Spotřeba Espero 2-litr

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza Beneš
Příspěvky: 370
Registrován: sob bře 03, 2007 01:44
Bydliště: Uhelná Příbram

Spotřeba Espero 2-litr

Příspěvek od Honza Beneš »

Pro zajímavost a pro porovnání píšu svoji naměřenou spotřebu. Není to na jednu nádrž nebo jednu trasu, jak se tu občas objeví. Od 10.1. (kdy jsem Espero koupil) do 28.8. (kdy jsem namontoval LPG) jsem najezdil 11883 km, natankoval 947,96 litrů N95 (co nejlevnější, např. u Shellu jsem nikdy nebyl). Průměr 7,98 l / 100 km. Já jsem se spotřebou spokojený, menší si ani neumím představit, vzhledem k tomu, že rád držím motor ve vyšších otáčkách. Ještě něco k profilu, kde jezdím. Nemám žádný vyloženě městský provoz, nejvíc najeto do práce - 2x 36 km denně. Koncový stav tachometru 203978, s autem jsem spokojenej. Sice má nějaký nedostatky, ale to jsou detaily. To hlavní - chod a zvuk motoru, startování, spotřeba oleje a chladící kapaliny - je OK.
Uvítám vaše hodnoty pro porovnání (pokud si to někdo píšete).
Espero 1.8 (+LPG)
ex Espero 2.0 (+LPG)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Prefin
Příspěvky: 78
Registrován: ned čer 26, 2005 21:57
Bydliště: Smiřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prefin »

No, já mám taky dvoulitr a podařilo se mi dostat občas i pod magickou hranici 7 litrů, ale je to spíš tím, že jezdním tak kolem 1500 km týdně a hodně dlouhé trasy - i 500 km za den.
Stejně je to ale na dvoulitr slušný už proto, že nejsem sice sebevrah, ale rychlou jízdu mám rád.
Daewoo Espero 2.0 CD, Peugeot 306 D
Chcete vědět jak koupit novou káru a zaplatit co nejmíň?
NOVINKA na trhu financování nových vozů
Uživatelský avatar
Honza Beneš
Příspěvky: 370
Registrován: sob bře 03, 2007 01:44
Bydliště: Uhelná Příbram

Příspěvek od Honza Beneš »

Prefin píše:No, já mám taky dvoulitr a podařilo se mi dostat občas i pod magickou hranici 7 litrů, ale je to spíš tím, že jezdním tak kolem 1500 km týdně a hodně dlouhé trasy - i 500 km za den.
Stejně je to ale na dvoulitr slušný už proto, že nejsem sice sebevrah, ale rychlou jízdu mám rád.
Jezdíš fakt dost, mně stačí to co najedu a už i to mi připadá hodně. Pod 7 na sto by se mi to líbilo! Já jezdím po silnici II. tř. + okresky přes x vesnic a je to střídavě akcelerace a brzdění (v obci limit dodržuju), takže 8/100 beru. Teď s podtlakovým LPG budu rád za 10 (ale pořád je to o dost levnější než na benzín). Ty neplánuješ montáž LPG s ohledem na náklady? Nebo ti PHM někdo proplácí?
Espero 1.8 (+LPG)
ex Espero 2.0 (+LPG)
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“