Hučák do leva!!

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Kolopo
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 30, 2005 23:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kolopo »

Radmont píše:skus pozriet brzdy, mne to tiex hucalo ale ked som zatacal doprava
brzdama to nebude ty sem rychtoval a zkoušel sem při zatáčení brzdit a je to furt stejný!!
Kolopo
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kolopo
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 30, 2005 23:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kolopo »

cubafire píše:Clapi a jak je tam uložený tlumič. Napadlo mě, že jestli je v nějakém pryžovém sedle, tak při poškození tohoto sedla by se mohl při zatáčení dotýkat karoserie a přenášet hukot z kol na celou kastli.
Jestli je to Paroubkovina tak to neberte na zřetel, jen mě to napadlo po 2 pivech :lol:
Tomu sedlu nic neni!! Teď jak sem měnil to ložisko tak sem to měl rozdělaný, ale díky za tip.
Kolopo
budilm
Příspěvky: 18
Registrován: úte lis 29, 2005 09:17
Bydliště: Sokolov/Plzeň

Příspěvek od budilm »

Ahojte,
tak jsem se probíral články, jestli někdo neřešil stejný problém jako mám teď já a objevil tohle. Bohužel tu není vyřešení problému. Mám na mojí nessii to samé. Při zatáčení vlevo se začne ozývat hučivý zvuk odněkud zprava vepředu. Tenhle zvuk je tišší, když se zatáčí na druhou stranu, nebo se ubere plyn (jízda na volnoběh). Koukal jsem na přední kola a zjistil jsem že na obou jsou trochu volné čepy řízení. Myslíte, že by to mohly být ony? Moje Nexie má najeto 89000Km. Právě jí mám v servisu a tam mi řekli, že za jeden čep chtějí 1000Kč. Na KRC je mají za 250,-. Zlodějina.... Je jejich výměna složitá? Pokud s tím má někdo zkušenosti ocenil bych postup výměny.

Díky za rady
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Serpico »

.....no budilm 1 000 Kč to není až taková zlodějna, pokud jsou original ( cena asi 700 original prodejna: czdrafel@volny.cz ) v Krči mají "Delphi" a to je "polský" jaksi slabší výrobek....moje zkušenost s levnými kuláky 4tis km a konec....vytočit kulák řízení není až takový problém ( povolíš dva šrouby stahovací a vytočíš maticí kulák ) ale musíš znova nastavit geometrii....pokud pak zajedeš na geometrii ušetříš 700 - 1 200 za tzv. rozhýbání běžně se účtuje u Oplů a tedy Daewoo....hučení při zatáčení je projev poloosy....

měj se vítej u nás
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Vincent
Příspěvky: 71
Registrován: ned led 11, 2004 20:33

Příspěvek od Vincent »

89 000Km a volné čepy řízení? hm divné ,mám 198 000Km v listopadu po technické kontrole ,čepy jsou původní a vše v pořádku.
Pořádně si prohlídni pneumatiku (opravdu důkladně),především se zaměř na okrajové části běhounu. Při poruše tlumiče se tam začnou vytvářet tzv.lžičky. Jsou to prohlubně na každém segmentu ,(přilož kousek něčeho rovného) viditelné jen při důkladném bočním pohledu,které pak vytváří nepříjemný a postupem času zvyšující se hluk.
Nemusí to být zrovna tvůj případ,ale raději se podívej, než příjdeš o pneu.
Před týdnem jsem pro stejný problém měnil zadní tlumiče.
Racer 94.
budilm
Příspěvky: 18
Registrován: úte lis 29, 2005 09:17
Bydliště: Sokolov/Plzeň

Příspěvek od budilm »

No tak jsem se vrátil ze servisu ATU. Tam mi řekli, že je špatné ložisko v předním pravém kole a čepy řízení chtějí také vyměnit. Díky za radu Serpico, bohužel jsem si už všechny díly u KRC objednal (čepy i ložisko). No uvidíme....
Vincent: hučení se projevilo už na letních pneumatikách. Teď jsem měnil na zimní a hluk je stejný. Jen zimní pneumatiky dělají trochu větší randál. Čepy jsou opravdu volné. Koukal jsem na ně. Takže suma sumárum: díly u KRC = 1000. Práce v servisu = ještě nevim, ale bude nutná geometrie což je = 700. Dále odhad práce asi max 2500. Tak to máme: 4200 jestli se nemýlím... Ach jo :cry:
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Tak mě odešly originál čepy na řízení asi po 100 tisících, spodní asi o 20 tisíc dříve.
Čepy z Krče opravdu nebrat, moc to nevydrží. Čep na ramenu mi vydržel asi 15 000, na řízení o něco málo více ... to nejsou moc ušetřený peníze ...
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

čepy

Příspěvek od Serpico »

...to Habron naprostý souhlas, jenom ještě ke Krči - autodilykrc.cz jsou zase seriozní a díly označují originál a např: "delphi" , tedy jinak prodávají i originály.....na nexii jsem měnil kuláky spodních ramen po 90tisících km to odpovídá....pro srovnání sousedovi se vysypaly na passatovi po 50tisících km!!!, kde je německá "kvalita"....


mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
budilm
Příspěvky: 18
Registrován: úte lis 29, 2005 09:17
Bydliště: Sokolov/Plzeň

Příspěvek od budilm »

Ahojte, tak už mám po problému. Po výměně ložiska pravého předního kola a horních čepů řízení hučení zmizelo. A co víc... Nessie se teď chová o poznání lépe. Takže to naštěstí nebyl kloub.

