Kontrolky v přístrojovce

Moderátor: Blue Lanos

zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Re: Palivo

Příspěvek od zabijec »

palffy píše:Tak já jsem ješte oko nevidel i kdyz jsem to zkoušel dost drsně a jezdil jak magor a vytáčel co to šlo stejně jsem to nevydržel a dotankovávám jak je ručička na červeným. rezerva má být 5 litrů ovšem když tankuju tak je to 24-26 litrů takže mi to ukazuje méně ale je tam více. A to se vyplatí :D
zkus se příště trefit do správného tématu ;)
Už bez Matesa
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivo

Příspěvek od Vazoun »

zabijec píše:
palffy píše:Tak já jsem ješte oko nevidel i kdyz jsem to zkoušel dost drsně a jezdil jak magor a vytáčel co to šlo stejně jsem to nevydržel a dotankovávám jak je ručička na červeným. rezerva má být 5 litrů ovšem když tankuju tak je to 24-26 litrů takže mi to ukazuje méně ale je tam více. A to se vyplatí :D
zkus se příště trefit do správného tématu ;)
----------------------------
Slibujeme kolego " zabijče " že se vynasnažíme a polepšíme :lol: to víš,že
slovo dá slovo a už se nahoru na to správné tema ani nepodívá - sorry :lol:
zdraví " Vazoun " :lol: Obrázek
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Happy »

marišan píše:Máš pravdu. :evil:
Zapojil som to na predné hmlové svetlá - MATOHA -nevšimol som si tú zvislú vlnovku cez lúče(mohol som to prefarbiť) Ale aj tak som rád ,že to mám ako to mám lebo mi to už vadilo.Proste cez deň som nikdy nevedel či mám svetlá zapnuté alebo nie.
No zaujímavé je že v knihe DAEWOO MATIZ - JAK NA TO kontrolka obrysových svetiel je -str.22 ,spodný obrázok, číslo 16 Obrázek
Jak jsi to prosímtě zapojil?Šlo by to nějak nakreslit?Předem díky Happy.
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Happy píše:Jak jsi to prosímtě zapojil?Šlo by to nějak nakreslit?Předem díky Happy.
Přijeď na sraz do Baldovce, uvidíš na vlastní oči. Mám to taky už dávno.
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Happy »

Vojta píše:
Happy píše:Jak jsi to prosímtě zapojil?Šlo by to nějak nakreslit?Předem díky Happy.
Přijeď na sraz do Baldovce, uvidíš na vlastní oči. Mám to taky už dávno.
Do Baldovce bych se hrozně rád jako nováček a benjamínek podíval,ale časově mi to bohužel nevychází,ale příští rok si na sraz čas určitě udělám.Doufám že do té doby bude mít Matýzek vychytaný mouchy.Zatím přeji pěkný den.Čau Happy.
marišan
Příspěvky: 50
Registrován: stř zář 28, 2005 08:53
Bydliště: Spiš

Příspěvek od marišan »

Happy píše:
marišan píše:Máš pravdu. :evil:
Zapojil som to na predné hmlové svetlá - MATOHA -nevšimol som si tú zvislú vlnovku cez lúče(mohol som to prefarbiť) Ale aj tak som rád ,že to mám ako to mám lebo mi to už vadilo.Proste cez deň som nikdy nevedel či mám svetlá zapnuté alebo nie.
No zaujímavé je že v knihe DAEWOO MATIZ - JAK NA TO kontrolka obrysových svetiel je -str.22 ,spodný obrázok, číslo 16 Obrázek
Jak jsi to prosímtě zapojil?Šlo by to nějak nakreslit?Předem díky Happy.
V krátkosti:
Najprv som rozobral celú prístrojovku aby som mohol vybrať kontlolky vonku ale keďže som nevedel odpojiť tachometer tak som musel ísť na to odzadu- TAKŽE
-ľahni pod prístojovku a vyber žiarovku predných hmlových svetiel (na pravej strane v druhom rade pravá-MATIZ 2 !!!!) a žiarovku osvetlenia prístr. (je to taká o dosť väčšia žiarovka tiež na pravej strane). Obe žiarovky spoj spájkovaním asi 10 cm tenkým vodičom.No a teraz treba obe žiarovky dať späť . !!!! ALE POZOR !!! Najprv si zisti kde je kontakt plus a mínus pólu aby si nespravil skrat!!!! Ja som mal plus na pravej strane.Najprv som zasunul žiarovku osvetlenia ( je vyššie) tak aby vodič ktorým je spojená druhá žiarovka bol na pluse (na pravej strane) no a potom to isté urob aj s druhov žiarivkou.
A JE TO !! :oops: potom budeš takýto červený z toho ležania pod volantom

