Dení svícení!

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět

Jste pro dení svícení?

Ano
75
77%
Ne
23
23%
 
Celkem hlasů: 98

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Samozřejmě jsem pro denní svícení, ale:
potkávací světla nejsou určeny k tomu, aby svítily někomu do očí, proto, když je slunce nejsou potkávačky skoro vidět že svítí. To světla na denní svícení jsou sice slabší, ale svítí do ksichtu a i ve slunci by měly být lépe vidět. Dále při nich nic dalšího nesvítí, nepraskají H4 ani žárovičky v přístrojovce atd. Bohužel světla pro denní svícení jsou od Helly drahá, tuším asi 1700,- za sadu, a levná z Polska mi připadají divná. Dejte sem nějaké odkazy na světla pro denní svícení Označení mají RL

Předpokládám Petře, že na tvojí Nexii jsou světla pro denní svícení, poděl se o zkušenosti a kde jsi je koupil a za kolik. :?:

Hodím sem jeden odkaz : http://www.evv.cz/zbozi.php?co=detail&kod=2PT008362801 a ještě jeden: http://www.conrad.cz/univerzalni-sada-d ... h+dp76540/

Na tomhle obchodě je i spousta jinejch potřebnejch věcí jako relátka atd.
Naposledy upravil(a) Richard dne pon úno 19, 2007 16:51, celkem upraveno 3 x.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Reklama
 

PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Nejlevnejsi denni svetla od Helly se bezne daji sehnat za 1999,-. U tech z Polska bych mel pochybnosti o pravosti jejich homologace (pokud ji vubec maji). Mam ty od Helly na aute (a potkavam s nima u nas jeste jedno auto) a mas pravdu, za dne jsou videt podstatne lip nez potkavaci a neoslnuji. Teoreticky by se ta jejich cena mela (diky nizsi spotrebe proudu) vratit asi po 33 000 km.
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Dnes jsem se u nás díval po světlech pro denní svícení a mají dva typy. Jeden podobný těm na prvním odkazu za 1.462,- Kč, druhý (Hella) za 2.400,- Kč - tyhle jsou podobné elipsovitým mlhovkám na Fábii. Ty jsou asi lepší, je tam komplet svazek kabelů připojení včetně relátka. Rozměr elipsy 92/75mm.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

Richard píše:Samozřejmě jsem pro denní svícení, ale:
potkávací světla nejsou určeny k tomu, aby svítily někomu do očí, proto, když je slunce nejsou potkávačky skoro vidět že svítí. To světla na denní svícení jsou sice slabší, ale svítí do ksichtu a i ve slunci by měly být lépe vidět. Dále při nich nic dalšího nesvítí, nepraskají H4 ani žárovičky v přístrojovce atd. Bohužel světla pro denní svícení jsou od Helly drahá, tuším asi 1700,- za sadu, a levná z Polska mi připadají divná. Dejte sem nějaké odkazy na světla pro denní svícení Označení mají RL

Předpokládám Petře, že na tvojí Nexii jsou světla pro denní svícení, poděl se o zkušenosti a kde jsi je koupil a za kolik. :?:

Hodím sem jeden odkaz : http://www.evv.cz/zbozi.php?co=detail&kod=2PT008362801 a ještě jeden: http://www.conrad.cz/univerzalni-sada-d ... h+dp76540/

Na tomhle obchodě je i spousta jinejch potřebnejch věcí jako relátka atd.
Já tě sklamu,nejsou to světla pro dení svícení,ale přídavné dálkové,zapojené místo mlhovek. Stáli 150kč ve výprodeji,ale nemají homologaci,tak pšššt. :lol: :lol: :lol: Žárovky mi nepraskají,tak svítím celý rok potkávacími. Jinak se dají koupit světla pro dení svícení již od 499kč a nejsou z Polska!
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Ja som za svietenie aj cez leto ale svetlami na to vhodnymi a to stretavacky nie su. Ak su spravne nastavene (co je malokedy tak 10% vozidiel) tak ich na slniecku skutocne nevidno a ak su rozstelovane tak oslnuju este aj za pekneho slnecneho dna. Ja si napriklad kym je vidno stahujem stretavacky k zemi. nepotrebujem ostatnym vypalovat ocne pozadie kym je dobre vidno. Vacsi na vodicov vsak ocividne netusi ze ma na palubovke koliesko ktorym dokaze svetla stiahnut. Alebo je to na vacsine tak ako na fabke a 206 ze koliesko ma par poloh a sklon sa neda nastavit jemne. Potom bud nic nevidia alebo oslnuju.
Inac hella ma nejake svetielka s ledkami na denne svietenie. Len neviem ci v 578/2006 mysleli aj na denne svetla.
Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Příspěvek od foker »

