CHiptuning na Lanosa

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 78
Registrován: úte zář 21, 2004 22:22
Bydliště: Bratislava

spotreba a vykon po cipe

Příspěvek od Milan »

Spotrebu neviem vobec posudit.

Co sa tyka vykonu, tak na prvy pohlad sa na 1.6-ke vela neudialo, aj ked cosi som subjektivne pocitoval, ale ci to bolo placebo, alebo real, to som si netrufal tvrdit.
Ale spriemerovane opakovane merania na este originalnych gumach sa zmenili nasledovne:
0-100km/h z 10.3 na 9.9s (100kg v aute)
80-120km/h, na patke. z 14.1s na 11.8s.

Vsetko tachometricke rychlosti, merania opakovane 3x. Stalo to vtedy 7litrov bez dane.

Motor napriek intenzivnemu, ale zdravemu zatazovaniu, funguje zatial bez problemov, 111tis. km najazdene, od prechipovania asi 80tisic najazdene, uz 6rokov.
Fuchsröhre - love it or hate it
Lanos 1.6SX, 4dv., cierny, klima, chip, Dezent N 6,5x15, Michelin Pilot Exalto PE2 195/45, vzadu nalepky okruhov
Dubravka, Bratislava
Schumacher 7x MS!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 78
Registrován: úte zář 21, 2004 22:22
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Milan »

peco píše:ja si myslim, ze pridanim cipu tomu motoru sice pomozes, ale znizis jeho zivotnost. podla mna lanos neni na pretekanie a na jazdu do kopca ide slusne aj ked v nom sedia 4 ludia. osobne som zastanca toho, ze ked auto nebolo na nejaky ucel vyrobene(napr. pretekanie) tak auticko netreba do toho nutit(napr. cipom)

otazka teraz je, ci ti to stoji zato. mne osobne by to za tie peniaze nestalo.
No neviem, ktore seriove auto bolo vyrobene na pretekanie... Napriklad chladenie a spojka su podla mna na 1.6-ke dimenzovane velmi dobre, co takto zo skusenosti vnimam. Nedodrbalo sa mi este na motore nic, aj ked je pravda, ze po 110tis. km by bolo trosku priskoro aj napriek tomu, ako je obcas pouzivany.
Znizenie zivotnosti, mozno ano. Urcite vsak viac ovplyvnuje zivotnost jazdny styl. A ci motor vydrzi 400tisic, alebo 300tisic, je mi nakoniec jedno, viac ako 200tisic ho mat nebudem a potom nech sa dalsiemu majitelovi aj rozpadne, to ma nezaujima.
Fuchsröhre - love it or hate it
Lanos 1.6SX, 4dv., cierny, klima, chip, Dezent N 6,5x15, Michelin Pilot Exalto PE2 195/45, vzadu nalepky okruhov
Dubravka, Bratislava
Schumacher 7x MS!
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Ja som mal nacipovaného prvého Matízka a ako sa už písalo rozdiel bol hlavne v tom že som nemusel na tom istom useku cesty podradovať do 4 a auto si pokojne išlo dalej. Mal som ho tak 2 roky cca 30 tis. km a uplna pohoda. Cipovať som to dával u AUTOSABY. Niekde dole na juhu, mali veľkú reklamu v čas. autotuning(sk) stálo to 4 tis bez papiera.
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
sonny
Příspěvky: 159
Registrován: stř dub 20, 2005 11:05
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sonny »

Muj nazor (urcite se bude lisit od vasich) je ten, ze jestli by mi Lanos mel zraychlit na stovku o pul vteriny rychleji a cena za to by mela byt nekolik tisic a MOZNA snizena zivotnost auta, tak bych se na to urcite vykaslal. Jsem sice mladoch, ale rozhodne nejezdim system brzda - plyn a to, co moje 1,5 umi mi uplne staci a jsem s nim spokojen.
Lanos 1.5i, r.v.99
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orgi »

sonny píše:Muj nazor (urcite se bude lisit od vasich) je ten, ze jestli by mi Lanos mel zraychlit na stovku o pul vteriny rychleji a cena za to by mela byt nekolik tisic a MOZNA snizena zivotnost auta, tak bych se na to urcite vykaslal. Jsem sice mladoch, ale rozhodne nejezdim system brzda - plyn a to, co moje 1,5 umi mi uplne staci a jsem s nim spokojen.
suhlasim...
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

>> Blue >>
A nežere to eMKasovi víc protože zas přibral? :twisted: :mrgreen: Mě to taky žere víc když vezu místo jednoho člověka dva :lol: :D :mrgreen:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

no pribral som, to je pravda ale viaceri mi povedali ze to je zo zivotneho stylu aky vediem.

ale to som odbocil od temy :lol: :lol:

moja vaha v tomto pripad nieje dolezita.
ale uvidim az po sirvise po 60 km ked dam vymenit aj termostat a EGR ventil. to by malo pomoct podla toho co tu vatsina vravela.

Inak nerieste cenu, ja viem ze za tie prachy by ste to nedali robit, a ako blue napisal uz nevrazi do 8 rokov stareho auta ani korunu naviac.
Lenze povedzme si na rovinu, na nove nema, a toto co ma je skoda predat.

Chcem len vediet Vas nazor ci to stoji 4000 alebo 8000 to je druhorade
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Příspěvek od pekrtek »

pekrtek píše:Pokoušel jsem se k tomu také něco v minulosti zjistit, ale už mě to přešlo. Poslal jsem maily na několik firem, ale téměř nikdo mi neodpověděl (včetně prodejce Chevrolet v Ostravě). Jedna firma v Praze se mi ozvala, ale tam to shořelo na řj. Pokud by byla ta starší (pod sedačkou), tak by nebyl problém, ale já ji mám v motorovém prostoru a to byl ten problém - je úplně jiná. Ve finále bych ale asi měl obavu to zrealizovat. Ona ta 1,5 zas tak špatně nejede.
Tak mě to nepřešlo. Už mám "načipováno" Dělala mi to firma http://www.abctuning.cz/. Celkový dojem: zdá se mi motor tišší ve všech otáčkách a pružnější. Spotřebu zatím nehodnotím, ale doufám, že zůstane přibližně stejná. Cena za tuto "akci" je na stránkách firmy, je stejná jako za Feldu. Nedá se to dělat na rentabilitu, ale pro potěšení. Příští měsíc jednu na roční prohlídku do Golc caru, tak tam to kluci zhodnotí a budou moci dát nezaujatý názor.
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Bud som slepý alebo to tam nieje. Felicia tam asi nebude. Tak kolko si za to dal. :shock:
Škoda Roomster TSI
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Příspěvek od pekrtek »

Slepý nejseš, je to v kolonce VW 1,4 55 KW. Cena byla stejná - 7900,-. Prosím, odpusťte si kritiku, že jsem cvok. Pochvalné názory se čtou lépe. :D
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Chválim Ta zato že už je to OK. :lol:
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
sonny
Příspěvky: 159
Registrován: stř dub 20, 2005 11:05
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sonny »

Jak se rika, proti gustu zadny disputat :D . Hlavne, at jezdi!
Lanos 1.5i, r.v.99
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Po chipu na Nexii se sériovým motorem mi šla spotřeba o cca 0,5 litru dolů.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

a presne takuto odpoved som cakal, skusenost a nie dohady ;)
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

fiiha tak to usetris majland :lol:

Bude ti dole sfiiitit miesto 7,6 - 7,1l :lol:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „LANOS“