Aveo sedan 1.2 - svitici CHECK

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Minulou zimu se mi u Soptíka rozsvěcel Check celkem často. Vlastně každý ráno při přepnutí na plyn. Pak se to po 3. nastartování smázlo a zhasnul. Po asi měsící zůstal svítit úplně. Pak mi ho 1x zresetovali že prej EGR ventil. Podruhý ho vyčistili a objednali novej. Mimochodem ještě se neozvali kdy mam přiject na výměnu, už je to rok a Soptík půl roku po záruce. Naštěstí letošní zimu se mi rozsvítil jenom jednou, když si Soptík nějak uchrochtnul. A zas po 3 nastartování zhasnul a je klid.
U Žužlíka svítil hned při zkušební jízdě a já trval že nesmí svítit až ho koupim. Takže ho máme s novou lambdou a zatim je klid.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Reklama
 

Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Tak po servisu soudruzi :lol:
Chyba byla zpusobena s nejvetsi pravdepodobnosti vynechanim vstriku, ktere ani pry nejde zpozorovat, asi bordel, nebo voda v benzinu, tak jsem si tam koupil nejakej srac, co se leje do benzinu aby ho to vycistilo a zbavilo vody :D
Jinak mi bylo vysvetleno, ze to sviceni i kdyz to bylo dva dny, samo zhaslo proto, kdyz nekolikrat po sobe, po nastartovani jsou hodnoty v jednotce vyhodnoceny jako OK, jako ze se to utvrdi v tom ze jiz chyba neni, zhasne to :lol:
Vysvetlil jsem to jasne? Ja bych rek, ze ne :lol:
Tak CHECKU zdar :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Vždyť to znam z loňska. zachrochtá jednou pořádně a svítí checck trvale. pak 3x nastartuješ bez zachrochtání a sám se zhasne natrvalo, dokud zase nezachrochtá.
Koukam vyřešili ti to klasickym způsobem "asi benzín nebo něco jinýho"... :cry:
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

palikx píše:...jenze by me strasne zajimalo jak muze nejaka diagnostika poznat nejaky zanaseni...
mna tiez...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
bzuco
Příspěvky: 5
Registrován: stř dub 11, 2007 09:53

Příspěvek od bzuco »

mne svieti check uz asi 2 mesiace, ale na piatok som objednany na vymenu erg.
ale 3 x posebe vypnut motor a nastartovat som este neskusal, takze ked teraz pojdem z prace skusim to. Uvidime. :P :P
sanko12
Příspěvky: 14
Registrován: sob úno 24, 2007 16:22

Příspěvek od sanko12 »

Zdravím. Už mi asi týždeň svieti na AVEU CHECK. Má niekto podobný problém?
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Ahoj vtipalek. Ty si sa tu asi moc nerozhliadol, ze? :D
Skus okrem Avea pozriet aj Kalos, Lacetti...
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

Mě se včera rozsvítil na asi 20 min., ale mohu za to sám, jelikož jsem si hrál s elektrikou (hledám dráty, v nichž je vedeno napětí pro osvětlení přístrojovjky) a odpojil jsem několik konektorů -rozsvítil světla a pátral (zatím nedopátral) - důvod pátrání je uveden v tématu koncová světla.
CHEVY AVEO 1.2 sedan 2006
dříve KADETT Caravan 1.4i /1.6i 3dv
Škoda 120L
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Je to jasný CHECK je centrální kontrolka že "něco" na autě není v pořádku a musí se to diagnostikovat měřákem.Už ale dělají auta kde když nastane problém tak auto hlasem řekne o co jde i třeba že vám nesvíti třeba levé koncové :lol: To ještě zachvíli řekne "Ty vole jak to řadíš" a nebo co jsi mi to koupil za sajrajt do nádrže :twisted:
Tak ať nám jezdí a radši nemluví :P
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

Topol píše:Pěkný den :D
Je to jasný CHECK je centrální kontrolka že "něco" na autě není v pořádku a musí se to diagnostikovat měřákem.Už ale dělají auta kde když nastane problém tak auto hlasem řekne o co jde i třeba že vám nesvíti třeba levé koncové :lol: To ještě zachvíli řekne "Ty vole jak to řadíš" a nebo co jsi mi to koupil za sajrajt do nádrže :twisted:
Tak ať nám jezdí a radši nemluví :P
U osobáků se tyto zpětné kontroly moc "nenosí", ale hlavně u zemědělský techniky se to začná rozmáhat - kompletně uložený údaje o všem: doba provozu, velikost zatížení motoru, otáčky při řazení a podřazení, jak moc "šlapete na plyn",...