Je to dobre myslené,aj keď nedomyslené.Ale aj tak je lepšie svietiť ako nie,takže som za.Zážitok bol keď som robil na Ukrajine.V noci som predbiehal auto,zaradil som sa a po 200 metroch išiel oproti nákladiak bez svetiel.Skoro som dostal infarkt.A to tam bolo bežné
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Vojta píše:Dnes jsem se u nás díval po světlech pro denní svícení a mají dva typy. Jeden podobný těm na prvním odkazu za 1.462,- Kč, druhý (Hella) za 2.400,- Kč - tyhle jsou podobné elipsovitým mlhovkám na Fábii. Ty jsou asi lepší, je tam komplet svazek kabelů připojení včetně relátka. Rozměr elipsy 92/75mm.
Ja sem si koupil od Helly ten levnejsi model - 2PT 008 362 - 801. V tech levnejsich jsou normalni 6W zarovky, ktere se daji menit, v tech drazsich uz se menit nedaji (nikde sem ale nenasel jasne napsano, ze v nich jsou diody). A ted dokonce ty levnejsi jeste zlevnili: http://www.tomservice.cz/?ref=8&child_id=382 . Podobne jako u tech drazsich clovek dostane sadu vseho, co potrebuje, svetla, kabely, pojistku, relatko...
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

světla

Příspěvek od Serpico »

....zatím jsem se jevil skoro jako odpůrce denního svícení opodstatnění má v tom, že mnoho řidičů jaksi nerozezná sníženou viditelnost a to denní svícení řeší legislativně....trvám ale na tom, že svítit potkávacími světly za slunečního dne je prapodivné - navíc ve městě se snižuje kontrast blikačů - směrovek a značně se přehřívají stávájící světlomety ve frontách ve městech a následně praskají H4 / H7 - proto tvrdím, že legislativa předběhla provozně technické podmínky ( co u nás jezdí aut s jedním světlem )...řešení je jedno světla pro denní svícení

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Já to řešim tim že při couvání a delěim stání v kolonách (nebo třeba na přejezdech) zhasínam na obrysovky
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Samozřejmě že svítit i přes den. Svítil jsem už před novelou silničního zákona.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

floppy
Příspěvky: 29
Registrován: stř bře 22, 2006 21:12
Bydliště: Holíč

Příspěvek od floppy »

Samozrejme je celoročné svietenie dobré, ale....???????
Svietiť sa začne preto, aby sme sa hlavne lepšie videli. A teraz páni ruku na srdce. Nevšimnete si skorej takého vodiča čo nesvieti, ako takého čo svieti? Moju pozornosť určite viacej pripúta takýto „darebák". A vtedy si pokladám otázku. Nie je ten čo nesvieti dnes viacej videný, ako ten čo svieti?
:roll:
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

svícení

Příspěvek od Serpico »

...to floppy zajímavý postřeh - souhlasím....

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

1. Určite aj cez slnečný deň je lepšie vidieť svietiace auto, hlavne, keď Ti ide oproti, Ty si ožiarený slnkom a on je práve v tieni...
2. Tak nám treba, keby medzi nami neboli "šetriaci" vodiči a svietili vždy, keď to treba, nebolo by nikoho napadlo navrhovať celoročné svietenie...

Hlavne z dôvodu 2 PLNE SÚHLASÍM S CELODENNÝM SVIETENÍM!!!
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

floppy píše:Samozrejme je celoročné svietenie dobré, ale....???????
Svietiť sa začne preto, aby sme sa hlavne lepšie videli. A teraz páni ruku na srdce. Nevšimnete si skorej takého vodiča čo nesvieti, ako takého čo svieti? Moju pozornosť určite viacej pripúta takýto „darebák". A vtedy si pokladám otázku. Nie je ten čo nesvieti dnes viacej videný, ako ten čo svieti?
:roll:
Odpověď zní NE.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Já si spíš všímam že nesvítit je o tlamu. Příklad: jede proti mně kolona skrz kterou chci odbočit. A mezi 20 svítícíma v řadě jede jedno světlě šedý auto co nesvítí. Párkrát jsem ho už takhle přehlíd.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“