Favorit vs. nexia

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Mám si koupit nexii místo favorita?

ANO, kup nexii
36
90%
Ne, nech si favorita
4
10%
 
Celkem hlasů: 40

Uživatelský avatar
Pribo
Příspěvky: 208
Registrován: stř říj 20, 2004 10:44
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pribo »

JEDNOZNACNE NEXIA neporovnatelny rozdiel
Reklama
 

Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

tazko porovnavat tieto auta, Favority v CZ stoja kolko ? 10.000 ? a Nexia kolko ? 40.000 ? takze musis vediet najprv ci das 40 litrov alebo 10. mame doma jedneho Favorita, povedal by som ze uz doziva, hlavne karoseria, ale niet sa co divit, piaty majitel, uz po buracke, predne blatniky kaput, zadne lemy tiez koncia, elektrika nic moc, 5. dvere tiez okolo okna, spodky dveri tiez, no, ked chces favorita a nemas garaz a ani predosly majitel nemal, tak necakaj ze 12-13 rocne auto ti pre domom vydrzi dalsich 10 rokov v takom istom stave. zase nexie maju lepsi lak a dlhsie ti auto vydrzi vyzerat ako nove, ceny su uz dost nizke, takze strata hodnoty uz moc nehrozi. favorit nema servo takze parkovanie s nim je hroza ked nemas silu v rukach. takze musis vediet na co mas, ci na auto za 10 alebo 40. obe auta sa svojim sposobom oplatia.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

favo-nexia

Příspěvek od Serpico »

ještě jednou v roce 2002 jsem si vybral nessii - zkušenosti Felicie 1,6 měsíční proběh 3 - 4tis. km ( v té době ), předtím favorit + forman, uvedené služební vozy. Trvám na nepohodlných př. sedačkách, nepovedené ergonomii - vzdálenost rukou a nohou. Subjektivní pohled -měřím 194. Nexia mě dobře uvítala a po nasednutí, když jsem si natáhl nohu, je to hloupé, ale bylo "rozhodnuto" dlouho jsem jezdil volhu 24 a tam jsem si ji nenatáh, při rozvoru 2,7 ).
Volba je ale naprosto relativní, pokud se nikomu dobře sedí ve favo - felicii, já mu to prostě brát nebudu, k cenám náhr. dílů - na F 1,6 snímač polohy škrtící klapky - v bloku nerozebíratelné 16tisíc Kč.
Nessie 1 300Kč, vodní pumpa 800 až 2 400 Kč. Kuláky 250 až 700 Kč.
Kotouče s vnitřním chlazením 600 ( za dva ) v Krči, prasátka 230 atd.

Měj se fajn a rozhodni se sám
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Martin2705 píše:PPP, daewoo proto, že mám ožnost koupit nexii za dobrý peníze. Lae vzhledem k tomu, že jezdim většinou krátký vzdálenosti, tak si asi nechám to fávo. Jako studentovi mi jde i o náklady a ty si myslim že u fáva budou nižší.

Díky všem za názor a radu! :D
Ak jazdis kratke trasy tak niet nad favo. Navyse v pripade kufrovej nexii si budes nadavat do somarov vzdy ked budes potrebovat odviezt nieco rozmernejsie. U fava budu naklady urcite nizsie. Aj spotrebny material aj pripadne opravy ktore si predpokladam robis sam.
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Kým si študent nechaj si favo, a keď doštuduješ, kúp si niečo pekné a
veľké pre rodinu - Kalos, Laceti príp. Nubiru, Leganzu.
Pekné, veľké, pohodlné a cenovo prístupné.
Kým som študoval mal som Š100, najlepšie auto, kde si to nechal
tam ťa to počkalo, nikto to nezávidil, nekradol, odviezlo to všetko.
Po škole Š 105 - v lepšom stave ako Š100.
Keď sa rozrástla rodinka potom veľké ESPERO.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Rady si čítal. konečné rozhodnutie je však na Tebe. Z vlastnej skúsenosti len toľko. Mal som možnosť jazdiť favoritom aj felíciou. A predsa som si kúpil nexiu. Je pravda, že s rozmerným nákladom sú problémy , ale to ostatné - pohodlie, komfort sa nedajú porovnať. Ja by som Ti tiež odporučil- NEXIA. :D
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Uživatelský avatar
mil
Příspěvky: 153
Registrován: pon črc 24, 2006 16:47
Bydliště: Vrbove

Příspěvek od mil »

