Plyn: Cukání + zášleh, CHECK, dotaz asi hlavně na pehu

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Plyn: Cukání + zášleh, CHECK, dotaz asi hlavně na pehu

Příspěvek od xidex »

Ach jo...takže Legyna jezdí dobře na benzín vše ok, ale:
Do včera to bylo OK (fakt je že auto s novym těsněním jsem moc nehonil), ale včera jsem vzal LPG na Shellce (Jižní spojka před sjezdem k Ben Caru) a začlo mi to v nízkých otáčkách (do 2000rpm) šíleně škubat + mi to při přidání plynu z nuly třikrát švihlo do sání, takže mi tam ten kryt filtru drží na dobrý slovo (a to mi tam v Golcu ještě dodělali díry). Včera jsem to vyjel, dneska natankoval jinej, škube tak do 1600rpm a zatím nestřelilo. Když jsem to řešil s plynařem, radil mi vyměnit svíčky, případně kabely. Napadá vás ještě něco jinýho? Dotaz asi hlavně na pehu, příp. další plynové znalce (je tam Lovtec klasika). Jo a ještě by mě zajímalo, z prvního kabelu u kabiny z toho "rozdělovače" nebo jak se tomu tady říká vede hnědej drát někam do toho plynu. Co to je? Díky Jinak co se toho plynu týče, plynař mě upozorňoval na to, že není zapojená ŘJ plynu (je tam jen napájení), že prej je s tím víc problémů než užitku a že je vyndanej plovák z nádrže (je to 60l a vejde se mi tam podle čerpadla asi 48, vypíná čerpání normálně cvaknutí, nedělá ten kravál). Plus mi pod plynem svítí kontrolka CHECK, na začátku jízdy při ubrání zhasne, když s tím jedu dýl, tak nezhasne vůbec. Díky všem

Jo ještě dodávám, že problém je patrný při jízdě hlavně do stoupání, i když je to asi tak trochu zbytečný dodávat.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Tak ideme na to....šlehy Ti delaj buď svíčky nebo kabely je to vlastne el.závada v aute ale pri Lega hlavne to to čiže ak si nemenil sviečky treba alebo choď do tmavý garáže a či Ti neprorážej kabely .... Další ten hnedej kabel na ten bacha to je snímání otáček což při tvojem systému není to pravý ořechový ale funguje to(ten kablík by mnel bejt napojený na snímač otáček) ... jo a to že nemáš v nádrži plovák tak to nevadí jenom v lete dávej pozor abys nemnel při odstavení plnou nádrž né tedy že by sem to už zažil ale múže se v ní zvíšit tlak a odpustí ho ale hovorým není to problém no tak jestli sem na neco zapomnel tak se ozvi :lol: :lol: :lol: :lol:

Pardón ješte chek -takže skusit múžeš lehkou opravu a to že se Ti možná klapka už celkem zavírá no a to se odstraní tak že tem šroubek s pružinou co je na ovládání klapky(plynové lanko)jemne dotehuj ale tak aby nestoupli otáčky proste jenom zlehka odlehčíš klapku :D
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Díky

Příspěvek od xidex »

Díky moc :) :lol: Dobře...ještě jestli můžeš vytipovat to škubání jestli to souvisí se svíčkama a zášlehem a pak to zmizí nebo jestli se to dá nějak seřídit. Dále jestli není problém v té nezapojení ŘJ (co jsem koukal tak jsou tam vstupy na Lambdu a štelovadlo bohatosti směsi, nicméně to se dá pokud vím tím šroubem na reduktoru) a následném svícení checku (bylo mi vysvětleno že teplota výfuk. plynů je vyšší, tudíž se přehřívá). Jo a ještě ta šílenost s tím EGR, předpokládám, že Legyna to má taky. Není tam problém s tou vyšší teplotou při provozu na plyn? Vím že jsem hodně zvědavej a rejpu se asi v blbostech, ale mám jí rád a nechci aby se jí něco stalo jen proto, že plynař byl buď prase (neměl by být, na doporučení známých, i když ty díry v tom obalu filtru tam teda udělat mohl, to tam snad dělá každý) a nebo bez zkušeností s Daewoo.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No pokud nemáš zapojenú RJ tak se to nastavuje manuálne ale v tom případe si sežeň normálního technika na LPG a ať se Ti na to koukne a skusí Ti to sprovoznit :D no to škubání vo vjetšine případúsou svíčky nebo kabely proste se jedná o to že při otevřeným ventylu ti šlehne jiskra no a bum ale skus tedy pokud si práve nekdy teďko nemnenil tak vymnenit svíčky a nebo kabely to je totiž to taky dost častá závada proste na benzin to jde ale plyn to nesnáší :lol: :lol: :lol:

jo a skus nejdříve nastavit ten šroubek na klapce za to nic nedáš a možná to odstraní tu chybu (je to moje vlastní skusenost) tady máš i názorne kde tohledat promptne sem Ti to sfotil :lol: :lol: :lol:
Přílohy
DSC00530.jpg
DSC00530.jpg (115.01 KiB) Zobrazeno 4861 x
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

