Pravidelne svieti Check.

Moderátor: Blue Lanos

misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od misojogi »

ked svieti check tak casta chyba su spinave vstreky

treba do benzinu pri tankovani naliat cistic vstrekov a vyjazdit nadrz
a nasledne resetovat
Reklama
 

tibort
Příspěvky: 12
Registrován: úte pro 03, 2013 21:01

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od tibort »

To netahalo, nie?
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od kesko »

S tym som sa uz tiež stretol. Nieje to tak citelný rozdiel, skus to, nalej cistic vstrekov a natankuj plnu nadrž. Dal som celú davku co je na cca 50 l . Po par dnoch chek zhasol. Za pokus to stojí.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
tibort
Příspěvky: 12
Registrován: úte pro 03, 2013 21:01

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od tibort »

Vyskusam. Vdaka.
Dajaka konkretna znacka? Alebo je o jedno.
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od kesko »

Myslim že je to jedno, daval som STP, ale naposledy som kupil v kaflande a kontrolka nezasvecuje. Už to tu niekto písal, že matizek je citlivý na vstrekovače.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od alvin »

DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
tibort
Příspěvky: 12
Registrován: úte pro 03, 2013 21:01

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od tibort »

Tak som tu znova. Nalial som ten cistic a zatial nic. Ovsem zacinam si vsimat ze cim je chladnejsie tak stale viac dymim. Ked idem tak sa da povedat ze ani nevidim cez zadne okno. Je to taky dym ako ked je auto studene ale mne to dymi aj po zohriati motora. Sice troska menej asi ako ked su ine auta studene ale dymi. Neviete co by mohlo(aku chybu) signalizovat toto?
Uživatelský avatar
Viper54
Příspěvky: 51
Registrován: stř říj 02, 2013 08:22
Bydliště: Pardubice

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od Viper54 »

Klídek,nejspíš je to pára,ze zkondenzovaný vody ve vejfuku.Mám Matýska od léta a dělá mi to taky.Tady na fóru jsem někde četl,že je to normálka.
A na tom pucvstřiku píšou,že se to vypucuje až po vyjetí celé nádrže.
Matiz 0,8 (2003)
tibort
Příspěvky: 12
Registrován: úte pro 03, 2013 21:01

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od tibort »

Ok. Ja len ze to vyzera dost brutalne a na inych matizoch co sem tam stretnem nieco take nieje vidiet. Bol by som nerad ak by ma kvoli tomu zastavovali policajti. :roll:
Rozmyslam ze by som mal vyjazdit celu nadrz aby sa precistila. Teraz robim tak ze po 300Km(asi pol nadrze) dotankovavam do plna.
Uživatelský avatar
Viper54
Příspěvky: 51
Registrován: stř říj 02, 2013 08:22
Bydliště: Pardubice

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od Viper54 »

Mě to přestává kouřit po 10-12 km.Nádrž vyjíždím do rezervy,úplně do sucha bych jí raději nevyjížděl,aby to nenasálo nějakej bordel ze dna.I když je tam jistě palivovej filtr,tak i ten se může ucpat.
Matiz 0,8 (2003)
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od kesko »

Nikto netvrdí že to zaberie hned, a moze sa stat ze to nepomoze a bude treba tie vstrekovace vybrat a vycistit na ultrazvuku, alebo v najhorsom pripade vymenit. Len sa vzdy pokusam ist od najjednoduchšieho riešenia. Vyjazdi celu nadrž a uvidiš. Mne sa rozsvecovala kontrolka po natankovani na jednej pumpe, po naliati cistica a natankovani na inej zhasla. Potom sa to zopakovalo, a tu pumpu obchadzam velkym oblukom. Od vtedy tankujem inde a cistic davam preventivne 2x do roka.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
ZIPP
Příspěvky: 10
Registrován: úte bře 19, 2013 09:14

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od ZIPP »

Tak mi také už svítí check. Udělal jsem vše co zde na fóru bylo napsáno a stále svítí. :cry: Kromě svítící signálky se nic jiného neděje, auto jede stejně, nekouří, necuká...prostě je to v pohodě. :? Tak jsem zvědav kdy a jak se nějaká ta závada projeví. :shock: Jinak jsem našel na netu tuto diagnostiku. Máte s ní někdo zkušenosti?? :?: :idea:
https://www.krizomat.cz/Vychytavky/Blue ... wgodFi0AJw
Tak diagnostika zakoupená. Perfektně spolupracuje přes bluetoot s tabletem. -i Závada odstraněná. Dle kódu by to měla být lamdasonda.
Naposledy upravil(a) ZIPP dne stř lis 04, 2015 15:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Viper54
Příspěvky: 51
Registrován: stř říj 02, 2013 08:22
Bydliště: Pardubice

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od Viper54 »

Koupil jsem něco podobného synovi v Intersparu,ale nechtělo se to spárovat ani se Samsungem,ani s Navonem,nakonec to spolupracuje přes bluetoot s notebookem.Tobě ta kontrolka asi sama nezhasne,zhasne se právě tou diagnostikou,nebo odpojením baterky.Mě se taky rozsvěcí a diagnostika hlásí EGR ventil,ten jsem zaslepil,ale asi by chtěl i vyčistit.Minulý týden jsem byl na STK a emise byly v pohodě,a jak píšeš Ty,jezdí to dobře,spotřeba stejná.
Matiz 0,8 (2003)
juraj54
Příspěvky: 2
Registrován: stř říj 21, 2015 13:54

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od juraj54 »

Ahoj mne uz 2 tyzdne sviti cheh .Kupil som Matisa na jar ma 10 000Km ked som bol v daewe pozriet problem nikto nemoze urobit logistiku neviem preco ani daewo a mam na nom 16pinovu koncovku a rok vyroby 2012 zatial co som mal moznost videt starsie rocniky maju 12 pinovu koncovku poradte ako na to a ci rocniky 2012 maju 16 pinovu koncovku dakujem
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“