Pravidelne svieti Check.

Moderátor: Blue Lanos

tibort
Příspěvky: 12
Registrován: úte pro 03, 2013 21:01

Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od tibort »

Zdravim.Cital som tu kopu prispevkov k tejto teme a chcel by som si len upresnit par veci.
Teraz sa mi stalo ze sa mi pravidelne asi po 500 - 700 Km rozsvecuje tato kontrolka. V servise mi na pocitaci nasli chybu mala ucinnost katalizatora alebo lambda sonda. Katalizator bol meneny pred pol rokom (ak je to ta velka vec na vyfuku priblizne pod prednymi sedadlami). Lambda sondy vraj ukazuju hodnoty v poriadku. Toto je na jednom pc na druhom servisakovy pri pokuse precitat hodnoty lambda sondy vzdy zhasne motor. Dalej uz vymenili EGR ventil.
Inak tvrdia ze uz nevedia co s tym. :shock:
Chystam sa este ist niekam kde mi zmeraju vyfukove splodiny aby som vedel ci su naozaj mimo normal alebo len dajake cidlo ukazuje zle hodnoty.
Ale k veci.
Vela ludi tu pisalo ze ked sa im rozsvietil check tak niekedy aj zhasol. Nieje to robene tak ze ked sa rozsvieti tak sa da zhasnut len v servise? Aj ked sa vratia hodnoty do normalu? Skusal som podla jedneho navodu odtialto na dlhsi cas odpojit bateriu ale check sa neresetol ako bolo pisane.
Tiez tu vela ludi pisalo ze mali zvysenu spotrebu ale nedozvedel som sa o kolko(dajake cislo napr. na 7l ? Viac?). Mne sa zda ze spotreba je v normale. Rovnako aj tah je OK.
Velmi sa v tom nevyznam ale tiez sa tu pise ze niektorym zerie olej. Co to znamena? Je doliatie 1l za rok znamka zrania oleja alebo je to este normal.
Je tych 500-700 Km normal? Nemalo by to chybu hlasit pri kratsej jazde( do 100 Km) ak by boli naozaj zle hodnoty vyfukovych plynov?
Nuz pozeram ze uz je tento prispevok dlhy tak zatial koncim. :D
Ak to niekto vladal docitat do konca dofam ze bude este vladat odpovedat. :D

P.s Matiz 0.8 2003 zakladna vybava.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kristian_PM
Příspěvky: 280
Registrován: pát srp 31, 2012 17:55
Bydliště: Beladice (SR)

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od Kristian_PM »

Keď cíti PC chybu, svieti kontrolka, keď už necíti, tak zhasne. Odkiaľ si? Lambdu by si si u mňa mohol požičať na skúšku, lebo mám jednu naviac.
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2000 (strieborný) - 126 000 km V/RS
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2001 (strieborný) - † 226 492 km
Volkswagen Golf IV 1,4 - 1998 (tmavomodrý) - 202 000 km
Fiat 600D 0,8 - 1964 (fialový) - 90 000 km
tibort
Příspěvky: 12
Registrován: úte pro 03, 2013 21:01

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od tibort »

Okres pezinok. Ja to nechavam na servisakovy. S tym olejom nahodou nevies ci je 1l za rok vela?
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od Mikeš »

A kolik za ten rok najedeš?Jestli 15tis tak to neřeš.Litr je v "normě".
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
tibort
Příspěvky: 12
Registrován: úte pro 03, 2013 21:01

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od tibort »

Ok vdaka. Ja len ze ak by to bolo vela nad normu tak by to mohol byt dosledok toho check.
Inak ako si pisal ze by sa mal rozsvecovat a zhasinat skoro okamzite tak mi nejde potom do hlavy tych asi 600Km po resete kedy sa znova rozsvieti.
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od Robert08 »

Ahoj,

Pokud se ti nezvedla spotřeba potom doporučuji vyndat onu zlovolnou žárovičku z tachometru a budeš mít klid.
Pokud by si byl stále nervózní zkus placebo efekt připojení na kontrolku mazání.

S pozdravem
Robert
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
tibort
Příspěvky: 12
Registrován: úte pro 03, 2013 21:01

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od tibort »

Zatial to riesim tak ze mi to servisak pravidelne resetuje. Teraz asi tyzden som ju skusil ignorovat tak som zvedavy ako to dopadne. :D
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od kesko »

Na reset nepotrebuješ servis. Prečitaj si toto https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... ilit=reset
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
tibort
Příspěvky: 12
Registrován: úte pro 03, 2013 21:01

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od tibort »

Ano to som cital ale mne sa este nepodarilo docielit toho aby som pri odpojenej baterii zmazal check. Neskusal som este tu cast "pripoj plus kabel od baterie na 10s na kostru". Naposledy ked som to davnejsie skusal tak som mal odpojenu bateriu snad 10min. a check po pripojeni stale svietil.
Ale zajtra vyskusam.
Inak co som tu nasiel a cital
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=10&t=14617
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=10&t=20399
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... ilit=reset
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=10&t=19417
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=10&t=12670
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od Happy »

Ahoj, pokud to jezdí normálně, tak na to kašli... Já jsem zaslepil EGR ventil a od té doby se mi Check rozsvěcí po ujetí cca 10-20 km. Byl jsem z toho nervózní ale zvykl jsem si... Jezdím takhle už dva roky úplně v pohodě. Po zaslepení EGR ventilu mates jezdí s menší spotřebou, nekolísají otáčky a celej je jakoby živější. Jakmile budu měnit nějakou žárovku v palubce, tak žárovečku Check vyndám a bude klid. :D
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od alvin »

Mne sa rozsvietil na ŠUnkovcovi (Matize) chceck,raz,keď som nechtiac pri manipulácii v motor priestore odpoji kábel práve od Lambda sondy,zhasol až po vyresetovaní,podľa Palikxovho návodu. Na Veľrybákovi (GETZe) sa mi rozsvietil vlani,po návrate z Manína sám od seba,po vyresetovaní zhasol,ale pod odjazdení cca 600 km sa rozsvietil zas,pomohla až výmena sviečok (tie pôvodne mali za sebou cca 40 000 km,navyše som nahradil jednoelektródove NGK, 4 elektrodovými BOSCH-kami)
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
tibort
Příspěvky: 12
Registrován: úte pro 03, 2013 21:01

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od tibort »

Jj. Sviecky som menil tiez a boli riadne vyslahane. Teraz tak rozmyslam. Da sa chyba v check vypnut bez vyresetovania celeho pocitaca?
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od alvin »

DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
tibort
Příspěvky: 12
Registrován: úte pro 03, 2013 21:01

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od tibort »

Vdaka toto vlakno som este necital. -i
tibort
Příspěvky: 12
Registrován: úte pro 03, 2013 21:01

Re: Pravidelne svieti Check.

Příspěvek od tibort »

Tak som to skusal. Odpojil som bateriu kable do zkratu a nic. Akoby sa s tym nic nerobilo.
Naposledy upravil(a) tibort dne ned pro 08, 2013 12:21, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“