Něco se "posere" dojede technik, podívá se na počítač ařekne dne ... v ... jste zařadil při nevhodných otáčkách, poté jste ještě ... a tudíž porucha je způsobena nesprávným způsobem používání. Máme to tedy opravit na vaše náklady?

V manuálu je sice všechno popsaný, ale už by se ta kniha měla jmenovat bible a ne návod k obsluze.
CHEVY AVEO 1.2 sedan 2006
dříve KADETT Caravan 1.4i /1.6i 3dv
Škoda 120L
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Svata pravda :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Patrik73
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 04, 2007 16:37
Bydliště: Ostrava

Ostrava; Aveo 1,2

Příspěvek od Patrik73 »

Za rok užívání jsem byl v servisu s checkem už 3x. Poprvé vymazali paměť, pak vyměnili sondu, nakonec pročistili palivovou soustavu. Prý si za vše mohu sám!!! Mám jezdit divoce, točit motor do vysokých otáček a proplachovat podřazováním!!!!! Pochopitelně mi toto milý prodejce (www.chevy.cz) při koupi vůbec nesdělil. Tak jsem jezdil měsíc jako prase. Jaké bylo mé překvapení, když jsem po načerpání plné nenastartoval!!! Nechal jsem se tedy odtáhnout do servisu. Prý to ještě neviděli, zanesený palivový článek. (Obdobně překvapení byli, když jsem tam poprvé přijel s checkem.) Osobně si myslím, že se nejspíš ucpal vyplavenými sazemi, které se usazují na špatně zaúhlovaných ventilech. Kdyby se auto dalo jednoduše vrátit, nic neřeším. Tři předešlá auta jiných značek mne nikdy takto nezklamala, navíc mi nikdo nediktoval, jak mám jezdit. 4x ročně v servisu s novým autem, to je síla!!!!
Problém checku jsem řešil i s generálním dovozcem, bez výsledku. Zvažuji žádost o náhradě škody, slevu s kupní ceny či prodloužení záruky po dobu leasingu. Je mi jasné, že nejspíš nepochodím, ale milý prodejce i dovozce si musí uvědomit, že se jedná o velký problém!!!
[/b]
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Ostrava; Aveo 1,2

Příspěvek od Muco »

Je to nezávideniahodná situácia :cry: .Samozrejme s najväčšou pravdepodobnosťou nepochodíš,ale pokiaľ neskúsiš,nevieš...Niekedy môže aj motyka vystreliť,no vyzbroj sa bezdnovými nervami-...daj vedieť,ako s tebou jednali. Veľa krát sa tu spomínanlo,že ak 3x za sebou pojdeš do servisu s rovnakou závadou,máš nárok dokonca na nové auto...Ale poznáme to-že ano...Skús na tom trvať a dokonca sú schopní sa ti vysmiať priamo do očí.
Ťažko v tomto poradiť-držím palce brácho!(a pokiaľ ťa toto ukludní,vedz,že s checkom tu má asi tak 70% ľudí problém) :roll:
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Jazdiť predsa učia v autoškole a tam predsa nič neučili o takom spôsobe jazdy.Dokonca ani v príručke od vozu také inštrukcie nepíšu.Tak tá kontrolka nemá svietiť.Ked svieti chyba je v aute, lepšie povedané u výrobcu.
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

To jest pravda.V návode také niečo nie je,čiže ak auto používaš podľa návodu ,nie je čo riešiť v tvojej osobe... a chyba je teda tam,ako už tu písal MIKI
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“