Prevodovka

Moderátor: Blue Lanos

Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

To som teda zvedavy. Tipujem ze nic...
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Reklama
 

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Uvidíme, so servisom som nadviazal veľmi dobrý vzťah, takže ak tomu niečo je, tak si na tom dajú záležať a prídu na to. Som veľmi zvedavý...
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

převodoka

Příspěvek od Serpico »

....to mipo "dobrý vztah" se servisem se hledá těžko a dlouho, proto se neunáhluj....já jsem ho našel noó po dvou letech, díky našemu servru - palikx - petrm GOLC CAR....pak si ho můžeš vážit a doporučit druhým....moje finální myšlenka je: aby dobří přežili a zlatokopové krachli viz - SRBA, Daewoo - Modřany ( už krachli ) a mnozí další, sdělujme si zkušenosti nastavme jim prostě plot ( tam jsou gauneři, tam nepůjdeme...)

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Drobec
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 09, 2007 10:01

Příspěvek od Drobec »

Ja mam Kalosa 3 rok a odkedy ho mam stale je problem v zime zaradit 2. rychlostny stupen. Vsetkym Vam prajem vela trpezlivosti(nase auta si to zasluzia) a vela stastnych kilometrov
Kalos 1.4 SOHC 5MT, 61kW, r.v. 2004
Bez akýchkoěvek úprav
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

převodovka

Příspěvek od Serpico »

...no Drobec čemu říkáš špatně zařadit II. převodový stupeň v zimě, nechce to být "drobet" uvážlivější - ztuhlý olej - synchrony zalepený olejem - prostě vono de jenom o to nepřetáhnout řadící páku z polohy jedna na dvě o nic víc ( dát šanci srovnání otáček předlohové hřídele z hnanou hřídelí a nespoléhat na synchrony voni to vemou ) - mě je jenom líto ( převodovek ) jak to při těchto příležitostech lidi tam jenom strkaj a pak čuměj...jde jenom opravdu o cit...nechci dělat chytrýho ale nemám problémy s řazením na 10let staré nexii, neměl jsem ani se sl. feldou 1,6 a to tam byla spojka na konci své životnosti ( 250tisíc km ), prostě nahoru bez spojky ( to se jenom šikovně řadí - na dvakrát počkáš na neutrálu a pak dořadíš, necháš vyrovnat jenom otáčky obou hřídelí )...ale kalos to je celkem nový auto....

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Re: převodovka

Příspěvek od Tompetr »

Serpico píše:...no Drobec čemu říkáš špatně zařadit II. převodový stupeň v zimě, nechce to být "drobet" uvážlivější - ztuhlý olej - synchrony zalepený olejem - prostě vono de jenom o to nepřetáhnout řadící páku z polohy jedna na dvě o nic víc ( dát šanci srovnání otáček předlohové hřídele z hnanou hřídelí a nespoléhat na synchrony voni to vemou ) - mě je jenom líto ( převodovek ) jak to při těchto příležitostech lidi tam jenom strkaj a pak čuměj...jde jenom opravdu o cit...nechci dělat chytrýho ale nemám problémy s řazením na 10let staré nexii, neměl jsem ani se sl. feldou 1,6 a to tam byla spojka na konci své životnosti ( 250tisíc km ), prostě nahoru bez spojky ( to se jenom šikovně řadí - na dvakrát počkáš na neutrálu a pak dořadíš, necháš vyrovnat jenom otáčky obou hřídelí )...ale kalos to je celkem nový auto....

