Favorit vs. nexia

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Mám si koupit nexii místo favorita?

ANO, kup nexii
36
90%
Ne, nech si favorita
4
10%
 
Celkem hlasů: 40

Martin2705
Příspěvky: 43
Registrován: pát říj 20, 2006 08:20
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Favorit vs. nexia

Příspěvek od Martin2705 »

Prosím poraďte. Má cenu měnit fávo za nexii 1.5 8V sedan? Jak moc si pomůžu? nexií sem nikdy nejel, nikoho, kdo jí má neznám. Takže Vás poprosím o poznatky, co je lepší, co napak horší. Díky moc
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No měl jsem Favorita a přecházel na Pontiaca Le Mans (Racer pro USA) 3dvéř. 1,6. Dle mě mu Favo nesahá ani po kolena, je obrovský rozdíl v pohodlí, i ve spotřebě Běžně jsem jezdil za 6-6,2. To auto jede! Oproti Favu je uvnitř více místa, má větší kufr. Asi budou vyšší ceny ND. Vzhledem k výbavě a stáří Nexie mohou být problémy s fukcemi jednotlivých komponent (klima ABS, elektrika) tedy všeho toho, co ve Favu nenajdeš :lol: Ale jestli má cenu přejít si musíš rozmyslet sám. 8) 8)

A ještě něco, pokud máš rodinu, nebo čekáš že budeš mít, jdi do většího auta. 8) 8)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Já myslím, že než favorit je lepší cokoliv . Jednoho máme v rodině , brácha s ním postavil barák , takže teď už vrak :lol: , jednou ho naboural , lehkej ťukanec , ale jak se to neuvěřitelně zmačkalo , je to strašně měký auto, opravovali jsme to spolu doma , jak to šlo lehce tam ,tak to šlo zase zpátky , jak z alobalu , takže o bezpečnosti značně pochybuju . V práci jsem měl favorita a pak formana jako služebák , najezdil jsem s nima celkem asi 50 tis. , takže je docela znám , ale ani jízdní vlastnosti mě už teď nic neříkají , tenkrát jsem měl žigulíka , tak se mi to líbilo , hlavně kvůli pětikvaltu a taky to bylo tenkrát nový , dneska už je to auto za zenitem......
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Teď jsem tu našel dokonce fotku , bylo to před rokem .......
Prý asi v 15 - 20km / h .

https://www.chevroletclub.cz////album_pic.php?pic_id=745
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

favo-nexia

Příspěvek od Serpico »

no srovnáváš nesrovnatelné favo do 93 pak felicie - malý vozy
nexia 95 - 97 - v té době nižší stř. třída a hlavně původ Kadett
a to byl bestseller - velmi povedený vůz - faceling italové celkem líbivý.
Rozvor fa 245 - nexie 252 ( prostor i když vzadu moc místa není ).
Slušný kufr 390 HB - 500 sedan. Jízdní vlastnosti slušný podvozek - kompromis mezi měkkým a tvrdým favo. Pokud jsem s formanem nebo s Felicií najel 400km vypad jsem s nich jak vyklepaná stará partyzánka!
Ceny náhradních dílů jsou přijatelné - navíc kupní cena je dostupná okolo 35 až 50 viz nabídky u nás na netu.

Dle mého názoru není co řešit, třeba rozšíříš naše řady.
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Obracíš se na správnou adresu: začínal jsem jezdit na Favoritu a potom jsmem přesedl do sériové Nexie. Je to naprosto jiná třída, co do bezpečnosti, pohodlí, komfortu jízdy, jízdních vlastnosí i výbavy. Výkon i spotřeba je také někde jinde. Já mám pro Tebe jednoznačnou odpověď: NEXIE.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Bergman
Příspěvky: 143
Registrován: čtv bře 23, 2006 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bergman »

Aby jste se náhodou nepletli, Favorit je dnes již samozřejmě za svým zenitem, ale je to pořád dobré auto.
To Serpico:
co se týče komfortu ve Favoritu teda nic moc, ale že bych byl po 400 km z něho unavený ? No nevím je to tvůj názor, já mám opačný. Najezdil jsem Favoritem více jak 100000 km a zas tak nepohodlný mi nepřidal. Motoricky na slušné úrovni. Tak než bych volil ojeté Daewoo, šel bych raději již do Felicie, která se dá dnes již sehnat za slušné peníze a v dobré kvalitě.
PS:
a také bych se rozhodoval ještě jak daleko to máš do případného servisu na Daewoo, né vše si opravíš jako na Favoritu a né vše seženeš na Daewoo v místě bydliště, ale škodovka je všude. Nezapomeň i na tuto skutečnost !
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Nexiu som nikdy nešoféroval, s Favoritom nejaké skúsenosti mám.
Osobne by som bez váhania išiel do Nexie. Rozhodne ti za tie peniaze urobí lepšiu službu (lepšia výbava, komfort, bezpečnosť, mladšie auto) ako 15 ročný favorit. Samozrejme záleží na aký kus narazíš, ale to platí u kaýdého auta...
Uživatelský avatar
blaho
Příspěvky: 186
Registrován: stř čer 07, 2006 08:23
Bydliště: MA - Sološnica, SKK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blaho »

