nestartuje

Moderátor: Blue Lanos

koki
Příspěvky: 41
Registrován: pát srp 31, 2007 08:33
Bydliště: VRUTKY

nestartuje

Příspěvek od koki »

prosim vas viete mi niekto poradit? isiel som do mesta na nakup odstavil som leganzu vratim sa po pol hodine a ked startujem tak to nejde tak pridam na plyn ale strasne to dusi az buchne. urobil som to dva krat tak som prepol len na benzin a to uz len pretacalo. inak aj na plyn mi to najprv startuje na benzin az pri 2500 otackach sa to automaticky prepne na plyn. dakujem za radu
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Koukni na diodu security co je na panelu nad radiem jestli kdyz startujes neblika,mela by byt zhasla a pokud blika a rychleji tak ti to dela imobilizer nekde kontakt spatny,me to nekdy taky dela a pohybu z volantem nebo skusit na vic krat az ta potvora neblika...teda pokud to dela tohle...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
koki
Příspěvky: 41
Registrován: pát srp 31, 2007 08:33
Bydliště: VRUTKY

Příspěvek od koki »

este mi pri startovni svieti cruise
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Jeee asi to nemas dlouho ze to auto...Je to tempomat a taky je to tlacitko nad radiem a staci vypnout pokud sviti po nastartovani...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
koki
Příspěvky: 41
Registrován: pát srp 31, 2007 08:33
Bydliště: VRUTKY

Příspěvek od koki »

nemam ho dlho tyzden ale vypol som to a svieti to stale pri startovani
koki
Příspěvky: 41
Registrován: pát srp 31, 2007 08:33
Bydliště: VRUTKY

Příspěvek od koki »

aky typ oleja sa dava do leganzy? nemrznuca zmes?
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Cruise svivietí vždy keď sa štartuje ale potom zhasne :D Olej no to je rôzné já mám 0W-30 ale môžeš tam dávať aj 5W-40 a podobné teda plnú syntetiku :D Chladiaca zmes no asi dáké G-12 alebo zasa podobné :D Ono to sú také veci ktoré si každý vyberá podla toho ako mu vyhovuje aj cena a lebo kvalita :lol: :lol: :lol: No a k tomu štartovaniu kolko máš v nádrži benzinu lebo pred chvílkou som riešil podobný prípad teda pokud Ti to na LPGčko šlape normálne takže neviem lebo si to popísal dosť málo :D :D :D
koki
Příspěvky: 41
Registrován: pát srp 31, 2007 08:33
Bydliště: VRUTKY

Příspěvek od koki »

dal som urobit diagnostiku a asi to bude palivove cerpadlo. neviete co to asi stoji.
koki
Příspěvky: 41
Registrován: pát srp 31, 2007 08:33
Bydliště: VRUTKY

Příspěvek od koki »

na lpg to ide v pohode ale vzdy to startuje na benzin az pri 2500 otackach to prepne na plyn (lovato)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No prepínanie LPG je v pohode ale potom máš asi fakt v háji čerpadlo ale na tvojom mieste by som skúsil ješte palivový filter no a keď nie tak asi už len čerpadlo ale cenu neviem no lacné asi nebude ;) skus však radeji ten filter je to podstatne lacnejšie a aj tak to nieje na škodu ho vymeniť ;) ;) ;) ;)
koki
Příspěvky: 41
Registrován: pát srp 31, 2007 08:33
Bydliště: VRUTKY

Příspěvek od koki »

dik. je to palivovy filter na 100% uz mi to potvrdil. stoji to 5060sk. tak som zarobil to auto mam dva tyzdne. asi by som mal vymenit aj ten filter lebo zevraj v palivovej sustave je tlak a ked uz sa toto meni tak to vymenim. chcem sa spytat co to moze byt ked tocim volantom a pocujem take slabe buchotanie. predchadzajuci majitel mi povedal ze su to loziska na tlmicoch co si o tom myslite?
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Preboha KOKI kde to kupuješ veď ja som dneska jeden menil a stojí 270 sk večer ti sem hodím fotky jinak je to FIAAM - FT 5258 a ja som teraz pozeral tak aj v mojej je taký istý no tak bacha dakdo ťa chce natiahnúť ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
MiSedl
Příspěvky: 442
Registrován: ned kvě 13, 2007 12:54
Bydliště: Most

Příspěvek od MiSedl »

koki píše: chcem sa spytat co to moze byt ked tocim volantom a pocujem take slabe buchotanie. predchadzajuci majitel mi povedal ze su to loziska na tlmicoch co si o tom myslite?
Koki je to vysoce pravděpodobné,že jsou to ložiska uložení předních tlumičů.Existují rady jako nech to prolejt mazáním a máš klid,já jsem ale toho názoru,že je lepší je vyměnit a to raději na obou stranách.Jedno cca za 500Kč,- a nějaká ta práce. Sám to neuděláš pokud nemáš stahováky na pružiny.Práce na hoďku a půl.A budeš mít pokoj :D
Daewoo Leganza 2,0 CDX full,kůže,Sencor SCD 5455 MR, rv.98 + Ford KA 1,3 , rv.98,červený mazlík pro manželku.
http://s8.gladiatus.cz/game/c.php?uid=35270
Klikni a uvidíš kdo jsem
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

koki píše:dik. je to palivovy filter na 100% uz mi to potvrdil. stoji to 5060sk. tak som zarobil to auto mam dva tyzdne. asi by som mal vymenit aj ten filter lebo zevraj v palivovej sustave je tlak a ked uz sa toto meni tak to vymenim. chcem sa spytat co to moze byt ked tocim volantom a pocujem take slabe buchotanie. predchadzajuci majitel mi povedal ze su to loziska na tlmicoch co si o tom myslite?
Nerekl bych zrovna "bouchani", ale spis vrzani. U me se to objevovalo, kdyz jsem tocil volantem na miste. Je to opravdu temi lozisky, ktera casem oreznou a pak neni otaceni na nich plynule, ale po skocich, coz zpusobuje ten zvuk vrzani/bouchani. Ja si to nechal promaznout a uz to ani nepipne a volant jde navic jeste lehceji nez predtim. V servisu by si rekli za vymenu obou tech lozisek + prislusne soucastky kolem (podlozky apod.) cca 2 000,- Kc, kdych to chtel vymenit...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
koki
Příspěvky: 41
Registrován: pát srp 31, 2007 08:33
Bydliště: VRUTKY

Příspěvek od koki »

sorry peha zle som to napisal nie filter ale cerpadlo. to som rad ze su to loziska uz som sa bal ze hokineticke klby. rozlepuje sa vam niekomu predna pristrojovka? ako to riesite
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“