Dení svícení!

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět

Jste pro dení svícení?

Ano
75
77%
Ne
23
23%
 
Celkem hlasů: 98

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No ja som jednoznačne za svietiene ale hlavne som za denné svetla lebo vážne je pravda že v zápche trpia svetla a tie ktoré majú blinkre súčastou tak cez den pomali nevidieť blikanie takže moja volba je svietiť dennými svetlami :D :D :D Tedy ja zatial svietim aj tak ale v brzké dobe si namontujem tie od Helly a bude to :lol: :lol: :lol:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

denní svícení

Příspěvek od Serpico »

.....jo slam třeba dojdeme k běžči před automobilem jako v počátku motorismu....ale vážně připouštím pozitivum - lesní úseky velký kontrast atd. ...jinak pro svícení běžnými světly jsem již uvedl zápory...
Pavel Z to jsou přesně ony HELLA to je prostě obchod internetový versus kamenný a rozhodující činitel - množstevní odběry - jinak jsme je právě z palikxem zapojili - to Pavel Z vozíš sebou nějaký papír ( mám obavy z potencionálního intelektu MP )....

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Pro celodenní svícení bych ruku nezvedl, kdyby se teď hlasovalo. Za snížené viditelnosti, v tunelech, lesích apod. bych byl, ale jinak ne. Náš národ je sice v mnoha věcech zvláštní a sem tam někdo nesvítí ani v noci, ale přes den mi to leckdy vadí a oslňuje, navíc někteří blbci k potkávačkám šoupnou i dálkovky a vůbec jim to nevadí.Chápu svícení ve Skandinávii a možná trochu i v Polsku, jelikož je tam relativně šero pořád, ale jinak pro nás je to nevýznamný. A těch nehod (kdy někdo přehlédl někoho, protože nebyl moc vidět) taky kdovíjak neubylo, spíš celkově nehody narostli, takže against the shining :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

svícení

Příspěvek od Serpico »

....vono Ivoš jde v podstatě o statistické vyhodnocování ( zpracování policejním fištrónem ) nehod a výmluv viníků já jsem ho neviděl....a to i ve dne a na prosluněném místě bez jakéhokoliv stínu....

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Nekdo uz tady nakousnul to ze Fabie maji upravene mlhovky na polovicni jas pro denni sviceni. Tahle varianta se me moc libi a chtel bych to na Esperu taky udelat. Zapojim je pres nejakej automatickej spinac do serie a pojedou taky na polovinu. Co vy na to ?
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Nebolo by zle urobit denne svetla, tak ako vravis.

Příspěvek od Vypravca »

Ak by mal niekto skusenost s tymi hmlovkami s fabie nech to prosim hodi na forum.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Z vlastní zkušenosti

Příspěvek od Vazoun »

Petr Soukup píše:to Slam...mě příjde spíš naopak svítit za jasného a slunečního dne. By jsi se divil,jak je to auto vidět,když jedeš proti slunci a jak je špatně vidět,když nesvítí. Jsem jednoznačně pro denní svícení!
-------------------------
Ano kolegáčci -- já také jsem jednoznačně pro denní svícení i když musím
přiznat, že po 59 měsících jsem musel vyměnit první H 4,která mi odešla do
popenice. Jinak na mém Matízkovi mám vše v origoš / co se osvětlení týká /
nechci to zakřiknout ale je tomu tak !! :lol: zdraví " Vazoun " :lol: Obrázek
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

světla

Příspěvek od Serpico »

....to conpet Octavie to mají taky homologované z výroby ! nastavuje se scannerem ŘJ a na to pozor a následně jim svítí samostatně bez koncových světel aj. pak je tam úspora až 50% poloviční příkon, pokud to nastavíš více již nejsou vidět a tedy neplní svou funkci.
Nevidím v tom velké pozitivum - osobně jsem namontoval světla pro denní osvětlení Hellla s příkonem 2 x 6W - řešili jsme to s palikxem a úspora na spotřebě může být až 0,5 litru / 100km a pokud jezdíš ve městě - fronty, zácpy a horko tak nejspíš úspora H4...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