Mějte se fajn
no nic ve zlým, ale u mého Kalose je řazení taky bolavé místo a to si nemyslím, že jsem necita, ve srovnání s jinými vozy, které mám projeté (Oktávka, P307) je Kalos prostě nedodělek...
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Ja na Kalose môžem 1 rýchlosť radiť kludne aj 50Km. rýchlosti.No2 rýchlosť od začiatku s problémami.Ale chce to len trochu počkať v neutrále a potom zaradiť.Píšem čakať,ale to len ozaj chvilinku.Rýchlo to tan skrátka nejde.Trojka a dalej bez problémov,ale tiež trochu pomalšie.Ked radím ako na sútažnom aute tak to proste tak rýchlo nejde.Inak auto Kalos ide pomerne živo,len treba točiť do vyšších otáčok aj6000ot/min.On totiž ide od 4000ot/min. vyššie.
Oni tie synchronne krúžky (brzdy) nevyrovnajú otáčky tak rýchlo.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no chtel sem napsat ze kalosy maji podobnou prevodovku jako matiz a to jen 1,2 motor a tim padem maji i podobny problemy.je tam v ni proste chyba.nexie ma skrin za kadeta a tam nebyl problem nikdy.jenze jestli zde pise nekdo s 1,4 motorem ze ma potize tak je to divny.tam je jiz stejna skrin jako v nexii (teda 1,4 co jsem videl ja)a teda nechapu jak je to mozne.asi soudruzi udelali nekde nejakou upravu nebo ¨zlepseni¨.
jinak zkusil bych se podivat co je v te skrini za olej a nylil bych tam (pokud tam neni)cerveny ATF do automatu.melo by se to zlepsit.Ted to budu zkouset manzelce do formana co to udela.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

převodovka

Příspěvek od Serpico »

....to palikx máš mojí důvěru, v "Jak na to" KOOP píší běžný převodový olej 80 - 90...u vás mi petrm kontroloval hladinu v převodovce - je to červený olej - stejný jako v posilovači řízení ( měnili jsme spolu ) - originál má být SHELL TA minerál s dlouhou trvanlivostí - údajně celoživotní náplň ( pro nás po 10letech už to neplatí )...asi to vyměním ( tady mnohokrát popisované i s problémy, pokud tam dali běžný 80/90 )...jsem zvědavý jak bude chutnat Formanu...

...ještě budu reagovat na běžné výměny olejů v motoru - někde se protáčí motor při výměnně bez oleje tzv. pro vyfouknutí zbytků - mě se to nezdá ( klika a ostaní třecí místa vačky ap. to nemůžou mít rádi ) co ty na to?....


mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

To prefuknutie zbytkov je blbosť ved tie tri kvapky čo tam zostanú je ani nie 1% náplne.A na stenách stejne niečo vždy ostane zachytené.Sranda musí byť aj ked na chleba nebude.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

uprime s tim protacenim motoru at starterem nebo klicem je podle me nesmys.mozna jeste klicem ze se trosku uvolni to co zustalo v cerpadlu.ale jednou se mi stalo ze jsem vymenil olej a motor si uz nenatahl a byl to prusvih.nakonec se mi podarilo najit otvor nad vystupem z cerpadla nalit do nej olej a rychle zavrit a nastartovat.povedlo se a motor diky bohu prezil.(byl to stary opel rekord s dieselovym motorem.)takze vy co to doknce nastartujete jste silenci.tach par kapek stareho oleje nema zadny vliv na funkci noveho.to ze je hned cerny zamezite pouze tim ze pred vymenou nalit proplachovaci prisadu.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
kapo_3
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 19, 2010 14:30

Re: Prevodovka

Příspěvek od kapo_3 »

Zdravím všetkých kalosákov.

Aj mňa už dlhšiu dobu štve problém s prevodovkou. Podobne ako vám mne tiež ide ťažko zaradiť 2, ktorá mi aj vyskakuje. Okrem toho mňa trápi aj veľká vôľa riadiacej páky. Bol som s tým v servise a tam mi aukázali rozbitý silentblok na tiahlach riadiacej páky.

Má niekto s tým nejaké skúsenosti? Prípadne nie je to veľká oprava pri ktorej sa musí "rozobrať polka auta".Pretože servisák ma celkom od toho aj odhováral.

A mňa to už celkom začína štvať. :x

Vďaka
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevodovka

Příspěvek od palikx »

no pokud ti vyskakuje rychlost tak je bud opravdu vadny silentblok a prevodovka ktera tam lita jak hadr na holi taha za radici paku.
ale nevim presne jak to kalos ma spis je to problem v prevodovce.
musi se vyndat rozebrat a vymenit synchron 2 kola mozna uz i pruziny a zmesit vule na hrideli ktera zpusobuje spatne razeni.
neni to na dlouho ale bez heveru se tezko da neco delat.
asi si poridim hever a zacnu tyhle veci opravovat.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „KALOS“