že prej nerezne..

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Diky za radu. Zajimal me nazor cloveka, co s timhle dela. Ja sem si jen tak hledal na internetu a tam sem prave nasel dost firem, ktery propagujou osetreni voskem, pripravek Dinitrol, a vychvalujou ho v podstate jako to nejlepsi, co ted je. Tak me zajimalo, jak je to s tou "zazracnosti" doopravdy :).
Reklama
 

Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

PavelZ píše:Diky za radu. Zajimal me nazor cloveka, co s timhle dela. Ja sem si jen tak hledal na internetu a tam sem prave nasel dost firem, ktery propagujou osetreni voskem, pripravek Dinitrol, a vychvalujou ho v podstate jako to nejlepsi, co ted je. Tak me zajimalo, jak je to s tou "zazracnosti" doopravdy :).
On je dobry, o tom zadna, ale ja bych to spis videl jako na zavoskovani motoroveho prostoru-podbehu, jako to dela VW, do dveri to je kravina, protoze kdyz ho das vic, on rychle zatuhne, tak akorat ucpava ty odtokove dirky, moje zkusenost, navic se hur aplikuje a rozhodne se neprasi tak jako olej, proste se nedostane kam by mel.
Neni zac :)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

No vzhledem k tomu že mi ten krám zůstane ještě dlouho na krku budu muset řešit. Smůla je těch 50 km do servisu a záruka končí myslim v listopadu, kdežto na servisku mi to vyjde někdy na leden.
Ondras: koukal jsem k Volvíkum a nejlevnější bylo za 673 ale nějaká 1.6ka (asi běžná z Forda či co) a hned každá vyšší výbava od 720 vejš. Ale to je jedno, prostě auto pod půl mega nebude prostorný a kvalitní. Třeba BáWo1 ví proč stojí kolik stojí při tý "velikosti". Zjišťuju že půl mega je cena na rozumný malý auto.
Já jsem z těch co nemění věci pokud sloužej... jenže tenhle případ je prakticky nemožnost výměny/reklamace/použit. No a šetřiz 4 roky, pak 3 roky platit jak debil leasing a zjistit že auto co jsem prodal jezdí v lepšims tavu než to o 4,5 roku novější :x Škoda, že neni nějaká záruka na klamavou reklamu nebo na nepodarky z počátku výroby. Fakt se těšim, jesli budu někdy shánět kapotu nebo světla na půl roku vyráběnej paskvil. A teď když jsem viděl ty ceny vojetin (1.8 CDX r.2005, sedan, nebouraný, koupený tady, 1. majitel, najeto 22 tis km za 275 tis...) tak bych něměl ani na rozumně vybavenýho skřeta. Já kupoval nový auto páč potebuju jezdit, to znamená, ,max. 2x do roka zaject na srvisku a o nic se nestarat. Né dělat další údržbu a prevenci jak u vojetiny, navíc bez jistoty, že nedojedu zase na odtahovce.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..Akri mohol by si prosimta na PM poslat nejake tie nazvy pripravkov...
..cim stiriekash podvozky, a pod..
..
budem totizto potrebovat nanovo spravit nasteky (toho gumoasfaltu) na nove diely..
teda na blatniky, vnutorne aj vonkajie..
budem potrebovat zatmelit niektore tie miesta po zvaroch, tam kde licuju plechy..

..mmam doma plechovicu BODY 930, a neaku tu tubu na tmelenie BODY (neviem ake)..
..ale urcite su aj "lepsie pripravky", inych znaciek..

..pistol a kompresor, maam k dispoziici, keby bolo treba..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Krtek píše:No vzhledem k tomu že mi ten krám zůstane ještě dlouho na krku budu muset řešit. Smůla je těch 50 km do servisu a záruka končí myslim v listopadu, kdežto na servisku mi to vyjde někdy na leden.
Ondras: koukal jsem k Volvíkum a nejlevnější bylo za 673 ale nějaká 1.6ka (asi běžná z Forda či co) a hned každá vyšší výbava od 720 vejš. Ale to je jedno, prostě auto pod půl mega nebude prostorný a kvalitní. Třeba BáWo1 ví proč stojí kolik stojí při tý "velikosti". Zjišťuju že půl mega je cena na rozumný malý auto.
Já jsem z těch co nemění věci pokud sloužej... jenže tenhle případ je prakticky nemožnost výměny/reklamace/použit. No a šetřiz 4 roky, pak 3 roky platit jak debil leasing a zjistit že auto co jsem prodal jezdí v lepšims tavu než to o 4,5 roku novější :x Škoda, že neni nějaká záruka na klamavou reklamu nebo na nepodarky z počátku výroby. Fakt se těšim, jesli budu někdy shánět kapotu nebo světla na půl roku vyráběnej paskvil. A teď když jsem viděl ty ceny vojetin (1.8 CDX r.2005, sedan, nebouraný, koupený tady, 1. majitel, najeto 22 tis km za 275 tis...) tak bych něměl ani na rozumně vybavenýho skřeta. Já kupoval nový auto páč potebuju jezdit, to znamená, ,max. 2x do roka zaject na srvisku a o nic se nestarat. Né dělat další údržbu a prevenci jak u vojetiny, navíc bez jistoty, že nedojedu zase na odtahovce.
ale kdyz s nim prece jezdis, tak i z novyho je taky ojetina :D nebo ne?
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Akri píše: On je dobry, o tom zadna, ale ja bych to spis videl jako na zavoskovani motoroveho prostoru-podbehu, jako to dela VW, do dveri to je kravina, protoze kdyz ho das vic, on rychle zatuhne, tak akorat ucpava ty odtokove dirky, moje zkusenost, navic se hur aplikuje a rozhodne se neprasi tak jako olej, proste se nedostane kam by mel.
Neni zac :)
Hmm, tak to s tema odtokovejma dirkama me vubec nenapadlo a pritom je to logicky :(. Proste lepsi je zeptat se cloveka, co veci rozumi, nez udelat nejakou koninu a byt pak kvuli na na sebe nasr... Tak se do toho asi pustim. Prece jen jezdim dost v podkrkonosi a tam je v zime drte na silnicich hromady.

