici vidíš co? Myslím doplňky, popř. tuning....
Zařídit se. Přítulkyně doráží víc a víc..Jako koníčka mám truhlařinu, takže momentálně se snažím udělat manželskou postel a ložnici jako takovou, pěkně z masívu.. I tak se bohatě vejdu do cen hotového nábytku z náhražek jako dřevotříska ;) No a pak jeětě kuchyň.

Tuning jako takový moc neuznávám, takže zůstanu u originálu. Chtěl bych ještě nosič na kola na střechu, chtěl jsem je původně vozit vevnitř, možná by se vešla, ale nechci auto vevnitř zamazat a odřít. Přemýšlím o Thule, ale je drahý jak čert. Nemáte tip na něco kvalitního, ale levnějšího?
No a pak něco na lyže, ale rakev asi ne. Stojí dost, zabírá místo, když se nepoužívá a nosič poslouží stejně..

Jo a pak zimní kola s disky, ale to až na zimu. Koukal jsem, že nový Roomster má stejný rozměr kol 195/55/R15, třeba budou pak k dostání levnějc.

Odpoledne se chci jít kouknout na Roomstera, ať vidím, co jsem mohl mít za stejné peníze. Už se těším ;)
s tymi drziakmi na lyze.. ja mam sice lanosa, ale pouzivam take magneticke drziaky (mam ich dva dary, kazdy na par lyzi, takze dokopy 4pare lyzi na streche) - stalo to nejakych 1000 sk na letnu sezonu su uplne perfektne. a absolutne skladne - ziadna rakva, ziadna zahradka nic. idealne. bal som sa povodne, ze to oskrie lak, ale ak davas bacha, tak ani prinajlepsom to nespravi ani smuhu..
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“