Kontrolky v přístrojovce

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
pietre
Příspěvky: 51
Registrován: sob kvě 07, 2005 17:54
Bydliště: Bohužel Most

Kontrolky v přístrojovce

Příspěvek od pietre »

Zdravim, nevíte někdo jak se dostanu na kontrolky v přístrojovce? Nesvítí mi kontrolka potkávaček a nerad bych se na ni dobýval a něco ulomil. ;)
Modročerný Mates 0,8 S, r.v. 2000 spotřeba město 5,8l
Reklama
 

Uživatelský avatar
Badger
Příspěvky: 753
Registrován: úte dub 25, 2006 17:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky v přístrojovce

Příspěvek od Badger »

pietre píše:Zdravim, nevíte někdo jak se dostanu na kontrolky v přístrojovce? Nesvítí mi kontrolka potkávaček a nerad bych se na ni dobýval a něco ulomil. ;)
Ty máš v Matizovi kontrolku potkavacích světel??? :shock: V našem Matizovi je jen kontrolka dálkových, tak nevím, jsi si jistý, že ji tam máš a svítila ti někdy??? :shock:
Daewoo Matiz S 0.8L r.v. 1999, sport. pružiny -30mm, svíčky Brisk Tuning, přímé sání Green, sportovní výfuk Ulter Sport, přední čirá optika s černým vnitřkem, bílé blinkry, čiré mlhovky, zadní červenokouřová optika a na dalších úpravách se stále pracuje :-)
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Bych řekl, že kontrola potkávaček nesvítí z toho prostého důvodu, že v Matizovi žádná není :roll: .
Uživatelský avatar
pietre
Příspěvky: 51
Registrován: sob kvě 07, 2005 17:54
Bydliště: Bohužel Most

Příspěvek od pietre »

Aha! Koupil jsem totiž knížku ,,Jak na to" a tam u popisu přístrojovky je označena i kontrolka potkávaček. Myslel jsem, že už tedy nesvítila minulému majiteli. Když už jsme u těch kontrolek; je funkční kontrolka resezvy v nádrži? U Tica je také uvedena a nebyla funkční. ;)
Modročerný Mates 0,8 S, r.v. 2000 spotřeba město 5,8l
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

O kontrolce rezervy v nádrži už se tady toho psalo mooooc, hledej :twisted: . Funkční obvykle je, ale když už je ručička úplně na nule, takže většina lidí nervově nevydrží a načerpá, tudíž kontrolku nikdy svítit nevidí ;) .
Uživatelský avatar
pietre
Příspěvky: 51
Registrován: sob kvě 07, 2005 17:54
Bydliště: Bohužel Most

Příspěvek od pietre »

Dík a promiň, že nehledám; doma je fronta na PC takže na to moc času není. :D
Modročerný Mates 0,8 S, r.v. 2000 spotřeba město 5,8l
Uživatelský avatar
Badger
Příspěvky: 753
Registrován: úte dub 25, 2006 17:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Badger »

Kontrolka rezervy je funkčí až opravdu skoro na nule, ale dá se na to určitě ještě 50km :lol:
Daewoo Matiz S 0.8L r.v. 1999, sport. pružiny -30mm, svíčky Brisk Tuning, přímé sání Green, sportovní výfuk Ulter Sport, přední čirá optika s černým vnitřkem, bílé blinkry, čiré mlhovky, zadní červenokouřová optika a na dalších úpravách se stále pracuje :-)
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Mně hladový voko funguje na začátku červenýho pole a najedu s ním max. 35-40 km (cihla místo nohy :D )
Vojta

Re: Kontrolky v přístrojovce

Příspěvek od Vojta »

pietre píše:Zdravim, nevíte někdo jak se dostanu na kontrolky v přístrojovce? Nesvítí mi kontrolka potkávaček a nerad bych se na ni dobýval a něco ulomil. ;)
Ke kontrolkám se dostaneš tak, že rozebereš komplet kapličku (5 vrutů v panelu a 4 vruty v přístrojovce). Odpojíš dva velké konektory na přístrojovce a celou ji dáš ven.
V návodu je označena kontrolka předních mlhovek (vypadá jako potkávačky, ale přeškrtnutá) a je umístěna vedle kontrolky dálkového světla.Kontrolka potkávaček tam není. Já jsem si ji právě dnes zapojil - na ty mlhovky. Jen to přeškrtnutí jsem začernil. Kontrolku benzínu jsem ještě svítit neviděl, protože jak už chlapi psali, rozsvěcuje se, až ručička leží na nule a to jsem ještě nevydržel.
Uživatelský avatar
pietre
Příspěvky: 51
Registrován: sob kvě 07, 2005 17:54
Bydliště: Bohužel Most

Příspěvek od pietre »

Prima, dík, asi to taky zkusim. 8)
Modročerný Mates 0,8 S, r.v. 2000 spotřeba město 5,8l
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Tak to já zase nikdy nevidím to hladový voko zhasnutý :D
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

No jo ..mi tvrdy chlapi to zvladame aj z rozsvietenou kontrolkou :lol:
Raz som dokonca nechtiac zistil kolko prejdem na rezervu, ked mi uz auto nereagovalo na zoslapnutie plynu... bolo to asi 80km. Nastastie to bolo na moste za ktorym bola hned pumpa :)
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Já tohle nemíním riskovat, protože podle odborníků při vyčerpání paliva může dojít k poškození čerpadla.
Uživatelský avatar
Badger
Příspěvky: 753
Registrován: úte dub 25, 2006 17:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Badger »

Vojta píše:Já tohle nemíním riskovat, protože podle odborníků při vyčerpání paliva může dojít k poškození čerpadla.
To je pravda, taky nejezdím na doraz :roll:
Daewoo Matiz S 0.8L r.v. 1999, sport. pružiny -30mm, svíčky Brisk Tuning, přímé sání Green, sportovní výfuk Ulter Sport, přední čirá optika s černým vnitřkem, bílé blinkry, čiré mlhovky, zadní červenokouřová optika a na dalších úpravách se stále pracuje :-)
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Docent píše:většina lidí nervově nevydrží a načerpá
presne tak, jako videl jsem ji svitit jednou a byly to fakt nervy ... 8) 8)
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“