Dení svícení!

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět

Jste pro dení svícení?

Ano
75
77%
Ne
23
23%
 
Celkem hlasů: 98

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Dení svícení!

Příspěvek od Petr S. »

Tak jsme se Serpicem dostali k debatě dení svícení a aby jsme nezabírali jiné forum,tak jsem to hodil jsem. Můj názor je,že dení svícení je prospěšné a myslím si,že i toto je spůsob,jak zachránit lidský život. Jaký názor je váš?
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Jednoznačně jsem pro denní svícení a pro bezpečnost provozu důležitá věc.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Takze ja som tiez za svietenie ale ked sa povie A malo by sa povedat aj B a to su denne svetla ktore by mali byt schvalene ale svietit budem aj tak :lol: A jeste k tomuto kolega ma zrobene svetla tak ze do paraboli namontoval objimku zo smerovky a do nej dal 21W ziarovku no a svieti to naozaj dobre ma to riesene cez relatko tak si to asi necham zrealizovat aj ja no uvidime :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Celodenně svítím od autoškoly...je to stejně samozřejmá věc jako například připoutání se atd...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

svícení

Příspěvek od Serpico »

....to Soukup a ostatní, nechci a by to vyznělo, že jsem proti svícení...přiznávám - může to být určitý bezpečnostní prvek ale světly pro denní svícení ( jsou umístěné jinde mimo hlavní světlomety - nepřesvítí se jimi ani se nezatěžují v létě přehřáté H4 / H7 v pražských frontách i jinde - pokud vím seriově je montuje pouze AUDI ) - u octaviích řešeno polovičním příkonem do mlhových světel ( nastavení scannerem )...no nakonec svítím taky, ať se mi to llíbí nebo ne....vyhovovalo mi svícení motocyklů, v jejich případě jsem to považoval za nutné - ( ve zpětných zrcátku svítící bod a bylo to jasný - udělej mu místo má tam "kládu" na dálnici i přes 200, nakonec, kdo nebyl mladej )...toto zvýraznění motocyklů ale padá....ale podstata je u vyhodnocení statistik nehod - já jsem ho neviděl - výmluva nebo jdi na oční...toť vše více nemám co dodat....

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Denní svícení jasně ano. Ale někdy mě to štve - v létě pere slunce, světla stejně nejsou vidět. Když už se schválilo zákonem celodenní svícení, mohlo se taky začít s výrobou a schválením pouze předních světel na denní svícení. K čemu taky přes den mít osvětlenou zadní SPZ. Na západě už jsou k dostání samostatná denní světla, u nás bohužel nejsou homologovaná. Já bych si je namontoval okamžitě, třeba na místo mlhovek.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

Vojta píše:Denní svícení jasně ano. Ale někdy mě to štve - v létě pere slunce, světla stejně nejsou vidět. Když už se schválilo zákonem celodenní svícení, mohlo se taky začít s výrobou a schválením pouze předních světel na denní svícení. K čemu taky přes den mít osvětlenou zadní SPZ. Na západě už jsou k dostání samostatná denní světla, u nás bohužel nejsou homologovaná. Já bych si je namontoval okamžitě, třeba na místo mlhovek.
To Vojto nemáš pravdu. U nás je schválená dodatečná montáž světel pro dení svícení a i se tato světla prodávají. Nemusíš pak svítit hlavními světli,ale jen těmi pro dení svícení.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: svícení

Příspěvek od Petr S. »

Serpico píše:....to Soukup a ostatní, nechci a by to vyznělo, že jsem proti svícení...přiznávám - může to být určitý bezpečnostní prvek ale světly pro denní svícení ( jsou umístěné jinde mimo hlavní světlomety - nepřesvítí se jimi ani se nezatěžují v létě přehřáté H4 / H7 v pražských frontách i jinde - pokud vím seriově je montuje pouze AUDI ) - u octaviích řešeno polovičním příkonem do mlhových světel ( nastavení scannerem )...no nakonec svítím taky, ať se mi to llíbí nebo ne....vyhovovalo mi svícení motocyklů, v jejich případě jsem to považoval za nutné - ( ve zpětných zrcátku svítící bod a bylo to jasný - udělej mu místo má tam "kládu" na dálnici i přes 200, nakonec, kdo nebyl mladej )...toto zvýraznění motocyklů ale padá....ale podstata je u vyhodnocení statistik nehod - já jsem ho neviděl - výmluva nebo jdi na oční...toť vše více nemám co dodat....