A jak je to přesně stanoveno?
Musí svítit přední i zadní světla, nebo jen přední a zadní nemusí?
Případně stačí mít zapnuté parkovačky nebo musí být potkávačky?
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

zadni svitit nemusi :D a v predu jen denni svetla
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Kolopo
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 30, 2005 23:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kolopo »

do novejch aut by jednoznačně měli montovat světla pro denní svícenní! do předu bych to viděl na 21wat žárovky, zadek bych asi nechal zhasnutej, protože pak líp vynikne když před váma někdo začne brzdit, hlavně po městě by se to hodilo! a taky bych odpojil podsvětlení budíků a všech ovladačů! ani ne tak kvůli spotřebě, ale kvůli špatně dostupné výměně žárovek! A ani nemluvě o sníženém podsvětlení středovejch hodin u nexie! V tý době s celodennim svícenim nepočítali a to je omlouvá, ale ať se to už neopakuje! :)
Kolopo
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

denní světla

Příspěvek od Serpico »

...to Kolopo oni s tím počítali - některé nexie mají přípravu pro denní svícení ( je to i v elektrickém schématu označeno DRL od KOOPA v češtině - Jak na to asi za 500 Kč, celkový manuál ) - mám tam už namontovanou Hellu set komplet - ale teď jsem našel volnou čtyřdílnou zásuvku volnou pod přístrojovou deskou - a to by odpovídalo...jinak s Tebou souhlasím vzadu i v předu celodenní svícení snižuje kontrast blikače a brzd světel ve dne, po namontování Hella i hodiny jsou už i vidět ve dne ... ( i to byl jeden z důvodů, ten malichernější )

Mějte se fajn Obrázek
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

denní svícení

Příspěvek od Serpico »

....jinak Vazoune, vidám čím dál tím víc jednookých aut - odešla jim žárovka - prostě a to byl můj názor legislativa předběhla technické parametry- H 4 nebo H7 ( a to nechci mluvit o výbojkách xenonech jsou podstatně dražší....a nemám s nimi zkušenost, třeba se tolik nehřejí ) se hřeje a v 30° vedru se prostě neuchladí ve frontě - to je přirozený...

Ještě k fabiím a octaviím - skutečně je lze nastavit na denní svícení - samostatné svícení mlhových reflektorů s 50% příkonem, nastavení se provádí jáchymem....a tedy to musí být schváleno v celkové homologaci vozu - jinak poslední modely od roku 2005 nemají vyznačeny schvalování E znakem a příslušnou číslicí 8,4 nebo jinou číslicí podle země výrobce - na předních reflektorech ( kryty - zasklení je plexi ) ale ani na koncových lampách, pouze mlhové reflektory mají označení PL a E 4....

Mějte se fajn

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: denní světla

Příspěvek od conpet »

Serpico píše:...to Kolopo oni s tím počítali - některé nexie mají přípravu pro denní svícení ( je to i v elektrickém schématu označeno DRL od KOOPA v češtině - Jak na to asi za 500 Kč, celkový manuál ) - mám tam už namontovanou Hellu set komplet - ale teď jsem našel volnou čtyřdílnou zásuvku volnou pod přístrojovou deskou - a to by odpovídalo...jinak s Tebou souhlasím vzadu i v předu celodenní svícení snižuje kontrast blikače a brzd světel ve dne, po namontování Hella i hodiny jsou už i vidět ve dne ... ( i to byl jeden z důvodů, ten malichernější )

Mějte se fajn Obrázek

Neni to nahodou tohle ?
Obrázek

tady jsme to resili a nikdo vlastne nevi na co to je.
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... y+konektor
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Re: denní svícení

Příspěvek od PavelZ »

Serpico píše:to Pavel Z vozíš sebou nějaký papír ( mám obavy z potencionálního intelektu MP )....
Zadny papir nevozim, zatim me policie zastavila 2x kvuli "spatnemu sviceni", jednou statni, jednou mestska, ale pokazde, kdyz sem jim rekl, ze jsou to denni svetla, tak se omluvili, ze to jeste nevideli a nechali me bez problemu jet dal. Mel by stacit homologacni znak, co je na svetlech. Na dennich svetlech zacina na "RL".

Uz sem na silnicich potkal par aut s temehle Hellama a prijdou mi podstatne lepsi, nez normalni svetla. Ac jsou tam jen 6W zarovky, tak jsou videt lepe nez normalni svetla a i kdyz jede auto prez hrboly, tak se mi nikdy nestalo, ze by pohled do dennich svetel byl neprijemny. Coz se urcite neda rict treba o hlavnich reflektorech Fabie. Jako dalsi prinos tehle svetel beru i to, ze mi zatim nepraskla ani jedna H7.
Naposledy upravil(a) PavelZ dne pon čer 04, 2007 13:21, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“