olej do prevodovky

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Gif
Příspěvky: 17
Registrován: ned črc 25, 2004 21:14

olej do prevodovky

Příspěvek od Gif »

Mám dotaz jak je to z olejem do prevodovky? je tam dozovotni nebo se vyplati ho vymenit.A stim zavisi jeste jeden dotaz kde najdu merku oleje u prevodovky a kudy se tam olej napousti a vypousti.Chci ho skontrolovat v jakem je stavu pripadne vymenit nebo dolit a priat tam adetivum.Koukal jsem do knizky kde by ta merka mela byt ale podle ni jsem nasel prdlacky tak dik za pomoc.
Reklama
 

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Olej je doživotní náplň není tam ani výpustní šroub hladina oleje se kontroluje od spodu je vedle kloubu delší poloosy kontrolní šroub ze kterého po povolení musí vytékat olej ( ihned zašroubovat aby se neupustil ) .


jinak hledejte taky ve starších příspěvcích už je to tu popsáno asi 5
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Jo nasel jsem sorry.Ale hlavne dik
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

PetrM a kadial sa pripadne prevodovy olej dolieva?
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

:( :( :( Asi se brzo naštvu :? to si ze mě děláš srandu :(( vždyť sem to tu popisoval už mockrát ;) pod baterkou je odvzdušňovací šroub (je na něm taková plastová čepička ) a tím se tam má dolévat olej dokud nezačne vytékat z kontrolního šroubu vedle poloosy a ten se má hned zašpuntovat jakmile z něho začne něco téct a při kontrole tam musí být oleje víc kvůli tomu , že to jak ho tam liješ na konci převodovky a navíc ještě do komory 5 rychlosti tak než ti začne vytékat z kontrolního tak ho tam naliješ víc . Ale je to postup posaný v servisní knize co mají servisy (nebo měly ) 8) ;) . Takže teoreticky by si měl kontrolu množství oleje provádět tak , že si vypustíš to co ti vyteče z kontrolního šroubu doplníš něco na víc a začněš nalévat do té doby než začne znovu vytékat a hned zašpuntuješ :lol: Jinak olej plná sintetika co se dává do automatických převodovek 8)
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Sorry Petre,viem ze to niekde je pisane,ale nejako som si nespomenul,resp. nepozrel som si dokladne stare veci :oops:
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Já to taky tak nemyslel :lol: vidíš že tam mám i usmívajíci se smajlíky ;) to já jen že na začátku příspěvku sem něco psal a ty se hned na to zeptáš na to samé ale jinak pohoda 8)
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

:arrow: 8) Mam navrh pre moderatorov or admins dajte taketo thready ako sticky aby nezmizli a bude pokoj 8)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Petře, prosím Tě, jak často se musí měnit olej v převodovce?

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :?:
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“