Diagnostika Espero

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
svori2
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 26, 2012 21:15

Diagnostika Espero

Příspěvek od svori2 »

Zdravím som tu trochu nový. newiete mi poradiť aký diagnostický kábel na espero a aký program? mám kábel zo škodovky kkl-usb. dala by sa nan napojiť nejaká redukcia či niečo také??? Vďaka za odpovede
Reklama
 

esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: Diagnostika Espero

Příspěvek od esperkac »

Tiez riesim emisku a musim diagnostikovat motor na Espere 1996. Potrebujem vidiet hodnotu predzapalu kupim si asi lacnu stroboskopcku pistol
Dalej hodnoty z lambda sondy a ako je v RJ motora nastaveny oktan seletkor.

Googlim a najdem: Adapter ALDL 12 Pin na OBD za par euro co je iba kus kabla. Mam DELPHI DS150 aj BT modul aj OPCOM aj GDS
potom: Rozhranie na jednej strane je ukončené zástrčkou v štandarde RS232, ktorý pripájame k portu COM v počítači alebo notebooku, a na druhej strane originálnou zástrčkou, ktorá sa hodí do diagnostického konektora v aute.
A este som videl USB ALDL ale Poliak pyta az 40e iba za kabel. Cinani v takej cene ponukaju plnu krabicku elektroniky s kradnytim softverom takze mi to pride vela. Vsetci pisete ze ste si to davali vyrobit a nikto nespomina hotove kupovanie. Samozrejme prispevky su uz stare vtedy boli casi inaksie ale potrebujem poradit co mam kupit.

Prechodku a vyuzit diagnostiky co uz mam alebo potrebujem špeci kábel a softweri si stiahnem zadarmo tunak.
Alebo ak mate za :PP: ferovu cenu a uz nepotrebujete tak by som zakupil
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Espero

Příspěvek od LordMMX »

Ja kábel vyrobený mám, kedysi som s ním robil diagnostiku cez DWscan program. Ale zázraky od týchto programov čakať nemôžeš.
Přílohy
IMG_20210929_012250(1).jpg
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Espero

Příspěvek od LordMMX »

Dwscan ti ukáže základné veci vrátane octan selectoru.

Každopádne kábel z aldl na obd2 je na ceste kvôli lada niva, ktorú riešime (ma gm zapalovanie a rj) takže potom dám vedieť s čím sa mi podarilo rozchodiť ten kábel na leganze až bude niva poriešená (budúci týždeň)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: Diagnostika Espero

Příspěvek od esperkac »

:shock: :o To co za šnórky? Zapalovac koli napájaniu Ten port do PC kisne a tie dva draty do diagnostickej zásuvky?? To ako funguje? To su je len kostra a signalny vodic? :D Ako sa to napojilo na USB? Tam musi byt zas nejaka redukcia.

No na lade to moze fungovat ale mne to ist nemusi :( Tie diagnostiky sú ako sprosté. Kazdy vyrobca ma svoje konektory protokoly programi. Standardy neboli robili si to ako chceli. Este aj 1 model to mal tak a po roku vyroby prehodili draty v zasuvke alebo hladas navod a v realite to mas inak.

V Delphi Espero nemam na vyber. Mám tam tusim Nexiu 2008 to uz moze mat OBD standard. Ale Espero ktovie ake protokoly pouziva.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Espero

Příspěvek od LordMMX »

v Delphi espero nie je. Espero malo identickú RJ s nexiou, ale nie s modelom 2008 a novším.


k tomu káblu čo vidíš, ano kostra + signálny vodič, zapaľovač bol pre napajanie prevodníka a pripajalo sa to cez RS232 (sériový port). cez usb prevodníky to nefunguje (vyskúšané)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: Diagnostika Espero

Příspěvek od esperkac »

Tak dnes mi prisla redukcia ALDL-OBD2 ale po dobu cakania som studoval ne nete ale v podstate na nic neprisiel.
No predajca allegro co ponukal nejake hotove interfejsi ale tiez na nexiu mi povedal ze nema ze za 2 tyzdne. Uz je treti a nic.
USB-ALDL.jpg
Dalej polske fora tam ukazuju velmi jednoduchi USB kablik.
ALDL-USB.jpg
a potom ho otvorili a take podobne nieco som videl aj v jednom americkom videu.
cip.jpg
https://youtu.be/UurElWQuue0
Na Ali sa take nieco predava za 1e. Podobne ale mozno keby vyhladavam presne podla cisiel na cipe tak by som nasiel aj to. Podla mna je to to iste co mali poliaci.
Rusi zase som videl chapika ktori isiel robit diagnostiku s redukciou a ked to spojil vypalilo poistky a auto neslo nastartovat.
https://youtu.be/Clute6ghYAY
To sa mi tiez raz stalo ked som skusal BT ELM327 napojit s kablikmi na pini ALDL a tiez mi neslo nastartovat. Tak potom hovoril ze tieto cinske redukcie su zle spojene.
Ale potom dalsi Rusky chlapik nexiu spojil cez tuto redukciu s KKL kablom rovno do pocitaca. A funguje mu to.
https://youtu.be/vU78FJA1aiE

Co myslite? Pitam sa skor ako spojim tu cinsku redukciu lebo nechcem aby mi odpalilo RJ v aute alebo alebo jednu z diagnostik. BT ELM som kupoval za 4e teraz mam za 15e. KKL mam tiez ale ten pouzivam na Infiniti nechcem ho znicit. Delphi ma vysiel tiez dost a tam Espero ani neje a OP-COM chcem dat ako darcek.
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: Diagnostika Espero

Příspěvek od esperkac »