Jazdil som na obidvoch, a myslím, že si dobre musíš rozmyslieť, koľko chceš investovať a v akom technickom stave by tá Nexia mala byť oproti favu. Každopádne sa tieto 2 auta veľmi porovnávať nedajú, nakoľko favo je o "trošku" starší, skôr felda a nexia by sa dali. Ak by si mal natrafiť na zachovalý kus bez korózie, do ktorého nebudeš musieť veľa investovať, tak by som do toho išiel. Každopádne motoricky je na tom nexia o dosť lepšie, ale ten motor aj je silnejší. Ja som jazdil na firemnej 66kw, 1.5, bez klímy a to bolo a ešte stále je žihadlo. Ale hovorím musíš si porovnať technické stavy. Ak máš na favo všetko povymieňané a všetko fachčí a mal by si natrafiť za lacno na nejakú rozbitú, hrdzavú nexiu, tak to by u mňa zavážilo. Ale ak je na tom Tvoj favo tak ako každý druhý, tak by som si vyhliadol nejaký zachovalý kus nessií a bez debaty išiel po ňom.
Daewoo Espero, 1.5 DOHC, 60 000km, f elektrike, IMM, alarm, klíma, SONY CDX-C5850
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Vše podstatné už tu bylo řečeno... :lol: ...takže já jen dodám, že jak Fávo, tak Nexia jsou schopné najet statisíce kilometrů, takže záleží na konkrétním kusu...výhoda je, že Daewa jako taková jsou docela levná, zatímco Škodovky jsou dražší...takže bys po prodeji Fáva už na Nexii moc nedoplácel...

...prostě v první řadě záleží, v jakém stavu to Fávo máš...no a jinak bych si zašel do bazáru na nezávaznou zkušební jízdu a poznáš sám, jaká Nexia je... ;)
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Martin2705
Příspěvky: 43
Registrován: pát říj 20, 2006 08:20
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin2705 »

Jde právě o to, že mám fávo docela v pohodě. Ale přece jen je to rok 89 a nexii mám vyhlídlou 97, lehce bouranou. Na kolik by přišla oprava 2 dveří včetně laku (dveře z vrakáče nebo na inzerát)?

Do toho bazaru asi zajdu a zkusim se svézt, nikdy sem v žádnym korejci nejel. Myslim, že komfort asi bude větší, lepší taková "kultura jízdy".

Mám takovej pocit, že Vaše řady asi rozšířim. Nevíte o někom, kdo by chtěl fávo v super stavu? :P
Uživatelský avatar
blaho
Příspěvky: 186
Registrován: stř čer 07, 2006 08:23
Bydliště: MA - Sološnica, SKK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blaho »

Len si tú Nexiu najprv vyskúšaj. Zvezenie je komfortnejšie pretože je tam mäkkší podvozok, ako na favu, s čím ale súvisí aj fakt, že to trochu viacej "pláve" ako favo. Takže najprv skús, či to je niečo pre Teba. :P
Daewoo Espero, 1.5 DOHC, 60 000km, f elektrike, IMM, alarm, klíma, SONY CDX-C5850
Uživatelský avatar
csali
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 05, 2006 00:08
Bydliště: Želiezovce

Příspěvek od csali »

Ak si doteraz mal Favorita buďeš nadšený, keď si sadneš do nessie. Podľa mňa a mojich skúsenosťí je to neporovnaťeľné v tom súhlasím so serpicom. Skôr by sa to mohlo porovnávať s feldou.
Ale ak sa rozhodňeš pre tú nexiu rátaj s vyššímy nákladmy a to aj na ND ako aj na poistku.
Podľa mňa Nexia lepšia oplatia sa ti tie vyššie náklady.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Martin2705 píše:Jde právě o to, že mám fávo docela v pohodě. Ale přece jen je to rok 89 a nexii mám vyhlídlou 97, lehce bouranou. Na kolik by přišla oprava 2 dveří včetně laku (dveře z vrakáče nebo na inzerát)?

Do toho bazaru asi zajdu a zkusim se svézt, nikdy sem v žádnym korejci nejel. Myslim, že komfort asi bude větší, lepší taková "kultura jízdy".

Mám takovej pocit, že Vaše řady asi rozšířim. Nevíte o někom, kdo by chtěl fávo v super stavu? :P
Ahoj
Uz som Ti to pisal na inej konfere.
Pozri sa to favo mas v dobrom stave, mozno lepsom nez bude nexia aku bezne zozenies. Takze sa sam zeba spytaj na co tu nexiu chces vyuzivat. Ak v meste do roboty a spat, tak sa na nexiu vyser. Ak na dialkove jazdy tak to by som uz isiel do niecoho lepsieho nez nexia. Navyse nexii s klimou nie je az tak vela, sedacky vo fave tusim aj tak nemas povodne, takze co sa tyka pohodlia o moc si nepolepsis. Pochop ze ludia co ti tu pisali maju pravdu ale zo svojoho uhla pohladu. Oni presadali z rozjebabraneho robiteho fava do este v tej dobe nexii ktora nestihla byt v rovnakom stave pretoze bola proste neskor vyrobena. Predpokladam ze pasies po nexii kvoli cene a preto si zrataj ci pomer cena/prinos oproti favu sa oplati.

Ja osobne som nexiu zavhrol velmi rychlo z 3 dovodov:
1. malo ich malo klimu
2. espero je cenovo to iste ale je to proste viac auta :))), vacsie, pohodlnejsie a snad aj bezpecnejsie a trochu nizsia spotreba (aspon papierovo, v praxi nemam ako porovnavat)
3. ponuka ktoru som videl bola proste bueeeee, hrdzave, rostrhane, proste to bol robotnik na stavby

Ozaj a preco vobec daewoo? Ja som siel do daewaka pretoze slovensko je proste slovensko a potreboval som legalne a bezproblemovo jazdit na lpg.
Martin2705
Příspěvky: 43
Registrován: pát říj 20, 2006 08:20
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin2705 »

PPP, daewoo proto, že mám ožnost koupit nexii za dobrý peníze. Lae vzhledem k tomu, že jezdim většinou krátký vzdálenosti, tak si asi nechám to fávo. Jako studentovi mi jde i o náklady a ty si myslim že u fáva budou nižší.

Díky všem za názor a radu! :D
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“