Prosím poraďte aké nové auto si mám kúpiť

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
cibo987
Příspěvky: 2
Registrován: ned bře 11, 2007 15:21

Prosím poraďte aké nové auto si mám kúpiť

Příspěvek od cibo987 »

Prosím o radu. Plánujem kúpu nového auta a môj výber sa zúžil na dve auta. A to AVEO, alebo FABIA SEDAN. Cenovo sú skoro rovnaké, fabia je o niečo drahšia. Na AVEU sa mi nepáči dosť malý otvor na zadnej kapote, mám obavy či nebude problém s nahradnými dielmi, či nebudú drahé opravy či postačuje 1.2 motor a celková kvalita keď je to korejské auto. Na FABII SEDAN zasa mám obavy z častých kritík na kvalitu týchto áut. Ak máte skúseností s tymíto autami, tak mi prosím poraďte.
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Ak chceš problémové,malé a škaredé tak FábiaObrázekAle ak požaduješ dobré auto tak AVEO,lebo podla mňa je toto lepšie auto ako FábiaObrázek
Uživatelský avatar
Janoo
Příspěvky: 211
Registrován: úte úno 27, 2007 16:33
Bydliště: Rožňava

Příspěvek od Janoo »

Peha: Moja reč fábiu nikdy....
Radšej si kúp to Aveo je väčšie lacnejšie
červený Daewoo Kalos sedan 1.4 16V, 2xabg,abs,central,el. okná 14 disky plánujem chip
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Já bych se rozhodoval podle dostupnosti servisu. Daewoo- Chevrolet to má dost špatné. Já to mám na každou světovou stranu 50 km, klepu na dřevo zatím jsem servis nepotřeboval.

Obrázek
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Záleží kolik na to má

Příspěvek od Vazoun »

V.Brousek píše:Já bych se rozhodoval podle dostupnosti servisu. Daewoo- Chevrolet to má dost špatné. Já to mám na každou světovou stranu 50 km, klepu na dřevo zatím jsem servis nepotřeboval.

Obrázek
------------------------
Záleží kolik má na nové auto - vid?Obrázek
Vojta

Příspěvek od Vojta »

V.Brousek píše:Já bych se rozhodoval podle dostupnosti servisu.....
Tak tahle varianta mě nikdy nenapadla. To jsem měl poradit kamarádovi z Hradce Králové. Tam se vyráběl a servisoval Velorex a on vůl jezdil do servisu do Prahy, protože si z venku dovezl Ford Capri :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Nyní jde Vojto o to, zda-li by o tvou radu stál :lol:
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..No ..takto..

na Fabiu su urcite draksie suciastky ako na Aveo..
..je tam viac "elektriky"..
..
zND na Daewaa-Chevrolety na Slovensku probleem nieje..
..
servisov je samozrejme pomenej.. (lebo skodovku a vw predavaju aj v potravinach :mrgreen:)
a taktiez aj kvalita a ceny servisov su rozne... (ale to ja neviem objektivne posudit, lebo do servisov nechodim)
podla mojho subjektivneho nazoru je Aveo z vnutra priestranejsie, a pohodlnejsie..ne Fobia..
..hmm..a motory 1.2 ,...mne to je maalo ked mam 1.5 a 1.8 16V ...
ale ludia co tu maju Avea 1.2 si zatial nestazovali ... (Fabia HTP je 3oj valec. ...D.D.D.D.D.D.D)
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
8
Příspěvky: 10
Registrován: sob bře 03, 2007 22:45
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 8 »

Já mám Avii 1,2 Star a rozhodně bych do Fabie nechodil, než jsem si avii koupil, sjezdil jsem dost salonů a Aveo to vyhrálo na plné čáře!!!! Hodně lidí se mě ptá jak to mám s náhradními díly, ale odpovídám pořád to samé....nevím...nikdy jsem to nemusel řešit! Mám najeto něco přes 18tis., Avii budu mít v dubnu rok a naprosto bez problémů (denně dojíždím cca.30km do práce)!!!! A navíc Fobia sedan je HROZNÁ :lol:
Chevrolet Aveo 1,2 Star

ex: Honda Civic 1,4i (66kW) r.v.97
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Neviem načo porovnávať Daewoo a Škodu.Ved každý vie tu čítať tak nech si prtečíta v názve či ju má kúpiť .Vychádza Škoda -Kúpiť.Obrázek
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

No ja bych to nevidel tak jednoznacne pro Aveo ( i kdyz je to moc hezky auto - na pohled ) , Aveo je pomerne novy, kdezto Fabia za chvilku konci a za tu dobu co ji vyrabeli by mela mit vychytany vsechny mouchy, antikorozni ochrana je hodne dobra, servis taky a dily (pokud je budes vubec nekdy potrebovat jsou taky v normalu) . Porovnej cenu,vybavu,bezpecnost a zaruku. A jak jsem psal, tak za chvilku konci vyroba a budou vyprodeje skladu nebot se tam zacnou tlacit Fabia2 a Roomster (ktery me teda vubec nepresvedcil). Muj otec ma tu hodne diskutovanou 1,2htp. Pro normalniho cechacka, kterej leje jen benzin a neotvira kapotu nebot k tomu uz pri koupi dostal pridelenyho servismana, ktery mu vede servisku to neni spatna volba. Je pravda ze za ni dal 280 bez klimy. A ze je to 3valec /12V ?? Tak ať , se 47kW se da taky slusne jet dle predpisu. Po dalnici s tim pojede tak 3x za rok, takze je taky spokojenej, nebot nema cenu resit vyssi spotrebu 3V v dalnicnim provozu.
Je tezky poradit , je to na tobe. Jen jsem chtel nastinit jednu moznost a par zkusennosni.
Naposledy upravil(a) conpet dne ned bře 11, 2007 22:43, celkem upraveno 1 x.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Dede
Příspěvky: 314
Registrován: ned úno 27, 2005 15:22
Bydliště: Košice

Příspěvek od Dede »

Pred 3/4 rokom som si kládol takú istú otázku. Vyhral to New Accent.... !!!! Bez debaty, výbava, vnútorný priestor a motor comon rail 81kw za 439tisSK... a zatial neokukaný zovnajsok A benzin bez klimy o 70tis lacneší
DAEWOO NEXIA DOHC 1996- moje 1. osobné motorové vozidlo
CITROEN C4 Seduction 2010
Hyundai SANTA FE -T 2,4 16V 2006
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

jednoznačne AVEO a nie preto že sme daewaaciiale popozeral by som aj nejake KIA a hunday
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

conpet píše:...a za tu dobu co ji vyrabeli by mela mit vychytany vsechny mouchy....
to by mozno mala mat ale nema... :roll:
priklad - kamosovi po 4tis km vyletelo z prevodovky 5-kove kolecko - isiel s tym do servisu a povedali mu, ze v pohode - to sa stava... ;)
a este tie serva... atd... ja som sa tiez rozhodoval - tak ako ty - a fobia teda nevyhrala... je to pol roka a som spokojny....
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Fabii nikdy!!!!! Rada od zarytého (počínaje Fabií) antiškodovkáře.
Na Aveo servis potřebovat nebudeš, snad jen na garanční prohlídky.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“