Mějte se fajn
to Serpico u Octavie svítí jen přední lampy a zadní ne. Šéf to tak u Oktávky má. Určitě to má velké plus,protože třeba v létě spousta lidí kolem 20 hodiny nesvítila a já takhle málem na Karlovarské silnici (1/6) dal čelo červenému žiguliku. Bylo to jen tak tak a klepal jsem se ještě půl hodky potom.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

No v SK sa bude svietiť celý rok . Je to definitívne schválené parlamentom. Bude síce na niektorých autách dosť veľký problém vymeniť vypálenú žiarovku na ceste, pretože treba rozobrať skoro polovicu auta, čo je na ceste nemožné . :lol:
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Dlouho jsem byl skoro odpůrcem celoročního svícení. Bohužel náš národ mi trvale dokzoval že nedokáže pochopit jednoduchou formulaci "snížená viditelnost". Tak jsem pravidelně potkával v mlze nebo chumelenici auta bez světěl, vrcholem byl kretén někdy v červnu kolem 21h, mlha a samo ani ty obrysovky tam něměl.... Takže abych nemusel ty voly mlátit po palici, jsem pro.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Co se týče těch denních světel, tak ty mi přijdou jako děsná blbost...není to vidět a navíc je to kdesi u země kde je to k ničemu...a ještě kvůli takové blbosti přijít o mlhovky... :roll: ...takže já jsem odpůrce světel pro denní svícení... :twisted: ...a ty zadní světla a osvětlení SPZ ničemu nevadí když svítí taky...i tak ty žárovičky tam vydrží dlouho...dlouho... ;)

BTW: kupujte auta, která používají žárovky H4 a nebudou často praskat... :twisted:
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Kamarád kúpil teraz Citroen XM a on má dole hmlovky aj denné svetlá ale sú také velké ako hlavné svetlá no a keď naštartuje tak sa mu sami rozsvietia ale vzadu nesvieti nič :D :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

Kessler píše:Co se týče těch denních světel, tak ty mi přijdou jako děsná blbost...není to vidět a navíc je to kdesi u země kde je to k ničemu...a ještě kvůli takové blbosti přijít o mlhovky... :roll: ...takže já jsem odpůrce světel pro denní svícení... :twisted: ...a ty zadní světla a osvětlení SPZ ničemu nevadí když svítí taky...i tak ty žárovičky tam vydrží dlouho...dlouho... ;)

BTW: kupujte auta, která používají žárovky H4 a nebudou často praskat... :twisted:
No ono jde o to,že starší vozy mají skla a kovové "hrnce" a nová auta mají lampy celoplastové. Tyto lampi se víc zahřívají a žárovky takypraskají. Viz oktavia do 2000,žárovky nepraskají facelift už má problém.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Weblink
Příspěvky: 25
Registrován: ned bře 12, 2006 21:56

Příspěvek od Weblink »

Celorocne svietenie je podla mna uplna blbost... Predstavte si ze vonku je 40 stupnov a ja na aute svietim sak ked svieti mrtne vela slnko tak to nieje ani vidiet ze svietim.. zbytocne palit baterku/ziarovky :? Este cez zimu to pochopim ze biva aj cez den podmrakom ale cez leto :roll:
phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phalanx »

to je sice pravda, ale zase ked ti svieti slnko do očí (ok v lete o 12 naobed to nebude) tak su svietiace svetla nieco co vidis velmi dobre ...
Som za celorocne svietenie
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“