trhá

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
csali
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 05, 2006 00:08
Bydliště: Želiezovce

trhá

Příspěvek od csali »

Ahojte všetci. :D
Už som tu bol zaregistrován asi pred rokom. Teraz som sa vrátil aj s problémamy s nesiiou. čítal som vaše podobné diskusie, ale som nenašiel odpoveď. (asi som bol netrpezlivý).
Moja nexia trhá pri vyšších otáčok, a ak neuberem plyn trošku my stiahne otáčky a náhle sa mi rozsvieti žltá kontrolka čidlo motora. Sviečky nové, káble nové, rozvodová hlava vyčostená všetky kolíky. palivové čerpadlo nové. neviete mi poradiť?
Reklama
 

Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Příspěvek od mzprx »

Daj si tam take sviecky, ako si tam mal povodne....nespekuluj s lepsimi, su asi do inych motorov.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

no..

vymen na rozdelovaci cievku, hlavu a palec..
..lebo led len ocistish tie "opalene koliky"...
tak to nepomoze..
a to ze sa rozsvecuje kontrolka..
..hmm ..to by celo pozret na diagnostike..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
csali
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 05, 2006 00:08
Bydliště: Želiezovce

Příspěvek od csali »

Díky za odpoveď.

JRD asi bude mať pravdu..
tento problém mi už rvá dosť dlho, za to som tu.
Bol som v dvoch servisoch, kde mi poradili vyčisťiť kolíky, a som bol aj v daewoo servise v Tlmačoch, kde mi to dali na scener, tam mi nastavily predzápaľ za 500Sk a hotovo. Cestou domou mi to tak isto trhalo.

ale v jednom servise sme vyblikaly Kód z RJ, s kontrolkou čidlo motora a podľa tabuľky to ukázalo rozdelovaciu cievku. Nevymenil som , lebo mi servisman poradil, že to asi neni ono, lebo tie kolíky neboly vôbec opálené.

Asi JRD má pravdu dám si vymeniť. Díky za radu.

Kde by som to mohol zohnať na Slovensku? :?:
Uživatelský avatar
csali
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 05, 2006 00:08
Bydliště: Želiezovce

Příspěvek od csali »

Tak dámy a páni!

Problém sme vyriešily spoločne s JRD-m, vymenil som hlavu rozdeľovača, palec a cievku. Všetko je OOOOOOOOKKKKKKKKKKKK! :lol:

Po 1,5 roka starosti mi už auto netrhá. Dal som vám vedieť aby ste pri podobných problémoch predišly zbytočné výmeny iných dielov. Ja som tak urobil tiež:
Daewoo servis Tlmače scanner 500Sk, auto trhá :?
Káble Bosch 1400Sk, auto trhá, :x
sviečky NGK 450Sk, auto trhá. :evil:
Na diagnostike my vyšlo že emisie nie sú v poriadku, kúpil som katalyzátor 2000Sk(Myslel som, ak má veľký odpor, teda ak je natoľko zapchatý môže spôsobiť, že tie plyny sa nemôžu dostať včas von a za to trhá), a nič. :evil: :evil:
Po výmene častí rozdeľovača zhruba 1000Sk mi auto fakčí ako šarkan. :lol: :lol: :lol:
Pripomeniem, že sviečky a káble som dal naspäť tie staré, kým problém neviriešym aby som ich šetril(ak spaľovanie nie je dobré neuspeje ani sviečkám). Takže rozhodne pomohlo rozdeľovač.
:!: Teraz už nahodím nové sviečky s káblamy keď ich už mám doma a skočím zas na tú emisiu či sú v správnom rozsahu.

Touto cestou sa chcem aj poďakovať kolegovi JRD McLAREN za všetké rady, pomoc a náhradné diely.
Vďaka,Vďaka,Vďaka Keď pôjdeš okolo zastav sa vo vinárskych závodov, dáme si za pohár (fľašku, bandasku, kontajnér,...).Je to moje milé pracovisko :)
Nexia HB GL r.v.'96 červená
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

trhá

Příspěvek od Serpico »

.... no scali co si myslel tím "hlavu rozdělovače" ?,...JRD Mclaren umí to vím...dostatečně prezentováno na webu i s fotodokumentací....

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

My tomu říkáme "víčko" ...
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Jinak líbí se mi ta část: "... podľa tabuľky to ukázalo rozdelovaciu cievku. Nevymenil som , lebo mi servisman poradil, že to asi neni ono, lebo tie kolíky neboly vôbec opálené ... "
Ten servisman byl asi odborník ....

To jako mi jednou jeden servisman tvrdil, že po výměně kuláků na řízení není potřeba dělat geometrie, že to odměřil šuplerou a vrátil to tak, jak bylo. Při zkušební jízdě volant asi 20° nakřivo. Tvrdil mi, že to tak muselo být, protože je nesmysl, aby se to rozhodilo ...
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

víčko

Příspěvek od Serpico »

.....to Habron od servismana další góóól...nemám co dodat, no hlavně, že předvedl, že umí odečíst šupléru....


mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“