CHiptuning na Lanosa

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

CHiptuning na Lanosa

Příspěvek od eMKa Slovensko »

rozmyslam ci si mam dat spravit chip na lanosa, cena je asi 4000Sk. CO ma zaujima je ake su rizika s tymto spojene pripadne plusy a minusy.

Mam najazdene necelych 60000km, motor je 1,5 8V olej polosyntetika.

Tu na fore niekto pisal ze po chipe mu klesla spotreba. a toto je to co ma zaujalo. Kedze mescne miniem dve nadrze benzinu co je skoro 90 litrov benzinu po 39Sk/liter a najazdenych 530 - 550 km na nadrz aj mala uspora paliva by bola na penazenke citelna.

Dalej ak mate chip na Lanose napiste pls ako ste spokojny a ake ste pozorovali rozdiely pred a po chipe, načo si davat pozor atď
Naposledy upravil(a) eMKa Slovensko dne sob pro 02, 2006 21:44, celkem upraveno 1 x.
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Reklama
 

orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: CHiptuning na Lanosa

Příspěvek od orgi »

eMKa Slovensko píše:rozmyslam ci si mam dat spravit chip na lanosa, cena je asi 4000Sk. CO ma zaujima je ake su rizika s tymto spojene pripadne plusy a minusy.

Mam najazdene necelych 60000km, motor je 1,5 8V olej polosyntetika.

Tu na fore niekto pisal ze po chipe mu klesla spotreba. a toto je to co ma zaujalo. Kedze mescne miniem dve nadrze benzinu co je skoro 90 litrov benzinu po 39Sk/liter a najazdenych 530 - 550 km aj mala uspora paliva by bola na penazenke citelna.

Dalej ak mate chip na Lanose napiste pls ako ste spokojny a ake ste pozorovali rozdiely pred a po chipe, načo si davat pozor atď
ak najazdis mesacne cca 500km po cca 3sk, neviem ci ti uspora na spotrebe vdaka chiptuningu sa tak rychlo vrati, ked chces investovat asi 4 litre... ale to je na tebe, ja by som sa do chipov velmi nehrabal :)
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

TOTO iste som mu povedal :lol: Ked hladat pricinu zvysujucej sa spotreby tak skor by som sa zameral na EGR a TERMOSTAT. Lambdu by mal mat ok a lauf sa nemenil, takze jedine co by mohlo mat vplyv su tie dve veci - in my opinion :D

Aleboooo ma tazsiu nohu vekom :shock: :D a viac tlaci na pedal...alebo tlacia topanky? :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Re: CHiptuning na Lanosa

Příspěvek od eMKa Slovensko »

orgi píše:
eMKa Slovensko píše:rozmyslam ci si mam dat spravit chip na lanosa, cena je asi 4000Sk. CO ma zaujima je ake su rizika s tymto spojene pripadne plusy a minusy.

Mam najazdene necelych 60000km, motor je 1,5 8V olej polosyntetika.

Tu na fore niekto pisal ze po chipe mu klesla spotreba. a toto je to co ma zaujalo. Kedze mescne miniem dve nadrze benzinu co je skoro 90 litrov benzinu po 39Sk/liter a najazdenych 530 - 550 km aj mala uspora paliva by bola na penazenke citelna.

Dalej ak mate chip na Lanose napiste pls ako ste spokojny a ake ste pozorovali rozdiely pred a po chipe, načo si davat pozor atď
ak najazdis mesacne cca 500km po cca 3sk, neviem ci ti uspora na spotrebe vdaka chiptuningu sa tak rychlo vrati, ked chces investovat asi 4 litre... ale to je na tebe, ja by som sa do chipov velmi nehrabal :)
No neviem ako si to ratal ale nejako zle ti to vychadza. ked usetrim na spotrebe 0,5l/100km a najazdim mesacne okolo 1000 - 1100km Sk a liter benzinu stoji okolo 39Sk tak mi to vychadza mesacne asi 200sk.