Takže keď zapneš svetlá zapne sa aj osvetlenie prístrojovky a keďže je plus vyvedený aj na ďalšiu žiarovku tak aj ona zasvieti. :D :D :D

pošlem foto ale až cez výkend - budem to robiť otcovi
matiz 0,8-strieborná metalíza
kúpený január.2005,13700km,spotreba 1.2007-4.2007 5,6l/100
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Happy »

marišan píše:
Happy píše:
marišan píše:Máš pravdu. :evil:
Zapojil som to na predné hmlové svetlá - MATOHA -nevšimol som si tú zvislú vlnovku cez lúče(mohol som to prefarbiť) Ale aj tak som rád ,že to mám ako to mám lebo mi to už vadilo.Proste cez deň som nikdy nevedel či mám svetlá zapnuté alebo nie.
No zaujímavé je že v knihe DAEWOO MATIZ - JAK NA TO kontrolka obrysových svetiel je -str.22 ,spodný obrázok, číslo 16 Obrázek
Jak jsi to prosímtě zapojil?Šlo by to nějak nakreslit?Předem díky Happy.
V krátkosti:
Najprv som rozobral celú prístrojovku aby som mohol vybrať kontlolky vonku ale keďže som nevedel odpojiť tachometer tak som musel ísť na to odzadu- TAKŽE
-ľahni pod prístojovku a vyber žiarovku predných hmlových svetiel (na pravej strane v druhom rade pravá-MATIZ 2 !!!!) a žiarovku osvetlenia prístr. (je to taká o dosť väčšia žiarovka tiež na pravej strane). Obe žiarovky spoj spájkovaním asi 10 cm tenkým vodičom.No a teraz treba obe žiarovky dať späť . !!!! ALE POZOR !!! Najprv si zisti kde je kontakt plus a mínus pólu aby si nespravil skrat!!!! Ja som mal plus na pravej strane.Najprv som zasunul žiarovku osvetlenia ( je vyššie) tak aby vodič ktorým je spojená druhá žiarovka bol na pluse (na pravej strane) no a potom to isté urob aj s druhov žiarivkou.
A JE TO !! :oops: potom budeš takýto červený z toho ležania pod volantom

Takže keď zapneš svetlá zapne sa aj osvetlenie prístrojovky a keďže je plus vyvedený aj na ďalšiu žiarovku tak aj ona zasvieti. :D :D :D

pošlem foto ale až cez výkend - budem to robiť otcovi
Díky moc!!!Je to jednoduché a geniální.Jinak takhle červenej :oops: jsem už byl,když jsem měnil brzdový spínač.Přeju hezký víkend a ještě jednou díky.Happy
palffy
Příspěvky: 20
Registrován: úte lis 07, 2006 20:22

Dotaz

Příspěvek od palffy »

Když si to tady tak čtu tak mě napadla jedna otázka. Na co vlastně zapojujete potkávačky na kontrolku mlhovek??? Asi to zní blbě, co??? Jestli řešíte to že nevíte jestli svítíte??? Já to vyřešil jednoduše nechal jsem si to přepojit tak, že mám zapnutý světla pořád akorát jsou závislé na motoru. Parkovačky nevyužívám :D Na tu kontrolku bych spíš zapojil další přídavná světla. Nebo montujete na auto denní světla????
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

heh, my, co už máme vepředu mlhovky z výroby, tak tuhle kontrolku máme obsazenou :D

stejně nechápu, v čem je takovej problém se občas mrknout na páčku, ve které poloze je ten otočnej bazmek na rozsvicování světel :roll:
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Happy »

Robert píše:heh, my, co už máme vepředu mlhovky z výroby, tak tuhle kontrolku máme obsazenou :D

stejně nechápu, v čem je takovej problém se občas mrknout na páčku, ve které poloze je ten otočnej bazmek na rozsvicování světel :roll:
Já na páčku občas kouknu,ale jezdí i maželka a ta chce světýlko.... :roll:
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Robert píše:heh, my, co už máme vepředu mlhovky z výroby, tak tuhle kontrolku máme obsazenou :D

stejně nechápu, v čem je takovej problém se občas mrknout na páčku, ve které poloze je ten otočnej bazmek na rozsvicování světel :roll:

problém je si vzpomenout, že máš rozsvítit. Když skáčeš do auťáku 30 x za den - .............. Obrázek
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

No, Václave, pokud pozoruji, tak ti, co skáčou do auta 30x denně, většinou svítí... Nesvítí stréci, co do něj skáčou jedenkrát týdně či ještě řidčeji... A zvláštní je, že čím dál od Prahy, tím se svítí méně...
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Já jsem stréc, ale mám tu kliku, že v mém služebním autě je automatické rozvicování světel. A v Matízovi mám signalizaci zvukovou. Ale mohu ti sklídkem napsat, že než se nechalo do služebního auta automatické rozvěcování dodatečně namontovat, občas jsem bez světel jel ( klika - beze ztráty bodu )
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Já už zapínám světla úplně stejně automaticky, jako se připoutávám. Když potkám někoho, kdo nesvítí, tak přepnu na dálkový a koukám na ty reakce...

Pokud je za volantem chlap, většinou rozsvítí a i občas i ruku jako poděkování zvedne... Ženský akorát nechápavě čumí, za celou dobu pouze jedna pochopila, vo co go a rozsvítila, dokonce i tu ruku zvedla...
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Poznatek

Příspěvek od Vazoun »

Docent píše:Já už zapínám světla úplně stejně automaticky, jako se připoutávám. Když potkám někoho, kdo nesvítí, tak přepnu na dálkový a koukám na ty reakce...

Pokud je za volantem chlap, většinou rozsvítí a i občas i ruku jako poděkování zvedne... Ženský akorát nechápavě čumí, za celou dobu pouze jedna pochopila, vo co go a rozsvítila, dokonce i tu ruku zvedla...
---------------------------
Mám také přesně takové poznatky " Docente " je to sice úsměvné ale také
nebezpečné - vid´? Největší ovšem zlost mám když namísto poděkování, Ti
ukáže toto : zdraví " Vazoun " :lol: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“