Pískající kompresor klimy

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Kanonýr
Příspěvky: 48
Registrován: sob črc 29, 2006 20:06

Pískající kompresor klimy

Příspěvek od Kanonýr »

Začal mi nepříjemně pískat kompresor klimy. Píská to při vypnuté klimě okolo 2000 ot., při zapnuté je klid. Řemen to asi nebude, ten jsem pro jistotu namáznul mýdlem. Domnívám se, že se něco děje v řemenici/spojce kompresoru. Má s tím někdo nějakou zkušenost? Dá se s tím něco udělat, pokud pominu výměnu kompresoru?
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no stava se to lehce se unavi pruzina na spojce a drhne spojka s remenici.sendat spojku(prvni vec na kompresu co se netoci pri behu motoru a vypnutte klime-drzi na stredove matce a tisici hranu a lehce na soustruhu stocit a bude zas klid.a nebo smirkem obrousit asi tak 1-2 desetiny :D
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Kanonýr
Příspěvky: 48
Registrován: sob črc 29, 2006 20:06

Příspěvek od Kanonýr »

palikx píše:no stava se to lehce se unavi pruzina na spojce a drhne spojka s remenici.sendat spojku(prvni vec na kompresu co se netoci pri behu motoru a vypnutte klime-drzi na stredove matce a tisici hranu a lehce na soustruhu stocit a bude zas klid.a nebo smirkem obrousit asi tak 1-2 desetiny :D
Moc dík, zkusím se na to podívat, doufám, že se to povede sundat bez demontáže kompresoru.
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

Na Palixe: Ahojky, k tématu- dá se tedy sundat spojka kompresoru aniž bych sundaval kompresor, nebo odstraňoval chladivo z okruhu? Já to jdu odpoledne zkusit.... jo ještě, ono to vypadá na přerušené vinutí cívky, spojka nesepne ani když jí hodím přímo na baterku, ještě by možná mohlo být něco mechanického, co spíná samotnou spojku, uvidím.... kdyžtak nenašli byste tam kluci šikovný nějaký to vinutí, i použitý ale funkční? Jestli jo, domluvíme se...
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Kanonýr
Příspěvky: 48
Registrován: sob črc 29, 2006 20:06

Příspěvek od Kanonýr »

Tak jsem to včera zkoušel rozebrat. Lehnul jsem pod auto, při stojícím motoru a zařazené rychlosti jsem zkratem kontaktů relé sepnul spojku kompresoru, odšrouboval matku spojky a zkoušel spojku sundat. Bohužel bezúspěšně. Asi bude potřeba stahovák, ve spojce je ještě vnitřní závit, zřejmě za tímto účelem. Takže jsem jen šroubováky lehce odpáčil spojku od řemenice a matici zašrouboval zpátky. Kdyby byl stahovák, sundal bych to s největší pravděpodobností bez demontáže kompresoru. :(
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

potrat na druhou, celý den jsem na to vyráběl stahovák, sundat spojku byl nepředstavitelný problém, asi se o to někdo pokoušel a nakopal hřídel, než jsem to sundal, dokázal jsem na tom ukroutit vnitřek stahováku (ocel vnější průměr 12, vnitřní díra 9, taxem to udělal na 14 a pak už musela hybridka jedna, jenže vinutí je jeden kus, machra, co by to opravil, převinul, neznám, tak je to z5 a kakám na to, až bude nová nebo jetá, vyměním. Čekám na nabídky... :o
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

noano je trochu problem to stahnout ale 3ramenny stahovacek to vetsinou dokaze.nekdy i drobne paceni proti sobe 2mi sroubovaky ale to jen u novejsich kompresoru.
civka starsi neni jedine cely kompresor a nova civka tusim ze se dala koupit kolem 1800.
vse se da udelat na aute bez vypousteni chladiva.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“