Ja som na Favorite najazdil viac 320 tis. km. Jazdím na ňom naďalej a je to pre mňa čarovné auto. Celý fígeľ spočíva v jeho nesmiernej jednoduchosti. Nikdy ma nikde nenechalo, nikdy nebol problém na ňom čokoľvek lacno opraviť. Nesmierne spoľahlivé presúvadlo. Hocikde ho bez strachu nadlho odstavím. Bezkonkurenčne nízke prevádzkové náklady. Dobré jazdné vlastnosti. Svinsky nepohodlné stoličky. Hlučný motor aj podvozok. Súhlas so Serpicom - pre nás starších nevhodné na dlhé jazdy. Keď som bol mladší, tak som dlhé trasy vo Favorite znášal lepšie. Teraz som po 2 hod jazdy omnoho unavenejší ako v modernom aute.
Losos 1.5 SE HB, ´98, bez výbavy
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Přátelé, ale berte taky v potaz bezpečnost, která je u těchto aut úplně někde jinde...!

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
GHOST
Příspěvky: 351
Registrován: stř kvě 24, 2006 08:50
Bydliště: Revúca, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GHOST »

Absolútne niet o čom premýšľať. Ja som presadol z tunovanej rapidy (a to uz bol kusok) a mal som pocit ,že som v lietadle. -super sedí na ceste, fakt nízka spotreba (5,1 vonku), pohodlná, kvôli mojej vyššej postave som v máloktorom aute yažil také pohodlie a priestor na nohy, motor je fakt žihadlo. Natrafil som síce na super kus (viď výbava) ale aj tak by som sa nikdy neodvážil porovnávať favo a nessi. A niektore sú skutočne lacnejšie ako škoda. moja rada: LEN DO TOHO!
Daewoo Nexia 1,5 GLX 16V 1996
ABS, ABG, El.okná, el.anténa,klíma
Uživatelský avatar
GHOST
Příspěvky: 351
Registrován: stř kvě 24, 2006 08:50
Bydliště: Revúca, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GHOST »

Pardón, preklep :pod "lacnejšie" som myslel náhradné diely.
Daewoo Nexia 1,5 GLX 16V 1996
ABS, ABG, El.okná, el.anténa,klíma
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

favo-nessie

Příspěvek od Serpico »

....GHOST souhlas není co řešit, jsem taky trochu vyšší ( 194 ), je to jedno z aut které to akceptuje...jezdil jsem i s Volhou 24 ( rozvor 2,7 ) ale rusové neuměli udělat prolisy v podlaze, hlavu jsem měl na stropě.
Opel dělal auta pro dlouhány. Jenom se opakuji, už jsem jednou na toto téma psal

mějte se
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Marra
Příspěvky: 222
Registrován: čtv říj 14, 2004 19:28
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Marra »

Faktem je, že Favo je na svoje vnější rozměry vevnitř dost prostorné, jen vzadu na hlavu nic moc, ale mám 193 cm, takžev poho... Jinak - si myslím, že cenově se ta auta dost k sobě blíží, ne-li jsou už na stejné hodnotě, přičemž co nabízí nexia a co Favorit se nedá srovnat (ku prospěchu nexie). My jsme kupovali nexii sedan jako rodinné auto, přičemž jsme měli Favorita, nexia je úplně někde jinde. Musím zaklepat na dřevo, že nás nikdy nenechala ve štychu, bude už mít deset let a o rzi to zatím bohudíky neví. ;)
Nexxxia Sedan 1,5 8V RAKETA za 6 l / 100 km
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

No vidíš, Marro, to jsi mi připomněl, že před Nexií jsme doma měli právě taky Favorita a je to opravdu někde jinde.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Pánové v meste Rožňava jazdí TAXI---červená Nexia verte neverte má najazdených be mála 500 000 km a z toho už 380 000 km na plyn,auto jazdí bez vetších investic,vlastne skoro ziadna oprava,spolahlivosť nemá obdoby a podotýkam že je to TAXík,každý deň jazdí a stojí na daždi,slnku a snehu :D -i -i -i :o) Toto je vlastne auto ktoré ma utvrdilo že kúpou Daewa nič nepokazím ba naopak :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Je sice pekne recyklovat niektore temy ale ked uz to robite, tak si ju aj precitajte. Tu sa nerozhoduje medzi kupo fava a nexie ale ci sa ma fava v dobrom stave zbavit a ist do otaznika zvaneho nexia alebo nie.
Mimochodom medzi nexiou a esperom je minimalny cenovy rozdiel, tak preco nie rovno espero ? ;)
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“