Ale vy ste sa zamerali na spotrebu a mne islo aj o dalsie apsekty a nielen o spotrebu, to som chcel uz kvoli spotrebe aj plyn, ale zavrhol som to.
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: CHiptuning na Lanosa

Příspěvek od orgi »

eMKa Slovensko píše:
orgi píše:
eMKa Slovensko píše:rozmyslam ci si mam dat spravit chip na lanosa, cena je asi 4000Sk. CO ma zaujima je ake su rizika s tymto spojene pripadne plusy a minusy.

Mam najazdene necelych 60000km, motor je 1,5 8V olej polosyntetika.

Tu na fore niekto pisal ze po chipe mu klesla spotreba. a toto je to co ma zaujalo. Kedze mescne miniem dve nadrze benzinu co je skoro 90 litrov benzinu po 39Sk/liter a najazdenych 530 - 550 km aj mala uspora paliva by bola na penazenke citelna.

Dalej ak mate chip na Lanose napiste pls ako ste spokojny a ake ste pozorovali rozdiely pred a po chipe, načo si davat pozor atď
ak najazdis mesacne cca 500km po cca 3sk, neviem ci ti uspora na spotrebe vdaka chiptuningu sa tak rychlo vrati, ked chces investovat asi 4 litre... ale to je na tebe, ja by som sa do chipov velmi nehrabal :)
No neviem ako si to ratal ale nejako zle ti to vychadza. ked usetrim na spotrebe 0,5l/100km a najazdim mesacne okolo 1000 - 1100km Sk a liter benzinu stoji okolo 39Sk tak mi to vychadza mesacne asi 200sk.

Ale vy ste sa zamerali na spotrebu a mne islo aj o dalsie apsekty a nielen o spotrebu, to som chcel uz kvoli spotrebe aj plyn, ale zavrhol som to.
no veed, 200sk mesacne pri styroch litroch je to cca 20 mesiacov, co sa ti bude vracat investicia ;) to su takmer dva roky..

skor by som za styri litre dal novy kvalitny olej, filtre, sviecky, mrkol egr.. ako velmi ti stupla spotreba? aspon Blue nieco take spominal.
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

ale ved som pisal ze o spotrebu mi az tak nejde, i ked je to jedna z veci ktora ma zaujima. A to co si menoval budem robit tak ci tak pri 60000 km prehliadke.

Budem menit vsetko co je treba, + aj nejake veci radsej naviac, a budem menit aj EGR ventil, termostat, samozrejme sviecky a tie som sa rohodol ze budem menit kazdych 10 000 km, olej mam Mobil 1 polosyntetiku a kaviltnejsi, liter stoji okolo 600Sk. Ja auto moc sice neumyvam ale co sa technickeho stavu tyka tak to sa auto mylsim dobre staram. menil som po 50 000 km tlmice napr i ked boli este vcelku dobre, mam novy vyfuk osetreny spodok atd atd.

Cize ak mate mniekto chip tak mi pls napiste vase skusenosti.
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
solim
Příspěvky: 91
Registrován: stř lis 15, 2006 21:22
Bydliště: PARDUBICE

Re: CHiptuning na Lanosa

Příspěvek od solim »

eMKa Slovensko píše:rozmyslam ci si mam dat spravit chip na lanosa, cena je asi 4000Sk. CO ma zaujima je ake su rizika s tymto spojene pripadne plusy a minusy.

Mam najazdene necelych 60000km, motor je 1,5 8V olej polosyntetika.

Tu na fore niekto pisal ze po chipe mu klesla spotreba. a toto je to co ma zaujalo. Kedze mescne miniem dve nadrze benzinu co je skoro 90 litrov benzinu po 39Sk/liter a najazdenych 530 - 550 km aj mala uspora paliva by bola na penazenke citelna.