A k tomu Volvu, me se taky hrozne libi, teda az na tu cenu :). Ale jezdi s nim kolega a kdyz sme se jednou bavili o autech, tak trochu schladil me nadseni. Ma V70 v hodne vysoky vybave, chvali si vykonnej motor, dobrou vybavu, ale je s tim kazdou chvili v servisu. Podle toho, co povidal, tak minimalne stejne casto, jako ja s Nubirou, ne-li casteji. Sice se nic neplati, vsechno na zaruku, ale pry to zere hrozne casu.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Tak už jsem se kapku zklidnil (kor když jsem viděl reálný ceny za ten krám) a jdeme na to konstruktivně. Kdybych to měl brousit a nechat přelakovat tak to bude pruh tak 3cm x 15 cm na vejšku, což se mi zdá moc. Myslíš Akri, že by pomohla nějaká ta korekční tužka ? Na Feldu jsem měl nějakou a ta měla drátěnej štěteček na rez. Celkem to pomohlo když mi nějakej debil udělal do dveří díru asi 0,5x0,5cm. Štětekem jsem obrousil rez a zatřel to tou barvou a 3 roky to vydrželo v pohodě.
Už jsem to psal jinde ale z fotek to asi nevypadá ale tohle je na absolutně nepochopitelnym místě. Je to hrana, která je schovaná za dveřma. Dveře jí vlastně zakrejvaj takže je asi 0,5cm ivnitř auta. Rozhodně neni vystavená přímýmu působení kamínků a při zavřenejch dveřích tam neni ani vidět ! Něco je holt blbě ale co... Najaře jsem si toho všim nalevo myslim a na druhý straně nic. Teď jsem to teda pro jistotu kontroloval a jak píšu na začátku, je to na obou stranách. Prostě nechápu.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 127
Registrován: ned úno 19, 2006 22:25
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Dan »

Koukal jsem ještě na tu fotku, u starýho auta jsem měl vzhledově to stejné, akorát jinde. Zasekl se mi nebo zamrzl zámek a šroubovákem jsem se pokoušel dostat k páčce, co drží zavřené dveře. Od toho se pak lak oloupal a začalo to taky reznout. Nemohl Ti tam někdo něco přirazit do dveří?
Lacetti 1.8 SW světle zelená metalíza 35U, předtím Racer 1.5 GSi 8V 1993
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Nevim, snad ne. Moc lidí už vzadu nevozim, spíš vyjímeně. Fakt mně zarazila ta "tloušťka" barvy. Jak jsem psal u Feldy jsme se jednou netrefil propanbutanovou flaškou do dveří a v podobnym místě jsem hranou tý bomby prohnul plech a udělal rejhu celkem hluboko ale jenom do bílýho podkladu, né až na plech.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Je to divny misto, taky moc nechapu, jak se to tam muze otukat. Ale zacal sem si na parkovisti vsimat, ze jak psal Akri, tak nektery auta maji nalepenou tu pruhlednou folii. Vsiml sem si ji za prednim kolem na prahu, pred zadnim kolem na prahu a v tom oblouku karoserie kolem zadnim dveri, kde to mas otukany. Takze to misto je asi otloukany na vice autech. A s prekvapenim sem si vsimnul, ze na tatove Toyote je ta folie taky :oops: .
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

ja nekecam, ja se podivam do ceniku 3M, ti ji maji, stoji sice dost, ale je ji zase velkej kus, kdyz si ji koupi treba dva tri dohromady, uz je ti zase jine a nikdo toho nepotrebuje celou plachtu :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Koukni a kdyžtak kdyby byla celá role, omotal bych Soptíka od bočních lišt dolu komplet kolem dokola :lol: Nemívaj to už některý auta v základu ?
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 127
Registrován: ned úno 19, 2006 22:25
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Dan »

Dneska jsem na to koukal u jedné Oktávky. Jsou tam od výroby, teď už zežloutlé, napůl odlepené a hlavně, nekryjou hrany. Tam je to podle mě nejdůležitější.
Lacetti 1.8 SW světle zelená metalíza 35U, předtím Racer 1.5 GSi 8V 1993
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

tak jsem to nasel

3M Ochranná fólie
08210 Fólie pro ochranu proti úderu kameny
100 mm x 2,5 m RLS
cena 750,00 kč bez DPH-katalogová cena
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

zní hezky... Kdo se na to se mnou složí ? A nevíš o nějaký tý korčkní tužce Akri ? Zelená mint. Nebo mi pošli poštou plechovku s barvou a štětec :D Bejvalá majitelka nám to takhle dala ke Corse :D
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“