pneu

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

olin
Příspěvky: 47
Registrován: pon bře 13, 2006 19:16
Bydliště: Trutnov

pneu

Příspěvek od olin »

končí léto a tak pomalu vybírám zimní pneu, našel jsem na netu pirelli snowcontrol nebo goodyear UG7 za 1500Kč nebo sava 3 za 1100Kč rozměr 185/60/14 má je někdo vyzkoušený? olin
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Já můžu doporučit Dunlop Wintersport nebo jak se to jmenuje. Perfektní guma za dobrou cenu.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Vyberat pneu a dat si radit je dost tazko, pretoze kazda guma je ina. Vsade su ine podmienky (niekde je vela snehu, inde neni, casta poladovica atd.). Ja mam teraz Matador MP 56 a momentalne mi vyhovuju, lebo jazdim prevazne doma (u nas byva vela snehu) a oni su zaberove. Viem ze v testoch nepatria medzi tu naj spicku avsak tie testy su viacmenej vseobecne (a ja ako som pisal potrebujem pneu do snehu a nie na mokru cestu).
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Už se tu na fóru opakuju, ale Sava Eskimo S3 jezdím tři zimy a dvě auta a dokud se bude vyrábět, tak jinou už nechci...jsou totiž výborné na suchu, mokru, sněhu, rozježděných sračkách a prakticky čemkoli...jsou tiché a jsou za pár kaček...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

matadorky ani zadarmo. mal som na nexii kumho a neboli zle. teraz mam michelin alpin a pododa. nejaky extra rozdiel necitim.
Peugeot 307 Break, 1,6, 110k
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Doporučuju Sava....sice nevím, jaký typ máme, ale naprostá spokojenost.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
SK
Příspěvky: 203
Registrován: stř bře 29, 2006 09:02

Příspěvek od SK »

ja mam skusenosti s Matador MP55 (dobre ale len 1zimu), Matador MP56 (o nicom) potom Dunlop WinterSport M2 (super spica!!) a teraz Kleber Krisalp (dobra cena a vlastnosti na 1-tku)
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Re: pneu

Příspěvek od Cudro »

olin píše:končí léto a tak pomalu vybírám zimní pneu, našel jsem na netu pirelli snowcontrol nebo goodyear UG7 za 1500Kč nebo sava 3 za 1100Kč rozměr 185/60/14 má je někdo vyzkoušený? olin
Ked Ti mozem poradit, tak by som sa rozhodol pre tie Goodyear UG7. Su to super gumy. Drzia dobre na snehu aj na vode. Ja nemam dobre skusenosti s Matador MP58 Wintera. Predtym som mal Nokian NRW a to boli tiez super gumy. Ved kto iny ma lepsie skusenosti so zimnymi gumami ako Fini.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Příspěvek od vaculcim »

Taky doporucuju kleber krisalp, jsem s nimi naprosto spokojeny.... :lol:
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Tiež som mal KLEBER Krisalp-maximálna spokojnosť!! Dokonca boli prekvapivo tiché ! ! ! Nokiany som chcel kúpiť -letné,ale boli trochu v cene a nakoniec som kúpil AVON ZV3-tiež som s nimi bol spokojný(..a potom som predal KALOS...-nie kôli gumám) ;) ;) ;) ;) . Teraz mám na forde Bridgestone a hučia ako divé...Nedoporučujem !

A má niekto skúsenosti s FIRESTONE WInterhawk???
stoja niečo cez 1500 Sk na internete a hodnotenie majú veľmi dobré...Lepšie su už len podľa testov okolo 2000Sk a viac...
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
olin
Příspěvky: 47
Registrován: pon bře 13, 2006 19:16
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od olin »

dík¨za rady a dám na Kesslera ,zkusím ty Savy,jinak jsem něl Firestony Winterhawk,vydržely 5let,3 roky v zimě pohodě,poslední rok už horší,teď je dojíždím od zimy,ale Savy jsou levnější a podle zkušeností jiných dobrý tak uvidím Olin
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..no ja mam Pirelli ...
a je to pohoda, aj na mokro, aj na snehu..

..a vdaka nim ..som mal len taky mensi "facelift"..
..a nee taky vecsiii..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
ice.cube
Příspěvky: 188
Registrován: sob čer 02, 2007 15:18
Bydliště: Veľká Lehota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ice.cube »

páni, dávno som tu nebol lebo som nemal asi žiadny problé a mal som dovolenku ale ako vás tak čítam tak tiu spomínate testy na pneu. Hodte sem link kde by sme si mohli kuk že ktoré gumy na zimu sú naj. Aj ja musím prezuť mojho Azraelka . U nás v obchode mi núkal chalan Matador MP58 že mi dá 30% zlavu ak si zoberiem, v rámci čistenia skladou ale ako čítam tu tak nemáte dobré skúsenosti s Matadorom. Ja potrebujem niečo do fakt zlého snehu.
NEXIA, tmavomodrá metalíza, fólie, PREDANÉ !!!
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

MATADOR-neee...(môj názor!)Skús toto http://www.pneumatikypriamo.com/start.html -mne sa zdá,že sú najobjektívnejší...-ale to si myslím len ja a môžem sa mýliť-OPRAVTE ma keď tak...) :oops:
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
ice.cube
Příspěvky: 188
Registrován: sob čer 02, 2007 15:18
Bydliště: Veľká Lehota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ice.cube »

http://www.zetpneu.sk/p7810-goodyear-ultra-grip-7/ tento dezén ma zaujal, asi to skúsim, alebo toto http://www.zetpneu.sk/p5763-michelin-alpin-a3/ alebo http://www.zetpneu.sk/p7617-dunlop-sp-winter-sport-m3/ . opakujem že chem to do snehu a do kopcou...fakt neviem čo mám obuť
NEXIA, tmavomodrá metalíza, fólie, PREDANÉ !!!
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“