Prosím poraďte aké nové auto si mám kúpiť

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Omlouvam se tedy za ucast v predesle diskuzy mimo tema...no ja bych tedy rozhodne volil Aveo...Fabie sedan je jedno z nejosklivejsich aut,ktere jsem kdy videl,hodil bych to kose stejne jako Reanult Thalia a Dacia Logan...takze urcite Aveo...
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

GosíkuObrázek
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Logan se mi docela líbí...teda ne v základu...ale líbí se mi tam ten obří prostor na svou třídu...je to auto jako stvořený pro tuning....
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
8
Příspěvky: 10
Registrován: sob bře 03, 2007 22:45
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 8 »

Logan je pěknej snad jen z exteriéru, když jsem si kupoval Avii, objížděl jsem autosalony a porovnával jsem a na 100% má Logan nejotřesnější interiér, v těsném závěsu sedí Thalia...Fóbia a konečně Avie....Chevy ma interiér nejhezčí (nápaditej) ;)
Chevrolet Aveo 1,2 Star

ex: Honda Civic 1,4i (66kW) r.v.97
jandaxx
Příspěvky: 78
Registrován: ned pro 17, 2006 14:59
Bydliště: Praha

aveo

Příspěvek od jandaxx »

Pohoda, já se nijak nezlobím. Každý známe něco. A co se týče Avea, bral bych ho, při nájezdu do 15 tisíc ročně a delším vlastnictví. Když ho budeš prodávat po třech letech, bude ten propad ceny dost bolet. Já takhle koupil Elantru. Byla necelé 2 roky stará, od prvního majitele a najeto 20 000. Nová stála 560 000 a já za ní dal 280 000. První majitel bych opravdu nechtěl být. Prodělat 280 000 za necelé 2 roky je fakt peklo. Aveo se mi líbí, na řeči o bezpečnosti bych koukal s odstupem. Je to určitě lepší, něž jakýkoliv auto podobný velikosti z poloviny až konce devadesátých let. A že jich tu jezdí statisíce a nikdo mizernou bezpečnost neřeší. Taky jde o to, co v tom buděš vozit. Já v ELE bez problémů odvezl novou lednici. Do sedanu nedáš ani větší televizi. Ale jestli s tím nemáš problém, líbí se Ti, tak do něj klidně jdi. Tak hodně štěstí při výběru.
Uživatelský avatar
Janoo
Příspěvky: 211
Registrován: úte úno 27, 2007 16:33
Bydliště: Rožňava

Re: aveo

Příspěvek od Janoo »

Thalia a Logan je to isté málo priestoru ale v Aveu to tak vobec nieje a pri predaji týchto automobilov ceny klesajú ale aj tak radšej Aveo
červený Daewoo Kalos sedan 1.4 16V, 2xabg,abs,central,el. okná 14 disky plánujem chip
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: aveo

Příspěvek od Slam »

jandaxx píše:Do sedanu nedáš ani větší televizi.
Nechci se hadat, ale napr. v mym sedanu bych myslim odvezl cely domaci kino a nejen TV. :)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Leganza ma celkem velky kufr ale ne zrovna s dobrym pristupem,minuly vikend jsem chtel prevezt sprchovy kout,rozebrany a nemohl jsem ho tam dostat,ted v utery jsem vezl kreslo,rozebrany v brabici...krabice byla velka ale myslel jsem,ze ji tam narvu ale bohuzel a tak jsem ho musel dat na zadni sedacky...co se tyce prevozu nekterych veci tak je sedan k nicemu...sprchovy kout sem musel nacpat do kamosovy Filcky a po odvozu sprchace sme odvezli i vanu o rozmerech 160x70...ale samozrejme se neda tohle srovnavat...
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
jandaxx
Příspěvky: 78
Registrován: ned pro 17, 2006 14:59
Bydliště: Praha

Re: aveo

Příspěvek od jandaxx »

