chladiaca kvapalina

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Miro L.Mikulas
Příspěvky: 9
Registrován: úte srp 14, 2007 20:14
Bydliště: Liptovsky Mikulas

chladiaca kvapalina

Příspěvek od Miro L.Mikulas »

Caute ,aj ja sa chcem opytat aku chladiacu kvap.tam mam do matizka dat ked neviem co tam je.Po otvoreni tam je daky hrdzavy sajrajt.Tak aku ruzovu alebo modru aky je rozdiel medzi...Miro :( :)
Cerveny Matiz-r.99-central,alarm,folie,hudba Orava 104,repro Hertz, 66000km
Reklama
 

Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

ono,keď to celé vypustíš a prepláchneš,tak je v podstate jedno,čo tam dáš,asi aká sa Ti podarí najvýhodnejšie kúpiť,ja som kúpil modrú za 89 Sk/l,rozdiel je asi v trvanlivosti,červená má dobu výmeny až 5 rokov,aj tu to rozoberajú url https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... art=0treba to dobre niekoľko krát prepláchnuť čistou vodou,ako to popisoval Rado77,ja som to prepláchol 4x,odvzdušnenie:po naliatí kvapaliny už naostro,môze sa doliať až po vrch nápisu MAX na nádržke,treba naštartovať so zavretou nádržkou nechať bežať motor,aby otvorili termostat a prebehlo cez celý okruh.Ona,hladina v nádržke určite klesne aj z trubiek do nádržky pôjde sprvu pena ako na pive :lol: :lol: :lol: ,to je práve dôsledok zavzdušnenie systému.
po vypnutí motora,treba OPATRNE odkrútíť viečko nádržky,ozve sa pufffffffffff,čo ujde ten vzduch,potom doliať kvapalinu na potrebnú hladinu a podľa poteby procedúru ešte raz zopakovať,Tak je systém odvzdušnený aj bez kohútov a ventilov,píšem to na základe mojej skusenosti zo včerajška.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

p.s.

Příspěvek od alvin »

uuuuuuuuups,úplne nechtiac,stalo sa,ničo,čoho som sa chcel práve vyvarovať,sú vedľa seba 2 "chlieviky" na tú istú tému,ja som cez týždeň hľadal skoro hodinu,než som vylovil ten chlievik o chladiacej sústave niekde z 9.strany :D :D ,len aby som sa nepýtal na to,čo už bolo raz zodpovedané a aby som nevytváral "duplicitnú tému",adminovia to nemajú radi :P :P :P :lol:
preto aj o tom odvzdušnení sa týkalo ešte príspevkov v tom pôvodnej debate
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“