Hučák do leva!!

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Kolopo
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 30, 2005 23:17
Bydliště: Praha

Hučák do leva!!

Příspěvek od Kolopo »

Potřeboval bych poradit, když zatáčim doleva, ozývá se mi z přední pravý strany hučení (pěkně pravidelný), myslel sem že to bude ložisko tak sem ho vyměnil a dělá to pořád! Mám teda vizi že by to moh bejt čochtlej kloub-co vy na to?? Gumy se mi nesjížděj, takže geometrií to asi nebude.
Kolopo
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Já teda když zatáčím doleva, tak jde to hučení od levého kola...a když zatáčím doprava tak nic...ale zatím jsem to neřešil, mám větší starosti ;)
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

To je teda fičák :lol: , ale kloub by spíš klepal , tak nevím , a dělá to stejně při - v tahu - v brzdění motorem - na neutrál.? Vyzkoušej to . ;)
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Kolopo
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 30, 2005 23:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kolopo »

Já sem to řešil a stálo mě to 900+práce a na další plejtvání zatim nemám fondy takže to řešim do budoucna :o)
Kolopo
Uživatelský avatar
Kolopo
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 30, 2005 23:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kolopo »

Tomáš píše:To je teda fičák :lol: , ale kloub by spíš klepal , tak nevím , a dělá to stejně při - v tahu - v brzdění motorem - na neutrál.? Vyzkoušej to . ;)
Jestli si dobře pamatuju tak do dělá určitě v tahu a hlavně když se jede rychlejc (až když se auto naklání) na neutrál to ještě zkusim :idea:
Kolopo
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Mě teda to kolo hučí při běžné jízdě jakoukoli rychlostí...a na neutrál nejezdim, takže to budu muset taky ještě vyzkoušet ;)
Mimochodem při plném levém rejdu se od levého kola ozývá klapání...vypadá to jako by to klaplo při každé otáčce kola...může to mít nějakou souvislost, nebo je to ještě jiný díl zralý na výměnu :?:
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Kolopo
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 30, 2005 23:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kolopo »

Kessler píše:Mě teda to kolo hučí při běžné jízdě jakoukoli rychlostí...a na neutrál nejezdim, takže to budu muset taky ještě vyzkoušet ;)
Mimochodem při plném levém rejdu se od levého kola ozývá klapání...vypadá to jako by to klaplo při každé otáčce kola...může to mít nějakou souvislost, nebo je to ještě jiný díl zralý na výměnu :?:
Já tomu tolik taky nechápu, ale mě to dělá fakt jen při větší rychlosti a je to spíš takový bručení, při parkování vše v poho i při plnym rejdu taky!
Kolopo
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Podivej se radeji na lozisko. to potom neni prdel jestě když je to na přednim kole. ale ložisko by zase pískalo nevim.
Uživatelský avatar
Kolopo
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 30, 2005 23:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kolopo »

Franta P. píše:Podivej se radeji na lozisko. to potom neni prdel jestě když je to na přednim kole. ale ložisko by zase pískalo nevim.
Doktore ložisko sem vyměnil a je to stejný!!! (písal sem to nahoře :x )
Kolopo
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Ty vole soráč. já to přehlíd. No už sem taky ospalej.
teď sem ze sebeudělal debila.
Uživatelský avatar
Kolopo
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 30, 2005 23:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kolopo »

Franta P. píše:Ty vole soráč. já to přehlíd. No už sem taky ospalej.
teď sem ze sebeudělal debila.
To je v klidu, já to mám porád :lol: Taky mi napadlo jestli by to nemohlo bejt něco s diferákem ale to by bylo hodně smutný!!!! Já mám Nesinu jenom dva měsíce, ale koupil sem jí od bráchy a tomu to dělalo celou dobu co jí měl asi 50tisíc km a brácha to koupil od táty kterej si nic s hučenim nepamatuje! Takže to nic dramatickýho asi nebude, ale já si potrpim na to aby bylo všecko v rychtiku -i !! Jinak má najeto109 000km
Kolopo
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Kolopo píše:
Franta P. píše:Ty vole soráč. já to přehlíd. No už sem taky ospalej.
teď sem ze sebeudělal debila.
To je v klidu, já to mám porád :lol: Taky mi napadlo jestli by to nemohlo bejt něco s diferákem ale to by bylo hodně smutný!!!! Já mám Nesinu jenom dva měsíce, ale koupil sem jí od bráchy a tomu to dělalo celou dobu co jí měl asi 50tisíc km a brácha to koupil od táty kterej si nic s hučenim nepamatuje! Takže to nic dramatickýho asi nebude, ale já si potrpim na to aby bylo všecko v rychtiku -i !! Jinak má najeto109 000km
...iba sa mi páči, aké to máte rodinné vozidlo :)
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Kolopo
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 30, 2005 23:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kolopo »

peter NR píše:
Kolopo píše:
Franta P. píše:Ty vole soráč. já to přehlíd. No už sem taky ospalej.
teď sem ze sebeudělal debila.
To je v klidu, já to mám porád :lol: Taky mi napadlo jestli by to nemohlo bejt něco s diferákem ale to by bylo hodně smutný!!!! Já mám Nesinu jenom dva měsíce, ale koupil sem jí od bráchy a tomu to dělalo celou dobu co jí měl asi 50tisíc km a brácha to koupil od táty kterej si nic s hučenim nepamatuje! Takže to nic dramatickýho asi nebude, ale já si potrpim na to aby bylo všecko v rychtiku -i !! Jinak má najeto109 000km
...iba sa mi páči, aké to máte rodinné vozidlo :)
To už je naše tradice ;) u škodovky kterou sem měl donedávna bylo úplně to samý :lol:
Kolopo
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

skus pozriet brzdy, mne to tiex hucalo ale ked som zatacal doprava
Peugeot 307 Break, 1,6, 110k
cubafire
Příspěvky: 555
Registrován: pát led 14, 2005 07:58
Bydliště: Staré Město u UH, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cubafire »

Clapi a jak je tam uložený tlumič. Napadlo mě, že jestli je v nějakém pryžovém sedle, tak při poškození tohoto sedla by se mohl při zatáčení dotýkat karoserie a přenášet hukot z kol na celou kastli.
Jestli je to Paroubkovina tak to neberte na zřetel, jen mě to napadlo po 2 pivech :lol:
dřív: NEXIA 1.5 8V, GLE, LPG-BRC
dnes Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi :twisted:
Nexia = srdeční záležitost
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“