Slam píše:
jandaxx píše:Do sedanu nedáš ani větší televizi.
Nechci se hadat, ale napr. v mym sedanu bych myslim odvezl cely domaci kino a nejen TV. :)
Není to samozřejmě myšleno doslova. Jen jsem porovnával prostorové možnosti sedanu s mojí Elantrou-liftbackem. Tam se opravdu vejde celá pračka i s obalem.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Ideálnější by byl asi liftback, pokud jde o kufr. Hlavně aby to měo vzpěry a né ty blbý oblouky v kufru nebo s čim to Daewroolet exceluje :x U liftbacku stačí vyndat zadní plato a je to skoro jak kombajn, teda ohledně přístupnosti. Já taky Soptíkovi odvez celou linku ale to, bylo 13 dlouhejch a nízkejch krabic. Mrazák jsem třeba m,usel vézt na sedačkách a bylo umění ho tam dostat a pak zas vypáčit ven.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

Já nevím jak vy pánové, ale pokud někdo vozí často velké věci, tak ať si koupí kombika nebo dodávku. Osobák je ujrčenej pro vožení lidí a příručních zavazadel (na dovolenou apod.).
Protože občas potřebuji odvézt větší věci tak mám tažný a hdím za auto vlek a pak mě kufr nezajímá - AVEO 1.2 sedan bržděný vlek 1100kg.

Jinak ty oblouky v kufru mě serou, už začínám přemýšlet jak udělat jiný panty (podle vzoru SEAT Cordoba), kterýho má tchán, taže přemyslet, změřit a vyrobit (dělám na NC fréze). Zatím nereším, jelikož není moc času, ale do konce letních prázdnin by jsem to chtěl vymyslet, potom by jsem samozřejmě vyhodil nabídku výrobní ceny a výkresy na net pro zájemce a následně vyrobil pár kousků.

P.S.
Pokud by to někdo vymyslel dřív byl by jsem rád (mě myšlení bolí), já by jsem to mohl vyrobit (i přepočítat vhodnost materiálu - primárně se snažit vycházet z oceli 11 523). Pro toho kdo to vymyslí vyrobím zdarma včetně materiálu. S ostatními bych se domluvil, nebo předal plány.
CHEVY AVEO 1.2 sedan 2006
dříve KADETT Caravan 1.4i /1.6i 3dv
Škoda 120L
Uživatelský avatar
Miroslav Wróbel
Příspěvky: 63
Registrován: sob led 28, 2006 16:59
Bydliště: Karviná Nové-Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miroslav Wróbel »

Varianta Dacia logan,buď sedan, nebo MCV, seděl jsem vtom a prostoru na rozdávání,motor super -Renault 1,4. Za ty prachy dobré auto.
Hyundai Accent 1,3 12V
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

Miroslav Wróbel píše:Varianta Dacia logan,buď sedan, nebo MCV, seděl jsem vtom a prostoru na rozdávání,motor super -Renault 1,4. Za ty prachy dobré auto.
V dacii jsem neseděl, ale Renault Thalia mi subjektivně přijde uvnitř menší než Aveo, takž předpokládám, že Logan na tom bude obdobně.

Každopádně Logan mi přijde designem do doby před rokem 89, ale to je věc názoru, jinými sllovy Logan je levnej, ale jezdil bych v něm s helmou na hlavě, aby mě nikdo nepoznal. :lol: :lol:
CHEVY AVEO 1.2 sedan 2006
dříve KADETT Caravan 1.4i /1.6i 3dv
Škoda 120L
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Srneček: Logan právě z ničeho nevychází a kasli má komplet novou. Sice jsou použitý asi nápravy a motory z jinejch Rendlíků ale škatule ne. Ta je prostě origo (i origo... řekněme zvláštní) a velikostí je to prostě Koktáfka a né malý auto jako Aveo, v interiéru spíš jak O2 abych Logana neurazil tim co předvádí O1 ohledně prostoru pro posádku.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Presne tak. S Tháliou má možno spoločný motor, ale inak je to úplne iné auto.
Nezdá sa mi, že by v nej bolo oveľa viac miesta ako v Kalose/Aveu, ale už si to presne nepamätám.
Keby som dnes zháňal lacný kombík, tak jedine Logan. Síce je škaredý, ale o to mi nejde. Odviezť ma to odvezie, výkon vcelku postačujúci a miesta je v ňom tiež dosť.
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“