RE:

Příspěvek od xidex »

Dík, to s tím šroubkem jsem tady už našel předtím (i s tou promptní fotkou :lol: ), zkusím to, ale svítí to jen na plyn, na benál normálně po nastartování zhasne. Normálním technikem myslíš někoho, kdo zprovozní ŘJ nebo kdo to bude schopnej nastavit bez ní? Jinak popisuješ to přesně, na plyn cuká a na ten nejdražší sajrajt ze Shellky to cukalo víc a párkrát šlehlo, na benzín jede jak z praku....i když teď si vzpomínám, že při těch cca 160km/h když jsem jí měl ze začátku bez plynu, tak trochu zacukala i na benzín. Ale od tý doby bylo dělaný to těsnění a pak sem si na benzín jsem si ničeho nevšim.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

no ono že svietí ten chek je pravdepodobne v tom že nemáš zapojenou RJ a tak vlastne motor raz jede na bohatou a pak zase chudou smnes a to je ten probém a zapojit by Ti to mnel nekdo kdo se v tom vyzná tedy mám na mysli nekoho kdo delá LPG ale né na dvorku ale oficiální servis jinak múžeš dopadnout jako už nekteří tady na fóre a ssvíčky co mnenils :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Příspěvek od vaculcim »

Peha, mozna je to hloupy dotaz, ale co se nastavuje tim sroubkem? Diky! M.
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No to je doraz na klapku proste keď to budeš uťahovať tak sa Ti budú dvíhať otáčky a keď to povolíš tak sa ti zavrie klapka no a potom vlastne zvikne svietiť check to preto že budeš mať chudobnú zmas ale neviem či to robí pri benzine ale pri LPG je to také :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Příspěvek od vaculcim »

-peha- píše:No to je doraz na klapku proste keď to budeš uťahovať tak sa Ti budú dvíhať otáčky a keď to povolíš tak sa ti zavrie klapka no a potom vlastne zvikne svietiť check to preto že budeš mať chudobnú zmas ale neviem či to robí pri benzine ale pri LPG je to také :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Diky! Zvedavost je s vina. :lol:
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

No vidis jaky je sikovny Pehacek kolegacek,az na to ze me zlobi telefonem on vi... :lol: :lol: :lol:
Jinak je jasne temer ze to budou kabely a svicky taky.tohle bych vyresil a pak by se videlo ale pokud to jede v poho na benal tak je to vic nez jasne...ze je to elektrikou ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

Peha suhlas aj mne to robili sviečky a kabel po výmene aj to cukanie prestalo
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

xidex: Jeste hupskas nebo uz jezdis???Je mam v aute krabicku od svicek DENSO at to tu hodim,uvidim jsem tak dneska zbity ze nevim jestli tam pro ne jeste zajdu ;) Jina mi to ted taky hudrovalo a s skubalo na lpg dle nalady ale mi to udelala ta posrana hadice pokousana mezi vikem ventilu a sanim byla tam nakonec pekna lochna.Nasral jsem se vcera a dal jsem tam narychlo kus slauchu a je po hudrovani a jede jak za mlada... :lol: :lol: :lol: Jsem sikovnej.... :lol: :lol: :lol:
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Co že si tam dal kunám čerství žrádlo no to seš ale hodnejObrázek
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

No mrchy jedny!!!!!!To by clovek neveril jaky to ma vliv na lpg ale na benal to jelo v pohode.Pehacku co ty na to to ma taky vliv u lpg????
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
ros
Příspěvky: 292
Registrován: pát kvě 26, 2006 14:08
Bydliště: Havířov

Příspěvek od ros »

Moje zkušenosti s plynem: plyn je háklivý hlavně na svíčky a kabely, vzduch, jednou mě pozlobil i filtr. To bylo, ale na Esperu, kde jsem měl klasiku LOVATO montováno "Žabeň". U legy zatím ok, takže čekám, kdy to přijde.
Leganza 2,2 LPG automat rok 2000, dříve Espero
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“