Tak snad to někomu v budoucnu pomůže. A jinak spokojenost se službami ATU... Cena za práci + ložisko = 3100,- . Je tam zahrnuta i geometrie za 599,-. Takže spokojenost velká.

Ahojte
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

osa

Příspěvek od Serpico »

....no budilm... 3 100 slušná cena ( dva kuláky 500 - 1400, ložisko 600 - 800 geometrie 599 ) při určitém rozpětí originál a neoriginální díly ( vzal jsem v úvahu MC, tedy nikoli nákupní s množstevním rabatem pro servisy ) zbývá na práci přes 1 100 Kč - to by odpovídalo 2hod. a 550 / 1hod.,..ATU je myslím i v Praze 4....ale hlavně a to je podstata už ti to nehučí...

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Kolopo
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 30, 2005 23:17
Bydliště: Praha

Re: osa

Příspěvek od Kolopo »

Serpico píše:....no budilm... 3 100 slušná cena ( dva kuláky 500 - 1400, ložisko 600 - 800 geometrie 599 ) při určitém rozpětí originál a neoriginální díly ( vzal jsem v úvahu MC, tedy nikoli nákupní s množstevním rabatem pro servisy ) zbývá na práci přes 1 100 Kč - to by odpovídalo 2hod. a 550 / 1hod.,..ATU je myslím i v Praze 4....ale hlavně a to je podstata už ti to nehučí...

mějte se fajn
Tak jen tak pro zajimavost ja sem ty kulaky a ložisko + tlumiče měnil a huci mi to stale, z kuláků z Krče sem mel rovnez spatny pocit už při montáži, kdy s nimi šlo hodně lehce pohybovat(v kloubu) asi mám tedy špatné ty poloosy- homok. kloub! nic jinýho mě už nenapadá, ale počkám na jaro (když sem vydržel až dosud! :D
Kolopo
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

přední náprava

Příspěvek od Serpico »

...To Kolopo nejspíš si v Krči koupil "Delphi" , tedy PL ta stojí za hov.., nový musí jít ztuha....jinak v Krči označují neoriginální díly prodávají i originál máš na vybranou.....a jsou seriozní neklamou jako amika...toť vše....

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Kolopo
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 30, 2005 23:17
Bydliště: Praha

Re: přední náprava

Příspěvek od Kolopo »

Serpico píše:...To Kolopo nejspíš si v Krči koupil "Delphi" , tedy PL ta stojí za hov.., nový musí jít ztuha....jinak v Krči označují neoriginální díly prodávají i originál máš na vybranou.....a jsou seriozní neklamou jako amika...toť vše....

mějte se fajn
to máš asi pravdu ikdyž originální kuláky v ceníku nemaj! A když sem třeba ted scháněl čepy pantů do řidič. dveří, tak že prej nejdou ani objednat (orig. ani polský)!!!? jinak kloub sem stále nevyměnil a hučení se začíná zvyšovat, stále jen při zatáčení do leva, což mi připadá trochu divný, proč ne taky do prava?
A ted mi ještě nepadlo, když při rozjezdu "zahrabu" hrabe mi jen pr. kolo!!! Na asfaltové rovině! dělá vám to taky???
Kolopo
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

kuláky

Příspěvek od Serpico »

...to Kolopo CZ DRAFEL - Kostnické nám. 6 Praha 3 - tel 608 278 722 nebo 222 541 704 - czdrafel@volny.cz - prodejna originálních dílů - odebírají tam i GOLC CAR palikx, petrm - jinak možná sleva 20% pro nás po zadání informace dozvěděl jsem se o vás z netu....jinak delphi stojí za hov.., a jak kulák řízení . tak kulák spodného ramene musí jít ztuha...
....pokud ti hrabe jenom pravý př. kolo může jít o přidřený ložisko ap. síla ( kroutící moment ) se obyčejné rozloží samožřejmě záleží na stavu diferenciálu....

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Kolopo
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 30, 2005 23:17
Bydliště: Praha

Re: kuláky

Příspěvek od Kolopo »

Serpico píše:...to Kolopo CZ DRAFEL - Kostnické nám. 6 Praha 3 - tel 608 278 722 nebo 222 541 704 - czdrafel@volny.cz - prodejna originálních dílů - odebírají tam i GOLC CAR palikx, petrm - jinak možná sleva 20% pro nás po zadání informace dozvěděl jsem se o vás z netu....jinak delphi stojí za hov.., a jak kulák řízení . tak kulák spodného ramene musí jít ztuha...
....pokud ti hrabe jenom pravý př. kolo může jít o přidřený ložisko ap. síla ( kroutící moment ) se obyčejné rozloží samožřejmě záleží na stavu diferenciálu....

mějte se fajn
diky, zejtra tam cinknu a jak pak je to s tou slevou?
a nad diferákem se zamyslim -i
Kolopo
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“