Prevodovka

Moderátor: Blue Lanos

Pajo
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 23, 2006 22:59
Bydliště: Bratislava

Prevodovka

Příspěvek od Pajo »

Caute vsetci.Mam Kalosa sedan 1,4 8V a mam stali problem s prevodovko .Hlavne v zimnom obdoby mam problem zaradit 2 prevodovi stupen pri studenom motore. Uz som bol 2x v servise v Bratislave v Opel na Poliankach a nic moc.Povedali ze nastavovali prevodovku ale ja tomu neverim.Poradte nieco a dajaky dobry servis diky
Chevrolet Kalos 1,4 8v 1/2006
Pajo
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

:D no bohuzel ale tyhle auta maj casto problem s 2 stupnem.ale vetsinou toje matiz nebo kalos 1,2.1,4 ma uz myslim normalni prevodovku a razeni tahlem.ale nevim to jiste.jestli tam jsou ale lanka bude jedno mozna poskozene.chtelo by to vedet co je tam za skrin.a co je v ni za olej.jestli je tam uz cerveny tak je ta skrin asi na vymenu v zaruce nebo na kontrolu.ja bych se hadal ale oni ti reknou ze je to normalni.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Pajo
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 23, 2006 22:59
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Pajo »

Palik dakujem Ti za odpove trochu si ma potesil ze nie som sam s tymto problemom.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

...no "tam neni co nastavovat"..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Ja mám úplne rovnaký problém. Minulý rok nebol až taký markantný ako teraz. Kým sa motor nezohreje, tak tam bez medzi plynu dvojku nenásilne nanarvem.
Palikx, vedeli by ste sa na to pozrieť, aby autorizovaný servise nevedel, že ste sa na to pozerali? By som sa niekedy stavil:-)
hroch
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 23, 2005 20:40
Bydliště: Žiar nad Hronom

Příspěvek od hroch »

Pridam sa aj ja. tiez ma hneva dvojka ak chcem radit pri vacsich otackach musim s medziplynom. rozobral som aj stredny panel aby som videl ako je to robene. prevod je pomocou dvoch laniek takze prevodovka je starej "dobrej" daewackej konstrukcie, ja som tam nevidel nic cim by sa dalo nastavovat. Idem skusit servis ale dopadnem asi podobne ako vy. moj nazor je ze problem je v synchrone pre druhy prevod, lebo ak vyrovnam otacky prevodov medziplynom tak zaradim dvojku aj v sestdesiatke.
Kalos hatchback 1.2, LPG červená 73L 105000km
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

problematicka dvojka aj u mna na lanose
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

K dvojke sa pridala aj jednotka! Gŕŕŕ, začína ma to pekne *********!!! Nie je nič lepšie, len keď vám nejde zaradiť jednotka na križovatke a je treba ju tam občas rvať na silu:-(
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný večer :D
Je pravda že i mě zlobí někdy ta dvojka :lol: Ale nejde jak psala Jana ji tam prostě narvat!!! To se dělá u něčeho jiného a nebo když jsem jezdil na vojně s tankem tak staré mašiny se řadily systémem zapřít nohy a obouma rukakama ji tam narvat!
Jinak pomůže prošlápnout spojku a někdy pomůže i ten mezi plyn,
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Prave ten medziplyn je riesenim. V momente radenia dvojky (alebo jednotky) pri vyslapnutej spojke pridat trosku plynu. Jednoducha predstava - dve ozubene kolesa, maju do seba zapadnut, ale jedno sa toci a druhe nie, preto to nejde. Pridanim plynu roztocis aj to stojace, cim sa ich rychlosti priblizia a zaradenie je lahsie.
Chce to samozrejme cvik a odhad, kolko plynu, ale da sa to naucit.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

K tej dvojke sa pridávam aj ja. Niežeby som musela použiť hrubú silu, ale zdaleka nejde tak zľahka, ako iné stupne. Ja som si zvykla, ale ked Kalosom náhodou ide muž, tak len kritizuje :)
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
mil
Příspěvky: 153
Registrován: pon črc 24, 2006 16:47
Bydliště: Vrbove

Příspěvek od mil »

Tiež mi normálne na Lanose nejde zaradiť dvojka. Keďže som z minulosti aj tak zvyknutý dávať automaticky medziplyn, vôbec ma to neruší. Mali by sa za takéto prevodovky milí kórejci hanbiť.
Losos 1.5 SE HB, ´98, bez výbavy
Odpovědět

Zpět na „KALOS“