Tesnenie pod víkom ventilov. HELP

Moderátor: Blue Lanos

abroman
Příspěvky: 27
Registrován: pon dub 02, 2007 08:29
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Tesnenie pod víkom ventilov. HELP

Příspěvek od abroman »

Nazdar pani ... mam dotaz ... musim menit menovane tesnenie a chcem sa opytat ake je najlepsie ... motor mi špiní a v poslednom case sa to zhorsuje ... olej presakuje v okoli tohto tesnenia.
... po zlozeni vrchneho krytu a vytiahnuti zaklopky sviecky som narazil na mnozstvo oleja v otvore pre sviecku (ma to tak byt?) ... Motor bezi ako ma (vsetko ok), len to zatekanie oleja je chyba ... poradte prosim ...
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Najlepšie je také meké čo vyzerá ako zo silikónu lebo ak tam dáš také lacné a tvrdé tak skrutky čo držia veko sú kalibrované a tak ti to tvrdé nedotiahnú já som kupoval za 820 sk a motor aj sviečky sú absolútne suché :lol: :lol: :lol:
abroman
Příspěvky: 27
Registrován: pon dub 02, 2007 08:29
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od abroman »

... nazdarek :D ... takze sa nemusim zatial bat niecoho ineho ... malo by to byt to tesnenie ... mozem to vymenit aj sam ? ...

... btw. co sa uz neukazujes na icq ??? :(
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No tady máš číslo toho tesnenia a objednával som si ho tady u nás v mototechne a je silikónové :lol: :lol: :lol:
Obrázek

No a takto vyzerá motor keď to neprosakuje :lol: :lol: :lol:
Obrázek
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No na ICQ som málo lebo mám síce rýchlý net ale len 5,5 giga a už to asi budem riešiť súdne lebo nenormálná spotreba veď len keď som na fóre tak do mesieca asi tak 3,5 giga v háji no a to je trocha vela já pomali už nemôžem ani videa pozerať tak to len k tomu :evil: :evil: :evil:

no a tesnenie pod vekom vymeníš behom 10 min lebo len odskrutkuj tie skrutky čo ho držia vyber, staré vyčisti a založ nové no a pak to naskrutkuj nazad jo a skrutky dotiahni na doraz ale nepretrhni :lol: :lol:

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Ja jsem ted taky objednal v www.autodilykrc.cz a vypada dobre tak uvidime a vyslo na 343kc Obrázek
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Tak to zasa máte Čechúnci dobré ceny lebo aj mne tu nabízeli tesnenie za 320 sk a to sme dali našťastie na kamošovu Nubku no a asi po mesiaci mal motor zaprasený zozadu aj s predu a pol litra oleja vo sviečkách tak nakoniec investoval ako já 820 sk ale naprostá spokojnosť nikde ani náznak priesaku len keď som ho dával tak som sa normálne bál lebo bolo také jemné že som myslel že ho potrhám ale je to OK :lol: :lol: :lol: Ono ako sa hovorý nie som taký bohatý aby som si mohol kupovať lecné veci a vážne pri daktorých súčiastkách to platí že drahšie je lacnejšie :lol: :lol: :lol: :lol:
abroman
Příspěvky: 27
Registrován: pon dub 02, 2007 08:29
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od abroman »

to peha ;) : a vedel by si mi povedat presny typ a nazov toho tesnenia?? som z BB a menit ho chcem sam nie v servise ...
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..jaajha... "jak f drogeeerii"..

je to " TESNENIE VIKA VENTILOV "
jeho katalogove cislo je 90501944 ...(u GM Daewoo)

ak by na teba f predajni cumeli, ze jake to vlastne xesh ..
tak tie iste motory HOLDEN maju aj Ople..1.8 -2.0
astra,calibra,vectra...

je to klasicke "gumenne tesnenie" ..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No ja som chcel z Daewa ale tam mali len to obyč také čo po chvíli prepúšťá teraz už meníme len také silikónové a prví krát som ho pítal u nás v mototechne a podla katalógu ho objednali a bolo to :lol: :lol: :lol: Jinak fakt je to na OPLA ale pítal som na Leganzu no ale vraj už tady u nás v Daewoo salóne majú tiež tie lepšie :lol: :lol: :lol: no však ale aj cena je taká trocha vyššia :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Tak ted se hodne drzim at nepisu jen sproste slova nebot jsem se dnes nudil a tak si rikam prehodim si to tesneni prace na chvili jo a zmenila se v v pro ma horor nejdrive tesneni mi poslali spatne a zjistil jsem to samozrejme az jsem to mel rozebrane a tak jsem valil aspon za znamym pro tmel na tohle kdyz uz at s tim aspon neco udelam a pak jak to nasrany skladam tak aby nebylo malo spadl mi maly imbus dirou co tam nesmyslne je primo do rozvodu...a tak je musim rozdelat at ho vytahnu...proste asi me je.ne!!! Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

To prvni foto je pro slama je tam na vacce GM i na viku bylo to same to jen bokem.To tesneni je asi na 8V me asi fakt neco trefi ted musim rozdelat rozvody jaky je tam postup?No co no chtel jsem je stejne delat asi za mesic a dnes jak jsem svitil na remen altik atd tak uz je taky popraskany tak se to rovnou sfoukne pri jednom...
Hlavne ze i na tom obalu je primo napsana Leganza 2.0 16V to fakt uz clovek nemuze verit nicemu!!!
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Hanzy fuj Ty čuníku čo ten kečup na čo to tam pcháš veď všetky gumené tesnenia na Legu sedia ako uliaté to to som robil na OPLI z roku 78 tam som silikónom nešetril ale tu ani náhodou aj keď ho vozím zo sebou len však ako záchranu :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Co sem mel delat uz tak jsem byl nasrany!!!
Radeji mi porad jak ten kryt rozvodu dat dolu,zitra asi skocim narychlo pro dily a necham udelat rovnou i rozvody.
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Ale veď si je menil nebo nie jo to prvé bolo na čo to vyzerá ako 8 ventil :D :D :D Jo ale fakt pred tým som tiež všade pchal silikón teda v robote na TATRU tam toho idú metráky ale na Legu musím zaklopať zatial ani ťuk aj keď občas som mal obavy ale šéfik ma vždy odhovoril a mal pravdu vymenil som všetky tesnenia a motor je až neskutočne suchý až s toho mám strach že aby sa dačo neobjavilo :lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“