Dalej ak mate chip na Lanose napiste pls ako ste spokojny a ake ste pozorovali rozdiely pred a po chipe, načo si davat pozor atď

PROSÍT POKUD JSEM POČÍTAL DOBŘE TAK TVRDÍŠ ŽE MÁŠ SPOTŘEBU 16l / 100 Km :roll:
TO SNAD NEEÉÉÉ
LANOS SEDAN: 1.6 16V SX: 185/60/R14 r.v. 97,man.KLIMA,LPG sekvenční

PEUGEOT 309
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

nizsia spotreba, no to urkite :lol:
to radsej mali inak sprevodovat prevodovku uz od vyroby
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

To Nedoma to sa asi preklepol. Ma mensiu spotrebu ako ja tusim tak okolo 7 litrov :D Inak mne hovoril, ze o spotrebu mu ide az na prvom mieste :lol: :lol: no ted nefiim :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
solim
Příspěvky: 91
Registrován: stř lis 15, 2006 21:22
Bydliště: PARDUBICE

Příspěvek od solim »

JÁ TO TAKÉ BRAL JAKO PŘEKLEP PROTOŽE JINAK MOHL ZA SEBOUTAHAT CISTERNU :lol: :roll: :lol:

ALE TEĎ K OTÁZCE JÁ OSOBNĚ BYCH SE DO ČIPU NEPOUŠTĚL ( ZACHVÍLI BY MOHLA PŘIJÍT TOTIŽ HLÁŠKA TAK JSEM VYMĚNIL ČIP JE TO SUPER ALE LANOSÍK DOJEZDIL PORAĎTE PROSÍM NĚKDO?????????????? :cry: :cry: )
LANOS SEDAN: 1.6 16V SX: 185/60/R14 r.v. 97,man.KLIMA,LPG sekvenční

PEUGEOT 309
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Pokud to dělá seriózní firma, tak se nestává, že by chiptuning autu ublížil...ale problém je v tom, že to nemusí vůbec nic přinést...většinou se jen zmenší prodleva mezi sešlápnutím plynu a reakcí motoru, což dodá pocit mnohem výkonnějšího a živějšího auta...takže osobně bych do toho nešel, kór za ty prachy...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

ja si myslim, ze pridanim cipu tomu motoru sice pomozes, ale znizis jeho zivotnost. podla mna lanos neni na pretekanie a na jazdu do kopca ide slusne aj ked v nom sedia 4 ludia. osobne som zastanca toho, ze ked auto nebolo na nejaky ucel vyrobene(napr. pretekanie) tak auticko netreba do toho nutit(napr. cipom)

otazka teraz je, ci ti to stoji zato. mne osobne by to za tie peniaze nestalo.
Uživatelský avatar
rcmichal
Příspěvky: 574
Registrován: úte lis 01, 2005 10:34
Bydliště: Prešov ,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rcmichal »

ja si myslim ze smelo dotoho sak horsie uz nebude ako je :lol: :lol: :lol:
pre inspiraciu sak aj vojto ma nacipovaneho Matiza ,ja sa chystam ci to pomoze alebo nie
pozri si moje stranky http://www.cinema.okamzite.sk
Obrázek
[url=CALLTO://rcmichalm]Obrázek[/url]
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

Ja mam chip uz rok a vsetko ok. Zmenu som pocitil hlavne na znamych usek a do kopca. Nemusim tolko podradovat. Spotreba sa ale nejak vyznamne nezmenila.
Stale jazdim po meste okolo 7 litrov.
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Příspěvek od pekrtek »

Pokoušel jsem se k tomu také něco v minulosti zjistit, ale už mě to přešlo. Poslal jsem maily na několik firem, ale téměř nikdo mi neodpověděl (včetně prodejce Chevrolet v Ostravě). Jedna firma v Praze se mi ozvala, ale tam to shořelo na řj. Pokud by byla ta starší (pod sedačkou), tak by nebyl problém, ale já ji mám v motorovém prostoru a to byl ten problém - je úplně jiná. Ve finále bych ale asi měl obavu to zrealizovat. Ona ta 1,5 zas tak špatně nejede.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“