Tak netrpezlivost mi nedala a bol som skusat. A neslo mi to.
Prepipaval som ten cinsky adapter ako je poprepajany.
IMG_20211026_190254.jpg
IMG_20211026_190254.jpg (72.58 KiB) Zobrazeno 4120 x

A kostra - minus ide na 4ku a 5ku je dobre
B podla drbleho rumunskeho navodu ma byt TERMINALUL DE DIAGNOSTICARE to nevedie nikam
M podla drbleho rumunskeho navodu ma byt DATE SERIALE na K-Line OBD2
K podla manualu neobsadene na K-Line OBD2
G podla manualu neobsadene ide na 16 +12V

Takze :lol: Nepozeral som ako su skutocne obsadene piny v aute v konektore ALDL ale ak sa drzim schemi tak ked zapojim hocijaku diagnostiku do OBD2 adaptera tak tam chyba 12V plus lebo to je spojene s Geckom a Gecko ma byt prazdne.
Dalej A kosta je dobra.
B co ma byt termnal diagnostiky nevedie nikam. a ani neviem co pjem terminal diagnostiky znamena.
M ak berieme ze by bol K-Line tak ten ide aj na spravne cislo 7 lenze ta ide aj K takze ak je v aute na K nejaky pin tak sa to akurat vyskratuje. Ale podla schemi je prazdne takze pohoda.
Vobec netusim co ma byt s cim pospajane. Teraz som vygooglil sdu redukcii na Deplhi autocom a tam je adapter na Daewoo pospajany takto.
Zestaw-7-Kabli-Adaptery-do-Autocom-Delphi-Osobowe-Zlacze-ALDL-EOBD-JOBD-OBD-I-OBD-II-Inne.jpg
4a5 A mam
7 a M mam
15 a B nemam
16 a G mam ale G je podla schemy ajtak prazdne
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: Diagnostika Espero

Příspěvek od esperkac »

Tak dnes pokracujem a moja zasuvka v aute je samozrejme ina ako v manuali :lol: Asi preto ze to nema automaticku prvodovku.
IMG_20211027_122337.jpg
IMG_20211027_122337.jpg (79.7 KiB) Zobrazeno 4104 x
Pin G je tam obsadeny a je nanom trvale +12V
A je minus -
M ko je 4.5V tak to bude asi K-line
B ma 10V
Takze diagnostiky by mali mat napajanie, teraz uz len vyriesit preco sa nespojili s ECM.
Rusky softver mi ukazuje vsade otazniky.
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: Diagnostika Espero

Příspěvek od esperkac »

Tak BT ELM327 0 bodov.
KKL Okrem RESEARCH DAEWOO v ktorom toho vela nevidim lebo je to rusky program a vsetky pismenka mi ukazuje bud v azbuke alebo ako ???????
a hodnoty tam preskakuju ako besne.
A DWScanu2.3.7 ktori sa napojil ale neukazoval hodnoty spravne. Teplota vyduchu bola -40 teplota vody bola -17 a ked som sliapol na plynovy pedal tak sa to hybalo presne podla toho. Takze nejaka komunikacia tam je ale ci to netreba nejako ponastavovat aj ked ziadne nastavenia tam nevidim.
Help
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Espero

Příspěvek od LordMMX »

DWScan - daj tam 8 ventil a vtedy by to malo ísť správne
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: Diagnostika Espero

Příspěvek od esperkac »

YES. Ked som to prepal na SOHC tak to fungovalo. Hlavne ze ja mam motor DOHC to su ty ajtickari :((

Takze redukcia z ciny funguje mozem potvrdit a k tomu obycajny KKL kabel.
Este som nejako nepochopil funkciu nahravania dat. Chcel som si urobit log od studena az po zohriatie ale neprisiel som nato kedy mam stlacit rec a ako to na konci ulozit. Oktan selektor funguje dobre. Spojene drotiky 95 oktanov rozpojene 91.
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: Diagnostika Espero

Příspěvek od esperkac »

Zdravím chlapci zas nieco do p :lol: Tak Esperko slabsie kurilo a rucicka teploty motora bola nizko. Napichol som diagnostiku a naozaj teplota bola okolo 65-70 stupnov a svietila kontrolka ohrev motora. Vymenil som za original termostat a chcel som to skontrolovat cez diagnostiku ale vzal som si nato dalsi notebook ktory si robim cisto na diagnosticke programi a NEFUNGUJE TO Ako prve mi nechcelo prijat ovladace na KKL kabel. Horko tazko sa mi tam nejake nainstalovali aj to neviem ci spravne. Stiahol som DWSCAN (inak ten povodny co mam stiahnuty v prvom notase mi vymazava antivirus takze ho z fora nikdy nevymazte) A ked som sa chcel pripojit tak program vyhadzuje chybu portu. Skusil som nastavit vsetky COM 1234 aj v vsetky USBcka som pomenil aj v systeme so pozeral v akom to je zapojene aj prenosovu rychlost som nastavil na 9600 aby bola rovnaka ale nepripojil som sa. Ako to nastavit alebo co spravit proste aby to fungovalo? Notebok je ACER aspire 5250 Win7
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Espero

Příspěvek od conpet »

Dwscan hlídal datum. Bylo potřeba změnit čas. Na YT mám video běžel i na Linuxu přes Wine.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: Diagnostika Espero

Příspěvek od esperkac »

Neviem. Nezda sa mi ze by DWscan sledoval datum. Zato Kia GDS to robí. Tam musim udrziavat datum instalovania. Ale podozrievam tie ovladace nakolko som isiel diagnostikovat aj Infiniti a tam sa mi notas s tim kablom spojil iba s riadiacou jednotkou motora a ine nič. Ked budem mat cas tak sa tomu povenujem.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“